A Fradi az első meccsen lerendezte a Jagodinát: 40-23

2014.11.15. 17:00
Szucsánszki Zita és társai könnyed győzelmet arattak (Fotó: <a href="http://www.fradi.hu" target="_blank">fradi.hu</a>)
Győzelemmel kezdett a KEK-ben a Ferencváros női kézilabdacsapata, amely 40–23-ra legyőzte a szerb bajnokság listavezetőjét, a ZSORK Jagodinát. Elek Gábor csapata ezzel gyakorlatilag az első meccs után elintézte a 16 közé jutás kérdését.

Húsz percen át tudta tartani a mindössze párperces rosszabb periódust produkáló Ferencváros iramát a Jagodina. Az első félidőben tendenciózusan építgette előnyét a Fradi, majd a három, gyorsan kapott gólt követő Elek Gábor-időkérés után meg is törte ellenfelét, a zöld-fehérek szünetben már héttel vezettek.

A második játékrész eleje óriási különbséget mutatott a felek között, a hazaiaknál nemcsak a klasszisok, Tomori, Szucsánszki és Pena remekeltek, kiválóan szállt be a meccsbe Tóth Melinda, majd az utolsó húsz percre érkező Lukács Viktória is. A Fradi nyugodtan megtehette, hogy az utolsó percekben már taktikai finomságokat csiszolgatott, és ugyanezt megteheti a jövő héten Jagodinában is.

NŐI KÉZILABDA KEK
3. FORDULÓ, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ZSORK JAGODINA (szerb) 40–23 (18–11)
Elek Gyula Aréna, 600
néző. V: Nastase, Raluca Stancu (románok)
FERENCVÁROS:
TOMASEVICS – KOVACSICZ 5, PENA 9 (1), SZUCSÁNSZKI 7, Szamoránsky P., TOMORI 7, Szarka. Cserék: Szikora (kapus), Mészáros R. 1, Soós 3, Tóth M. 3, LUKÁCS V. 5, Cifra. Edző: Elek Gábor
JAGODINA:
K. GEORGIJEV – Milanovics 1, Jevtics 4, T. GEORGIJEV 7 (4), Matics, Radojevics 1, O. Vukcsevics. Csere: I. Popovics 3, Kukics Radojicsics 1, Gliszovics 3, Radovics 3. Edző: Dragan Markov
Eredmény alakulása: 3. p.:
2–0. 17. p.: 10–4. 20. p.: 11–8. 27. p.: 16–9. 33. p.: 21–11. 39. p.: 26–12. 51. p.: 35–19
Kiállítások:
6, ill. 4 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 5/4
Elek Gábor:
– Nagyon jó volt a védekezésünk és a támadójátékunk is, bár az elején voltak hibáink a visszarendeződésben, pedig készültünk a gyors lerohanásokra. Összességében nem volt gyenge pontunk.
Dragan Markov:
– Rengeteget hibáztunk, amivel ellenfelünk élni is tudott. A visszavágón ennél sokkal többre lesz szükség.

EZ TÖRTÉNT

1–5. perc: Mindössze húsz másodperc telt el a mérkőzésből, amikor megszületett az első gól: Tomori szerezte átlövésből. Majd a következő Fradi-támadásnál Szucsánszki is megtette ugyanezt. Hogy ne legyen unalmas a magyar csapat támadójátéka, arról Kovacsicz gondoskodott, aki két szélről szerzett góllal színesítette a Fradi játékát. A másik oldalon két szerb gól született az első öt percben. 4–2

6–10. perc: Matics középre tartó hétméteresét Tomasevics könnyedén védte, amiért Szucsánszki büntetett. Két szép szerb megmozdulás következett, Milanovics ejtése, majd Krisztina Georgijev hárítása. Szarka befutás utáni gólja megtörte a szerb lendületet, Tomasevics pedig amellett, hogy jól kezdett, a kapufával is barátságot kötött, igaz, a túloldalon Georgijevre sem lehetett panasz, Szarka ziccerére is sikerült „ráülnie”. 6–3

11–15. perc: Pena lábbal verte meg a jagodinai középső védőket, majd Matics gólja után Tomori tette ugyanezt. Szucsánszki lerántásért két percet kapott, Tomasevics azonban – a blokk segítésével – újra megállította a labda útját. A vendégek előnyből sem tudtak gólt szerezni, ráadásul Tamara Georgijevet is kiállították. 8–4

