Női kézi: két pozitív koronavírusos eset a NEKA-n

Vágólapra másolva!
2020.09.25. 17:12
null
Két pozitív eset a NEKA-n (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kézilabda NB I-ben szereplő Boglári Akadémia-SZISE csapatánál két játékos koronavírustesztje is pozitív lett, ezért a teljes együttes karanténba került. A csapat csütörtökön az Alba Fehérvárral mérkőzött a bajnokságban.

A jövő heti válogatott edzőtáborok előtt a keret játékosai átestek a kötelező Covid-19 teszten, amely két sportolónál pozitív eredményt hozott – írja a neka.hu. A két női játékos az NB I-es Boglári Akadémia-SZISE csapat tagja, így ezzel egyidejűleg tíznapos karanténba vonult a teljes keret, illetve azok a stábtagok, akik közvetlen kapcsolatban voltak a játékosokkal.

A közlemény hozzáteszi: a Nemzeti Kézilabda Akadémia a protokoll szerint értesíti a Magyar Kézilabda-szövetséget, illetve az Alba Fehérvár KC-t is, akivel csütörtökön bajnoki meccset játszott az együttes.

Az egyik játékos osztálytársai, akik a NEKA más csapataiban játszanak, szintén házi karanténba vonultak.

Legfrissebb hírek

Női kézi NB I: az önkormányzat segíti a működést Dunaújvárosban, de hosszabb távon visszafogja a támogatást

Kézilabda
19 órája

Már a hatodik játékos jelentette be távozását a Dunaújvárostól

Kézilabda
2025.12.11. 18:08

Női kézilabda NB I: bolgár átlövőt igazolt a Mosonmagyaróvár – hivatalos

Kézilabda
2025.12.09. 10:25

Női kézilabda NB I: újabb játékos hagyta el a Dunaújvárost

Kézilabda
2025.12.05. 14:29

Női kézilabda NB I: győri nevelésű irányítót igazolt a Vác – hivatalos

Kézilabda
2025.12.03. 11:33

Értékes győzelmet aratott a NEKA Szigetszentmiklóson a férfi kézi NB I-ben

Kézilabda
2025.11.21. 19:56

Három klasszis érkezését jelentette be az FTC női kézilabdacsapata – hivatalos

Kézilabda
2025.11.21. 12:28

Hosszabbított beállójával a DVSC

Kézilabda
2025.11.20. 19:14
Ezek is érdekelhetik