A második félidőben összeomlott a Győr, a Fradi nyerte a szuperrangadót!

2022.12.14. 17:25
Bár az első félidőben még vezetett, végül nagy gólkülönbségű (32–26) vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Győri ETO a magyar élvonal legnagyobb rangadóján a Ferencváros otthonában.
Azt FTC örülhetett a rangadó végén (Fotó: Török Attila)
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Azt FTC örülhetett a rangadó végén (Fotó: Török Attila) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–GYŐRI AUDI ETO KC
32–26 (15–16)
Elek Gyula Aréna, 1300
néző. V: Bócz, Wiedemann
FTC:
Janurik – MALESTEIN 5 (3), KLUJBER 4, LEKICS 4, CVIJICS 6, BÖLK 4, Márton 3. Csere: BÍRÓ (kapus), Tomori, Stolle, Kukely A. 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 4, Szucsánszki, Hársfalvi. Edző: Elek Gábor
GYŐR:
TOFT – GYŐRI-LUKÁCS 3, Rju Un Hi 2, Broch 1, Hansen 3, OFTEDAL 5, SCHATZL NADINE 4. Csere: Solberg (kapus), Gros 3 (3), Nze Minko 2, Blohm 2, Faluvégi 1, Fodor. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása.
6. perc: 5–5. 16. p.: 7–9. 22. p.: 10–14. 34. p.: 18–17. 38. p.: 22–18. 41. p.: 25–19. 56. p.: 31–24
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Mindkét csapatnak komoly nehézségei voltak a sérülések miatt. Meglepett, amit a csapatomtól láttam, főleg védekezésben. Építette egymást a védekezés és a kapusteljesítmény. Nyertünk egy fontos mérkőzést, de még túl hosszú az idény ahhoz, hogy bármi másról beszéljünk.
Ambros Martín:
– Remek első félidőt produkáltunk, de a másodikban minden megváltozott. Ellenfelünk jól lőtt a távoli zónákból, majd megtalálta a beállóját is. Nem úgy működött a védekezésünk, hogy a támadásban elkövetett hibákat ellensúlyozta volna. Nincs sok időnk gondolkodni, a hétvégén BL-mérkőzésünk lesz Podgoricában. Hosszú még a bajnokság, és nem csak erről a két csapatról szól, de még ennek a mérkőzésnek is lesz visszavágója.

Nagy nyomás nehezedett mindkét zöld-fehér csapatra a szerdai FTC–Győri ETO mérkőzést megelőzően. A két együttes rangadója mindig pikáns csatának számít, most azonban különösen fontos volt mindenkinek a siker. Nemcsak amiatt, hogy vajon ki tudja megőrizni veretlenségét a magyar élvonalban, hanem azért is, mert a legutóbbi Bajnokok Ligája-fordulóban mindkét csapat vereséget szenvedett bukaresti ellenfelétől, így szeretett volna túllépni ezen a traumán. A vezetőedzőknek ezúttal különösen nehéz feladata volt a felkészülést illetően, hiszen a Fradinál és az ETO-nál egyaránt fontos láncszemek hiányoztak a gépezetből.

Ami azonban még érdekesebbé tette a meccset, hogy az előzetesen sérültnek jelentett Kisfaludy Anett a hazaiak, a másfél hete orrcsonttörést szenvedő Ana Gros pedig a vendégek keretében volt ott. Bár ezen párosítás esetén nincs szükség pluszmotivációra, a győrieket a visszavágás vágya is fűthette, hiszen áprilisban kikaptak az Elek Gyula Arénában, mi több, a májusi Magyar Kupa-fináléban elszenvedett vereségük a fővárosiaknak aranyérmet jelentett.

Habár a találkozó első gólját a házigazda szerezte, a Fradi hátsó alakzata ezúttal sem volt a legstabilabb – az átlövőkkel és a bal szélen Schatzl Nadine-nal meggyűlt a baja, míg a győriek a betörések levédésével, a kapufával és Angela Malestein tűpontos megoldásaival álltak hadilábon. Sok volt a hiba, így az első negyedórában – habár többnyire a vendégeknél volt az előny – egy gólnál nem nőtt nagyobbra a különbség. Aztán az első kiállítást már megsínylették a kilencedik kerületiek – néggyel is ellépett az ETO. A hazaiak így is fel tudtak zárkózni a szünetre, s bár az egyenlítésre is volt esélyük, azt kétszer elpuskázták Elek Gábor lányai.

