Női kézi: a Vác a DVSC, az Újváros a Csaba otthonában nyert

A női kézilabda NB I 7. fordulójában a Vác a Debrecen, a Dunaújváros a Békéscsaba otthonában gyűjtötte be a két pontot.

7. FORDULÓ
DVSC-TVP–IPRESS CENTER VÁC 25–30 (16–16)
Debrecen, 1200
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
DVSC: Lajtos – Slakta, SOPRONYI 12 (9), KUDOR 5, Ábrahám 1, Barna 3, Szilágyi Á. 1. Csere: Makai (kapus), Karalyos, Valovics, Karnik Sz. 1, Simsik 2. Edző: Varga József
VÁC: Bíró B. – Niksics 2, Fülöp A. 3, NIKCSEVICS 4, STEFANOVIC 5, KAMPER 5 (1), Szádvári. Csere: TRIFFA (kapus), FARKAS V. 5 (1), VIRÁG 2, Szondi 2, Dakos 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–7. 17. p.: 11–8. 22. p.: 15–12. 29. p.: 15–16. 39. p.: 20–20. 50. p.: 22–26
Kiállítások: 4, ill, 10 perc
Hétméteresek: 9/9, ill., 2/2
Varga József: – Fegyelmezetlenül támadtunk, gyengén védekeztünk, ennek csak ez lehetett a vége. Teljesen megérdemelt a Vác győzelme.
Konkoly Csaba: – Nagyszerűen küzdött a csapat, s külön öröm, hogy végre viszontláttam a pályán, amit hét közben gyakoroltunk.
7. FORDULÓ

BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KÉZILABDA AKADÉMIA 23–24 (8–13)
Békéscsaba, 1200 néző. V.: Medve, Nagy I. L.
Békéscsaba: Sipeki -- Csáki, NYIKOLAJENKO 9 (4), Szögi, SZABÓ V. 2, Glusica 5, Kelemen. Cs.: TERENYI (kapus), Walfisch 1, Hanczvikkel 1, Diószegi 2, Barján 1, Dombi, Gávai 2. Edző: Bakó Botond
Dunaújváros: VÍG -- Hosszu 2, Sánta 1, Takács D. 1, Vincze 3, BULATH 7 (3), FERLING 7 (1). Cs.: Csapó (kapus), Gera 3, Rádl, Takács F., Vadász. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–3, 9. p.: 2–6, 17. p.: 6–8, 23.: 6–10, 28. p.: 7–12, 35. p. 10–16, 41. p.: 14–17, 44. p.: 16–18, 48. p.: 18–19, 55. p.: 20–21, 57. p.: 20–23, 60. p.: 22–23.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek:4/4/, ill. 5/4.
Bakó Botond: – Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy nem szabadott volna, ugyanis sokat hibáztunk, átlövőink pedig rossz százalékkal dobtak kapura. Így jelentős előnyhöz jutottak a vendégek. A második játékrészben minden erőnket mozgósítottunk, de nem tudtunk fordítani.
Mátéfi Eszter: – Nehéz mérkőzést vártam, hiszen három és fél évet lehúztam Békéscsabán, tudtam mire számíthatok. Jó passzban vagyunk, óriási taktikai küzdelem folyt a pályán. Nagy fegyverténynek számít, hogy győztünk Békéscsabán.

1. Győri Audi ETO KC 7 6 1 226–141 +85 12
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 6 1 229–163 +66 12
3. Dunaújvárosi Kohász KA 7 5 2 185–163 +22 10
4. Ipress Center Váci NKSE 7 5 2 165–161 +4 10
5. DVSC-TVP 7 5 2 187–184 +3 10
6. Érd 5 4 1 140–110 +30 8
7. Fehérvár KC 6 4 2 163–149 +14 8
8. Siófok KC-Galerius Fürdő 6 2 4 153–170 –17 4