Férfi kézi Eb: Sigurdssoné a végső szó, Izland legyőzte Norvégiát

2016.01.15. 20:09
Izland 26–25-re legyőzte Norvégiát egy igen kiélezett mérkőzésen a lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokságon – a döntő gól 11 másodperccel a vége előtt született.

Az első félidőben a norvégok kezében volt az irányítás, Izland csak egyszer, 7–6-ra vezetett, akkor sem sokáig – a szigetországiak örültek, hogy mínusz eggyel (10–11) zárták a játékrészt. A két csapat a végsőkig kiélezett csatába keveredett, Izland fordított, vezetett hárommal is (18–15), de hiába, az utolsó percet már csak 25–24-es fórral kezdte.

Harald Reinkind ekkor egyenlített, ám Izlandé volt az utolsó szó, a remekül játszó, 6/6-tal lövő Gudjon Valur Sigurdsson 59:49-nél eldöntötte a mérkőzést, a végső norvég akció pedig már nem hozott gólt. A találkozó legeredményesebb játékosa izlandi részről Aron Pálmarsson (8 gól), norvégról pedig Kristian Björnsen (7) volt.