Bíró Blanka megbabonázta a győrieket (Fotó: Török Attila)

Gyors átlövésgólokkal kezdődött a második félidő, aztán ami az első játékrész végén nem sikerült, itt már összejött a Ferencvárosnak – Dragana Cvijics egyenlített, Klujber Katrin kapufás találatával pedig már a kupagyőztesnél volt az előny. Támadásban és védekezésben is rengeteg volt a hiba a Rába-partiaknál a mérkőzés ezen szakaszában – a kapuban Bíró Blanka szenzációs bravúrokat mutatott be (50 százalékkal védett), Stine Oftedalék pedig teljesen tanácstalanok voltak, így a Fradi már hattal is vezetett. Aztán alábbhagyott a hazai lendület, és a kisalföldiek hátránya elolvadni látszott, de a vendégek gyengén értékesítették a helyzeteiket, így háromnál közelebb már nem tudtak zárkózni riválisukhoz, sőt, a végére nagy pofonba szaladtak bele a Népligetben. 32–26

Fotó: mksz.hu

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Malestein balkezes lövését is eléri a bal sarok előtt Toft. Rossz győri támadás után Zácsik a hatosig sétálhat, 32–26!

60. perc Broch kiharcol balról, hamis 4-ből egy hetest. Klujber ballal a balra eldőlő Toftba lő, de lerántja őt a kipattanóért harcolva Broch!

60. perc Ambros Martín kap sárga lapot reklamálásért.

60. perc Hazai időkérés. Hamis 4 jobbra. De mehet balra is, még jobb. Csak passzívnál.

59. perc Oftedal a bal szélről a jobb alsóba talál. 31–26

58. perc Gros ballal ismét a bal sarokba lő.

58. perc Broch ziccerben, Bíró véd, de két perc Mártonnak. Jogos.

57. perc Kiváló passz Nze Minkótól, Broch bevetődik, Bíró fogja ezt is, kvázi reklamálás közben! 31–24!

56. perc Blohm ziccerben, Bíró kirúgja a labdát a bal sarok elől! 20 lövés neki, 10 védés!Zácsik betörésből eredményes.

55. perc Ambros Martin kap egyet a veszett fejsze nyele után.

55. perc Most Klujber passza után marad egyedül a hatoson Cvijics, jobbal a bal alsóba talál. 30–24!

55. perc Rju
nagyon mérges, a dühét egy átlövésből szerzett góllal vezeti le.

54. perc Cvijics egyedül marad a hatoson... alighanem eldőlt.

54. perc Oftedal a léc fölé lő, a labda a hálóba ragad, széles mosolyok a hazai kispadon.

53. perc
Bölk bejátszása remek Cvijicsnek, 28 itt, 23 ott.

52. perc De messze még a vége, Cvijics ellöki Rjut, hetes. Gros... ballal a bal felsőbe pattint!

52. perc Zácsik megmutatja, hogyan kell ziccerezni, 27–22! Kezd eldőlni...

51. perc Bölk a bal sarok mellé lő, Blohm berepül a hatosról, de Bíró ezt a ziccert is védi! Jobb kézzel, a jobb sarok előtt.

50. perc Hatalmasat repül balról Hansen, jobbal kapura dob... Bíró nem ugrik el, lábbal védeni tud!

49. perc Faluvégi ziccerben, kap egyet Bölktől... szabaddobás és ápolás.

48. perc Hansen átlövése megpattan Cvijicsen... ám véd Bíró. Toft védi Bölk ziccerét, kontra, Hansen passza után Blohm közelről lő, de Bíró is remek formában!

47. perc Bölk jobbal félmagasan a bal sarokba lő a szaggatottról, vajcsuklóval.

MINDEKÖZBEN. Férfi kézi BL: Elverum–Pick Szeged – élőben az NSO-n!

47. perc Hazai időkérés.

46. perc Faluvégi első gólja ma, a jobb szélről, ballal, a kapus lába alatt. Toft belelendült, ezt a ziccerező Malestein bánja, Blohmtól beállósgól. 25–22!

45. perc Malestein ballal a jobb oldali kapufára lő!

45. perc
Cvijics ziccere Tofté... de hetes és két perc Brochnak!

44. perc Jó védekezés, jó megoldás Nze Minkótól a hatos előtt, 25–20! És két perc az akció elején Hansent lerántó Stollének.

42. perc Oftedal passza Lekicsé, Toft nagyot véd Bölk betörése után, Bíró meg kifejeli Schatzl közeli lövését!

41. perc Bölk góljával már 24–19! Nze Minko ront elöl, Lekics a bal felsőbe lő a szaggatottról.

