Kézilabda: Danyi is lehet 2019 legjobb edzője az IHF-nél

Vágólapra másolva!
2020.07.03. 12:02
null
Danyi Gáborra is lehet szavazni az IHF-nél (Fotó: Tumbász Hédi)
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) a hivatalos honlapján nyilvánosságra hozta a 2019-es év legjobb edzőjének járó díj jelöltjeit. A BL-címvédő Győri Audi ETO KC-t irányító Danyi Gábor is ott van az ötfős listán a női csapatoknál.

Magyaros érdekeltség csak a női csapatoknál van, itt nem meglepő módon a Győri ETO-val 2019-ben mindent megnyerő Danyi Gábor is ott van a jelöltek között. A riválisai között találjuk elődjét, a BL-döntőben legyőzött Rosztov-Dont irányító Ambros Martínt is. A spanyol tréner decemberben bronzérmet nyert az orosz válogatottal a japán világbajnokságon.

Rajtuk kívül a francia Metzet vezető, Hollandiával a legutóbbi világbajnokságot megnyerő Emmanuel Mayonnade-ra, a vb-2. spanyolok szövetségi kapitányára, Carlos Viverre és a norvég női válogatott izlandi kapitányára, Thórir Hergeirssonra lehet voksolni.

A férfiaknál sem a Veszprém, sem a Szeged szakvezetője nem fért fel a topedzők és szakértők által összeállított listára.

A végső győztesről a szurkolók döntenek. Szavazni július 3-tól lehet, az eredményt július 18-án hozzák nyilvánosságra.

A férfi jelöltekre ITT, a női jelöltekre pedig ITT lehet szavazni!

KÉZILABDA, 2019 LEGJOBB EDZŐJE AZ IHF-NÉL
A JELÖLTEK
FÉRFICSAPATOK

Nikolaj Jacobsen (Dánia/Rhein-Neckar Löwen)
Christian Berge (Norvégia)
Roberto Parrondo (Vardar Szkopje/Egyiptom)
Maik Machulla (Flensburg)
Didier Dinart (Franciaország)
NŐI CSAPATOK
Emmanuel Mayonnade (Hollandia/Metz)
Carlos Viver (Spanyolország)
Ambros Martín (Oroszország/Rosztov-Don)
DANYI GÁBOR (Győri Audi ETO KC)
Thorir Hergeirsson (Norvégia)

Legfrissebb hírek

Újabb játékos érkezhet a Metztől a Győri ETO-hoz – sajtóhír

Kézilabda
3 órája

32 gólt lőtt, magabiztosan nyert a Győr a Vasas otthonában

Kézilabda
2025.12.29. 19:38

Idő előtt távozik a Győri ETO irányítója – sajtóhír

Kézilabda
2025.12.28. 16:05

A Győr és a magyar válogatott is a hetes bűvöletében; Vámos Petra 2025 legjobbja

Kézilabda
2025.12.28. 11:57

Elsöprő többséggel további négy évig a 81 éves Hasszan Musztafa az IHF elnöke

Kézilabda
2025.12.21. 14:05

IHF: „szellemszövetségek” a sorsdöntő elnökválasztás előtt – miközben rejtély, hogy Musztafa elnök miért hagyta ki a vb-döntőt

Kézilabda
2025.12.16. 10:37

Megszületett a Győri Audi ETO KC kapusának gyermeke

Kézilabda
2025.12.15. 18:21

Gyász: elhunyt Róth Kálmán, a Győri ETO KC legendás edzője

Kézilabda
2025.12.11. 19:12
Ezek is érdekelhetik