Női kézi NB I: mínusz kilencről fordított a Siófok a DVSC ellen

2022.12.14. 19:41
Debreczeni-Klivinyi Kinga hatszor próbálkozott, hat gólt dobott (Fotó: Török Attila, archív)
A Siófok KC kilencgólos hátrányból állt fel a DVSC Schaefflerrel szemben a női kézilabda NB I szerdai játéknapján, majd 28–26-ra diadalmaskodott.

A tabella harmadik helyén álló DVSC a kilencedik Siófok otthonába utazott. Debreczeni-Klivinyi Kinga révén hazai góllal indult a találkozó, ám 3–3 után a DVSC átvette az irányítást, Töpfener Alexandra duplájával, Planéta Szimonetta, Petrus Mirtill és Vámos Petra góljával már 3–8-at mutatott az eredményjelző. A félidőig tovább nyílt az olló, a debreceniek nyolcgólos előnnyel (18–10) mehettek szünetre.

Petrus-találattal rajtolt a második játékrész (19–10), ám ezután a Siófok apránként megkezdte ledolgozni a hátrányát, Mavsar Tamara, Lakatos Rita, Wald Kíra, Kajdon Blanka, Such Nelli és Debreczeni-Klivinyi is betalált, nekik köszönhetően a mérkőzés 46. percében csupán egy gól volt a két együttes között. Öt perccel a vége előtt Ana Kojics egyenlített (24–24). Debreczeni-Klivinyi kettőt, Papp Nikolett egyet dobott, találataikkal egy perccel a lefújás kettővel kettővel ment a Siófok. A DVSC-nek erre nem volt válasza, a hazaiak tehát kilencgólos hátrányból felállva végül 28–26-ra nyertek.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Siófok KC–DVSC Schaeffler 28–26
(10–18)
Siófok, 500néző.V:Felhő, Öcsi
SIÓFOK:RAJCSICS – Such1,PAPP N.4,DEBRECZENI-KLIVINYI6 (1),N'Diaye, Milosavljevic 4 MAVSAR 6 (3).Csere:Herczeg L., Csapó Kincső (kapusok), Wald2,Lakatos R. 3, Kojics 1 Kajdon 1, Sirián. Edző:Uros Bregar
DVSC:
GABRIEL – M. Costa3,Hámori K., Bordás, Hornyák D., Vámos P. 2, Petrus 3. Csere: Torda (kapus), Planéta4,Töpfner3 (3),Kácsor2 (2),Füzi-Tóvizi1,JOVOVITY5,Szabó N.2,Vámos M. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–2.12. p.:3–8.15. p.:6–8.26. p.:9–17.32. p.:10–19.37. p.:13–19.43. p.:17–20.46.p.:20–21.58. p.:26–24.Kiállítások:6, ill. 14 perc.Hétméteresek:6/6, ill. 6/5
Uros Bregar: –A bajnokság egyik legjobb csapata ellen nyertünk. Nagyon rossz első félidőt produkáltunk, rengetegszer adtuk el a labdát, nem védtek a kapusaink. A szünet után minden megváltozott, megtaláltam azt a felállást, amely optimális volt. Lakatos Rita beállítsa sokat jelentett, örülök a jó teljesítményének.
Szilágyi Zoltán: –Csak magunkat okolhatjuk, hogy ilyen szépen felépített meccset elrontottunk. A parádés első félidő után megálltunk, sok tiszta helyzetet hagytunk ki, a Siófok pedig élt a lehetőséggel. Megnyert mérkőzést veszítettünk el.