40. perc Hansen átlövése kapuscsemege, nagy csapást kaphat most az ETO.

Toft áll be a győri kapuba.

39. perc Klujber elől elfogynak a védők, a szaggatottról a bal alsóba lő. Solberg jobbra el. 23–19!

38. perc Rju átlövését eléri a jobb alsó előtt Bíró. Bölk betör a falba, és nagy gólt lő... Oftedal a szaggatottról megindulva válaszol, minimális felugrással.

37. perc Győri időkérés. 21–18

37. perc Lukács ziccerből Bíróba lő, Márton a kapus lába alatt a kapu közepébe!

36. perc Cvijiccsel nincs bírás, hetes. Malestein jobbal azonnal a jobb alsóba talál, Solberg beleért, de védeni nem tud.

35. perc Szucsánszki passza remek, Bölk bevetődve a jobb sarokba talál – Oftedal meg a kapufát találja el a hatosról. 19–18!

35. perc Klujber a földről, Schatzl betörésből eredményes.

33. perc Cvijics egyenlít a tőle megszokott módon, egyenlő! Rju után Oftedal is ront elöl, vezethet a Fradi!

32. perc Klujber nagyott kapott az orrára Brochtól, könyökös.

31. perc Hansen
a lécre ejt, de a győrieké a labda, majd nyolcról a léc alá talál, Klujber azonnal válaszol pazar átlövésből. 16–17!

31. PERC FOLYTATJUK!

Cvijics nagyot játszott (Fotó: Török Attila)

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Potya góllal zárunk, Toft beejti a bal alsóba Lekics Rjun lelassuló átlövését.

30. perc Belemenés itt, ravasz ejtés beállóból Rju fifikás passza után ott Blohmtól, 14–16!

29. perc Cvijics elkapja Nze Minko átadását Blohm elől, egy kézzel fogva a labdát.

28. perc Kukelyt hagyják lőni a győriek, de a fiatal játékos nem jön zavarba.

28. perc Lekics elejti a labdát, Nze Minko szerel, Lukács ziccerben... az ő ejtése tökéletes, 13–15!

27. perc Rju passza magas Oftedalnak, egyenlíthet a Fradi.

27. perc Győri időkérés.

27. perc Márton
jobbal a bal alsóba talál kissé balról.

26. perc Toft: 15 lövés, 3 védés. Janurik: 16/5.

25. perc Blohm lövése Januriké. Malestein lövése a blokké, Oftedal eladja.. Kukely lövése rossz.

24. perc Rju csele rossz Tomori mellett, marad a 11–14! Amíg Lekics felugrásból nem eredményes.

23. perc Janurik védi Oftedal távoliját, Zácsik távoli lövése sem jobb.

22. perc Zácsik passza után bátor Kukely-betörés, pontos lövéssel.

22. perc Hazai időkérés.

22. perc Nze Minko sáncolja Zácsikot, Oftedal üres kapus gólt szerez.

20. perc Gros jobbal a bal felsőbe pattint, majd gúnyosan néz a hazai kispadra. Alighanem beszólhattak neki. Lukács a jobb szélről ballal a rövid felsőbe lő, 10–13!

20. perc Nze Minko a gyors kezdés után (Kukely betöréses találata után) ziccerben, felborítja őt Szucsánszki, két perc és hetes.

19. perc Schatzl a bal szélről Janurik dereka mellett eredményes. 10–11!

18. perc Rju lövése a kapusé, majd Zácsik és Lukács gólváltása után Kukely találja el a kapufát.

17. perc Szucsánszki átlövését egy méterről orral blokkolja Boch, ápolás a pályán. Malestein a jobb szélről "büntet".

16. perc Bölk passza rossz, Rju elcsípi a labdát Cvijics elől. Hansen a soros most, a beállók jobb oldaláról potyognak az ETÓ-gólok.

14. perc Nze Minkóra jön ki a figura a bal szélen most, 7–8!

13. perc Remek győri akció végén Oftedal lő lábról jobbal a bal alsóba a hatosról. Bölk a szaggatottról a léc fölé lő, 2 lövés tőle, 0 góllal.

12. perc Stolle bevetődhet kissé jobbról, Toft eléri jobb lábbal a labdát a jobb alsó előtt. Hosszas hazai támadás, Malestein kiharcol egy hetest az utolsó passz után. És ballal a jobb alsóba lő!

11. perc Márton betörésből egyenlít, Hansen a vonalra lépett, nem ér az ő gólja, 6–6!

