Női kézi NB I: pontot vesztett Békéscsabán az Érd

2018.10.17. 19:40
A női kézilabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén a Békéscsaba döntetlenre végzett hazai pályán az Érddel.

A meccs szinte végig szorosan alakult, a vendég Érd az első félidő végén tudott meglógni három találattal (aztán kettővel mentek szünetre). A folytatásban 21–17-re is vezetett Szabó Edina együttese, de a hajrához érve 25–24-re fordított a Békéscsaba. A záró tíz percben sokáig úgy tűnt, mindkét pontot otthon tarthatja a Csaba, aztán 30–29-re mégis újra az Érdnél volt az előny. Az utolsó gólt a mezőny legeredményesebbjeként tízig jutó Walfisch Mercédesz szerezte 13 másodperccel a lefújás előtt, ezzel alakult ki a döntetlen.

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–ÉRD 30–30 (15–17)
Békéscsaba,
1000 néző. Vezette: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács A. 2, VUKAJLOVICS 8, Szögi 2, Zöldi-Tóth 3, WALFISCH 10 (3), DJOKOVICS 4. Csere: Binó, Horváth D. (kapusok), Bottó 1, Agbaba. Edző: Horváth Roland
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 8 (3), Kiss N. 2, Kisfaludy 4, Jerábková 5, Tóth G. 4 (1), GÁVAI 5. Csere: Foggea (kapus), Lavko 1, Schatzl Natalie 1, C. Lassource, Simon A. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 12. p.: 7–7. 15. p.: 8–10. 21. p.: 12–12. 27. p.: 13–16. 39. p.: 17–21. 42. p.: 19–23. 52. p.: 27–25. 59. p.: 29–30.
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
Horváth Roland:
– Gratulálok a lányoknak, ilyen jól még soha nem láttam őket játszani.
Szabó Edina: – Igazságos a döntetlen, mindkét csapatnak voltak jó és rossz periódusai. Nem találtuk a játék ritmusát az egész mérkőzésen.

1. Győr 7 7 268–181 +87 14
2. FTC 7 7 237–154 +83 14
3. Siófok 6 5 1 184–125 +59 10
4. Érd 6 4 1 1 187–175 +12 9
5. Kisvárda 6 3 2 1 154–136 +18 8
6. Vác 6 4 2 183–168 +15 8
7. Fehérvár 5 2 1 2 127–132 –5 5
8. MTK 6 2 4 160–177 –17 4