Férfi kézi: hosszabbított a Szeged spanyol klasszisa

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2020.02.27. 10:57
null
Joan Canellas jövő nyárig biztosan a Szeged játékosa lesz (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hivatalos honlapján tudatta, hogy Joan Canellas jövő nyárig meghosszabbította szerződését.

A 33 éves spanyol irányító-átlövő 2018 nyarán érkezett Szegedre, amelynek egyik húzóemberévé vált. A magyar bajnokságban 49 meccsen 133 gólt szerzett, a Bajnokok Ligájában pedig 69 találatánál jár. Egyik legemlékezetesebb meccsét nemrégiben játszotta, a Paris Saint-Germain ellen, a francia sztárcsapat 32–29-es legyőzéséből 10 találattal vette ki a részét.

„Boldog vagyok. Azt gondolom, hogy a legjobb döntést hoztam a saját és a családom szemszögéből is. A gyerekek boldogok, a bölcsőde kiváló és a feleségemnek rengeteg barátja van a csapaton belül is. Nagy szerepet játszott a döntésemben, hogy tudom, ő is szeretett volna maradni. Szép helyen élünk, mindenünk megvan, amire csak szükségünk lehet. Családként teljes Szegeden az életünk, és örülök, hogy ez még legalább egy évig így is marad. A döntésemben a legfőbb szerepet a klub céljai játszották. Nem sok csapat van, amely a Bajnokok Ligája négyes döntőjéért harcol. Talán nyolc olyan klub lehet a világon, amelyek eséllyel pályáznak a döntőbe jutásra. És a Mol-Pick Szeged köztük van. Ez nagyon fontos számomra. Már másfél éve itt vagyok, ismerem a stílusunkat, az edzőnket, a csapattársaimat. Remek társaságot alkotunk. Minden amellett szólt, hogy ezt a döntést hozzam meg” – nyilatkozta Joan Canellas a pickhandball.hu-nak.

A Szeged nemrégiben hosszabbított másik irányítójával, Dean Bombaccsal is, valamint bejelentette, hogy nyártól új szakember veszi át akadémiája irányítását.

Legfrissebb hírek

Férfi kézilabda NB I: jótékonysággal büntetik a gyenge szereplést a Csurgónál

Kézilabda
2026.05.11. 15:43

A Veszprém és a Szeged is 44 gólt szerzett, a Budakalász kiesett a férfi kézi NB I-ből

Kézilabda
2026.05.10. 20:14

Folytatódott az FTC Tatabánya elleni jó sorozata, a zöld-fehérek idegenben verték meg a bronzérmest

Kézilabda
2026.05.06. 20:11

„Más csapatok is komolyan érdeklődtek” – Bodó a Tatabányába való visszatérésről

Kézilabda
2026.05.05. 13:10

Férfi kézi NB I: 25 gólos győzelmet aratott a Szeged

Kézilabda
2026.05.02. 19:46

Férfi kézilabda NB I: a Veszprém hét góllal nyert a Komló ellen

Kézilabda
2026.05.02. 13:30

Másodpercekre volt a sereghajtó Budakalász a győzelemtől a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2026.05.01. 20:11

Folytatta jó sorozatát a Budai Farkasok, legyőzte a Csurgót a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2026.04.30. 20:51
Ezek is érdekelhetik