10. perc Rju bevetődik a bal szélről, ezt is eléri Janurik, és ez a labda is a Győré. Oftedal távolija a kapufán csattan.

9. perc Három, Janurik és Toft is véd egy-egy ziccert!

14 lövés, 1 védés.

9. perc Gros ballal a bal alsó mellé lő, Bíró kinézte a labdát a sarokból. Kapufa, derült ki az ismétlésből.

7. perc Hansen nagyon laza, a szaggatottról a bal alsóba lő könnyedén, Janurik jobbra el. Klujbernél belemenés, Broch eltűnik Cvijics ölelésében, hetes.

6. perc Rjut hagyják lőni a fal elől... nem kellett volna. Lekics nagyon erőszakos, megharcol a labdáért, Cvijicshez tolja azt szoros ölelésből is, a beálló a bal alsóba lő. Egyenlő.

5. perc Lekics jobbra passzol, Malestein ballal a léc alá lő.

4. perc Nagyon pörögnek, oldalról jön egy remek Rju-passz, üresen érkezik középen Schatzl, kiváló a beugrásos lövés is. 3–4

3. perc Schatzl szintén, majd Cvijics kiharcol egy hetest Broch mellett. Malestein nem variál, ballal a bal alsóba lő.

2. perc Broch beállóból eredményes, fantasztikus, pattintott passzt adott neki Oftedal, aki aztán betörésből eredményes, miként a hazaiaktól Klujber. 2–2!

1. perc Lekics hatalmas gólt lő felugrásból 8-ról a jobb alsóba az exnek. 1–0!

Kisebb technikai, időmérési gondok után.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Fradi zöld mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Ennek fényében biztos, ha nyerni szeretne Elek Gábor csapata a szerdai FTC–Győr rangadón, akkor olyan sebességgel és pontossággal kell játszania, amire mostanában csak kevés mérkőzésen volt képes nemzetközi szinten.

Az FTC támadójátéka jócskán hagyott kívánnivalót maga után az európai elitsorozatban játszott nyolc mérkőzésen. A Fradi ezeken mindössze 60 százalékos hatékonysággal használta ki a helyzeteit, góljai többségét szélről vagy betörésből szerezte, míg például beállóból eddig mindösszesen 23-szor – ami a csapat góljainak alig több mint tíz százaléka – talált be. Béatrice Edwige kiválásával támadásban és védekezésben is tapasztalt, jó kvalitású játékost vesztett az FTC, ám – a beállógólok számát is figyelembe véve – inkább utóbbinál számít nagyon a francia légiós hiánya. Védekezésben ugyanis láthatóan megbomlott a csapat egysége, s talán részben ebből fakad, hogy az utóbbi összecsapásokon a kapusteljesítmény is elmarad a megszokottól.

Valljuk be őszintén, a mostani kiírásban jócskán rájár a rúd a fővárosiakra, akik teljes kerettel alig állhattak ki eddigi mérkőzéseiken. Ennek ellenére amikor kevesebb hiányzójuk volt a zöld-fehéreknek, akkor is csak egy-egy meccsre villantak fel, ami nem hozta meg a várt áttörést.

„Nagyon csalódottak vagyunk, mert ez a teljesítmény sem támadásban, sem pedig védekezésben nem volt elég. Főleg az első félidőben és a második elején – értékelt a mérkőzés után Alicia Stolle, az FTC jobbátlövője. – Gyengén játszottunk, így nem lehetett nyerni. Különleges feladat volt beállót játszani, soha nem játszottam ezen a poszton korábban. A meccs előtt Elek Gábor mondta, lehetséges, hogy ott fogok játszani, úgyhogy próbáltam rá felkészíteni magam, de teljesen új kihívás volt. Nem mindig tudtam, merre menjek, de próbáltam a legjobbat nyújtani és segíteni a csapatnak.”

Akárcsak egy héttel korábban Bukarestben, ezúttal sem számíthatott könnyű feladatra a Bajnokok Ligájában az FTC a CSM Bucuresti ellen. Már csak azért sem, mert a tovább szűkültek a variációs lehetőségei, miután Kisfaludy Anett is megsérült. Talán egy kis öröm az ürömben, hogy a helyette lehetőséghez jutó 16 éves Papp Dorka két góllal mutatkozott be az elitsorozatban.

Szombaton demoralizáló vereséget szenvedett a Bajnokok Ligájában a Ferencváros, amelynek alig három napja van felkészülni egy újabb csúcsmérkőzésre, az ETO elleni zöld-fehér rangadóra.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FTC–GYŐRI ETO MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!