Kézilabda: Görbicz és Lékai is második lett az EHF szavazásán

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.01.07. 13:28
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) szavazásra invitálta a szurkolókat, hogy megválasszák 2017 legjobb férfi és női játékosát. Mindkét kategóriában volt magyar jelölt, a győri Görbicz Anita, valamint a veszprémi Lékai Máté is a második helyen végzett.

A férfiakra 14645 szavazat érkezett be, és a Bajnokok Ligája-címvédő Vardar Szkopje horvát irányítója, Luka Cindric végzett az első helyen 6731 vokssal (46.5 százalék). Mögötte a magyar válogatott és a Telekom Veszprém kiválósága, Lékai Máté zárt 6039 szavazattal (41.2 százalék), míg a szintén Vardar-játékos, de a nyártól már a bakonyiakat erősítő Sterbik Árpád lett a harmadik (833 szavazat, 5.7 százalék). A jelöltek között volt még a szintén veszprémi Momir Ilics is, a balátlövőre 294-en (2 százalék) szavaztak.férfiakra 14645 szavazat érkezett be, és a Bajnokok Ligája-címvédő Vardar Szkopje horvát irányítója, Luka Cindric végzett az első helyen 6731 vokssal (46.5 százalék). Mögötte a magyar válogatott és a Telekom Veszprém kiválósága, Lékai Máté zárt 6039 szavazattal (41.2 százalék), míg a szintén Vardar-játékos, de a nyártól már a bakonyiakat erősítő Sterbik Árpád lett a harmadik (833 szavazat, 5.7 százalék). A jelöltek között volt még a szintén veszprémi Momir Ilics is, a balátlövőre 294-en (2 százalék) szavaztak.

Lékai 2017-ben a válogatottal negyeddöntős volt a franciaországi világbajnokságon, továbbá kijutott a jövő pénteken kezdődő horvátországi Európa-bajnokságra. A Telekom Veszprémmel a Bajnokok Ligájában bronz-, a SEHA-ligában ezüstérmet szerzett, továbbá megnyerte a bajnokságot és a Magyar Kupát.

A nőkre sokkal többen, 29160-an szavaztak, és az elmúlt nyáron a CSM Bucuresti-be hazatérő román balátlövő, Cristina Neagu lett az első (15185 szavazat, 52.1 százalék). Mögötte a BL-címvédő Győri ETO két játékosa végzett, Görbicz Anita másodikként (11168 szavazat, 38.3 százalék), Nora Mörk harmadikként (1237 szavazat, 4.2 százalék) zárt.

A világ legjobbjának 2005-ben megválasztott Görbicz a nemzeti együttessel nyolcaddöntős volt a decemberi, németországi világbajnokságon, a Győri Audi ETO KC színeiben pedig Bajnokok Ligáját és bajnokságot nyert.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
9 órája

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28
Ezek is érdekelhetik