16–20. perc: Emberfórban már Mészáros Rea talált be lerohanás végén, Kovacsicz pedig lekopírozta a társ tettét, amire a vendégek trénere, Dragan Markov időt is kért. Radojevics lehelt életet a szerb támadásokba, amire az élete első „nemzetközi” gólját szerző Tóth Melinda válaszolt. Némi áramszünet következett a Fradi védekezésében: T. Georgijev hetesből, Jevtics és Radojevics pedig gyors ellentámadás után járt túl Tomasevics eszén. Nem volt meglepő, hogy Elek Gábor is magához hívta lányait. 11–8

21–25. perc: Pena révén ébredt fel rövid álmából az FTC. T. Georgijev ismét pontos volt büntetőből, a túloldalon Tomori nem annyira átlövésből, a következő támadásnál azonban javított a kilencesről. Szucsánszki és Tóth Melinda is jól használta ki, hogy a vendégek nem értek hátra, így ismét hatra hízott a hazai előny. 15–9

26–30. perc: Az utolsó öt perc kihagyott helyzetekkel indult mindkét oldalon, Szucsánszki góljára Popovics indulás utáni ejtéssel felelt, majd a szélső Tomori felső sarkos bombájára is válaszolt 10 mp-en belül. Pena hetesből szerezte a játékrész utolsó gólját, a Fradi hétgólos előnnyel mehetett szünetre. 18–11

31–35. perc: A második játékrész Szucsánszki-góllal kezdődött betörésből, majd Pena is megtalálta a rést a hatosfalon. A spanyol irányító indulásos gólja után pedig már rászámolt a közönség – tíz közte! Majd' négy percet kellett várni a Jagodina első góljára a második félidőben, Jevtics lefordulása után született beállóból, Pena viszont nagyon beindult, kilenc méterről is bevette a kaput. Tomasevics újabb bravúrja Kovacsicznak ért gólt, 5–1 öt perc alatt. 23–12

36–40. perc: Pena megállíthatatlan volt, újabb góljával a Fradi neve mellett már kétszer annyi találat volt, mint a Jagidonáé mellett. A zöld-fehérek nem lassítottak, Szucsánszkinak is tapsolhatott a közönség, a vendégek hibát hibára halmoztak, amit Kovacsicz használt ki. Csoda, hogy csak 26–12-nél jött a szerb időkérés. Hosszú idő után Gliszovics szerzett gólt a vendégektől, amire Soós reagált. A vendégek jobbszélsőposztjáról Popovics talált be, miközben a magyar csapatban ugyanezen pozícióra Lukács Viktória érkezett Kovacsicz helyére. 27–14

41–45. perc: A fiatal Tóth Melindára nem lehetett panasz, újabb gólt szerzett, míg a Jagodinából Gliszovics vette be a kaput. Szucsánszki az irányítás mellett a gólszerzésre is fordított energiát, majd kiosztott egy gólpasszt Lukácsnak is. A jobb szélen rendre be tudtak törni a jagodinaiak, ami egy újabb Gliszovics-gólt eredményezett, miközben Tomori helyén Soós kezdett belelendülni. Cifra ugyanakkor kiállítást kapott, a hétméterest pedig T. Georgijev értékesítette. 31–17

46–50. perc: Gól nélkül telt el három perc, a meccs csendes csordogálásába Elek Gábor sárga lapja csempészett színt. Matics vetett véget a pauzának, míg a Fradi oldaláról Lukács ellen nem volt ellenszer. T. Georgijev újabb hetesére érkezett Szikora, de ős is tehetetlen volt vele szemben. 32–19

51–55. perc: Lukács másfél perc alatt szerzett három (!) gyors góllal villám mód feliratkozott a legjobb gólszerzők közé. Elek Gábor időt kért, és amellett, hogy továbbra is kérte a gyors lerohanásokat, jelezte, hogy nyitott védekezést is gyakoroltatni akarja, ebben Szucsánszki lett az ék, amit azonban elsőre kihasználtak a vendégek Jevtics révén. 35–20

56–60. perc: Pena két gólja között Szucsánszki és Radovics vette be a hálót, majd a hajrában Tomori is újra villant. Az utolsó három percben már állva ünnepelt a Fradi-közönség, amit a Cifra kiállítása miatti füttyszó szakított meg. T. Georgijev használta ki az emberelőnyt, a meccs utolsó gólját, a 40. Fradi-találatot viszont Tomori szerezte. Elek Gábor csapata a 17 gólos győzelemmel gyakorlatilag bejutott a legjobb 16 közé, a végeredmény: 40–23.