Férfi kézi NB I: Marko örülhetett a két Krivokapics közül

2018.02.06. 19:39
Szegedi időkérés (Fotó: facebook.com/pickszeged)
A Mol-Pick Szeged 36–18-ra győzött a hazai pályán a Gyöngyös ellen a K&H férfi kézilabdaliga keddi mérkőzésén.

Ilyen is ritkán fordul elő, a Szegednek volt miért visszavágnia a Gyöngyösnek, hiszen a két csapat decemberi mérkőzésén a kiesés elől menekülő hevesi csapat hazai pályán pontot rabolt BL-szereplő ellenfelétől (33–33).

Akkor még nem, most viszont már ott volt a gyöngyösiek soraiban Krivokapics Milorad is (a székelyudvarhelyi csapat visszalépése után váltott klubot), aki bajnokságot és Magyar Kupát nyert korábban a Szegeddel, a bátyja, Marko pedig a Pick másodedzője.

Ezúttal szó sem volt meglepetésről, a Tisza-parti gárda mindkét félidőt 18–9-re nyerte meg.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ

MOL PICK SZEGED–B.BRAUN GYÖNGYÖS 36–18 (18–9)
Szeged, 1500 néző. Vezette: Pech K., Vágvölgyi M.
SZEGED:
SIERRA – SOSTARIC 5, Källman 1, Bánhidi 1, SIGURMANSSON 8 (4), Goncalves 1, Skube 2. Csere: Nagy M. (kapus), Balogh Zs. 3, BODÓ 7, Blazevic, Zsitnyikov 3, SRSEN 4, Zubai, Fekete B. 1, Hegedüs M. Edző: Carlos Pastor
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Gábori, MARKEZ 4, Duris 2, Martins 2, LELE 4, Németh T. Csere: Hudák, Holló (kapusok), Gerdán, Sipeki 2, István P., Krivokapics, Mikita 1, Urbán 1, Loncar 2 (1). Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 8. p.: 4–5. 13. p.: 8–7. 17. p.: 10–7. 25. p.: 14–7. 33. p.: 19–10. 39. p.: 22–14. 44. p.: 25–14. 50. p.: 29–14. 55. p.: 33–14
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Carlos Pastor:
– Kissé nehezen lendültünk játékba. Amikor feszessé vált a védekezésünk, sikerült elhúznunk. A Löwen elleni vasárnapi Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt önbizalomnövelő győzelmet arattunk.
Konkoly Csaba: – Tervünket csak negyedóráig tudtuk megvalósítani, azt követően a játék minden elemében felülmúlt bennünket a Szeged.

1. Telekom Veszprém 16 16 573–321 +252 32
2. Mol-Pick Szeged 18 14 2 2 586–429 +157 30
3. Grundfos Tatabánya KC 16 13 3 429–363 +66 26
4. Balatonfüredi KSE 16 12 4 426–387 +39 24
5. Eger Eszterházy SZSE 16 8 1 7 360–384 –24 17
6. CYEB Budakalász 16 7 3 6 462–471 –9 17
7. Sport36-Komló 16 7 1 8 378–402 –24 15
8. Dabas KC VSE 16 7 1 8 375–440 –65 15