Férfi kézilabda: két év után szétválik az FTC és a PLER

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.06.05. 10:54
null
Az ötödik helyen végző FTC-PLER a helyosztón a Gyöngyös ellen nyert (Fotó: ftcpler.hu)
Kétévnyi sikeres szakmai együttműködés után megszünteti fúzióját az FTC és a PLER férfi kézilabdacsapata – adta hírül a fradi.hu hivatalos közlemény formájában.

 

„A 2011-ben létrejött fúziónak köszönhetően létrejött az FTC-PLER férfi kézilabdacsapat. Két szakmailag kimagasló és tartalmas esztendő után a felek közös szándéka alapján a fúziós együttműködést megszüntetik. A jövőben a PLER csapata továbbra is az első osztályban öregbíti a fővárosi kézilabda jó hírét, míg az FTC az NB I/B-ben kezdi meg a szezont, a tervek szerint saját utánpótlására támaszkodva. Az FTC és a PLER kézilabda-szakosztálya az elmúlt években már megszokott kiváló munkakapcsolatot fenntartja a jövőben is” – áll a klubok közleményében.

A 2012–2013-as szezonban az FTC-PLER az ötödik helyen zárta az alapszakaszt, majd pozícióját megőrizte a rájátszás végén is. A 2011–2012-es idényben mindkétszer hetedikként zárt.

A másodosztályú indulás azonban nem lefutott dolog az FTC esetében, tekintve, hogy annak idején az élvonalbeli tagsággal bíró PLER a nagyobb budapesti elismertség reményében – úgy a szurkolókat, mint a gazdasági lehetőségeket tekintve – lépett házasságra az FTC-vel. A ferencvárosiak eközben továbbra is üzemeltettek saját csapatot, a 2012–2013-as idényben például a második helyen végzett az NB II-ben, vagyis a harmadosztályban.

A klubvezetők most kérvényezték, hogy egy osztállyal feljebb léphessenek, de ehhez előbb tudni kell a versenybiztosság elképzeléseit is. Mindenek előtt a versenykiírásról, a létszámról, és persze a feljutóknak is nyilatkozniuk kell, hogy vállalják-e az indulást vagy sem az NB I/B-ben.

Legfrissebb hírek

Kikapott az újonctól a Balatonfüred a férfi kézi NB I-ben

Kézilabda
2025.10.15. 20:20

Férfi kézilabda NB I: három meghatározó játékosával is hosszabbított a Veszprém – hivatalos

Kézilabda
2025.10.15. 12:25

Férfi kézi: új szerződést ír alá a Veszprém egyik legjobbja – sajtóhír

Kézilabda
2025.10.14. 12:11

Férfi kézilabda NB I: visszarendelte kölcsönadott irányítóját a Balatonfüred

Kézilabda
2025.10.12. 19:33

A Szeged és a Veszprém is hozta a kötelezőt a kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2025.10.11. 19:48

Férfi kézilabda NB I: meglepetés a Népligetben és Győrben is

Kézilabda
2025.10.10. 19:59

Férfi kézilabda NB I: juniorválogatott irányítóval erősített a Győr

Kézilabda
2025.10.10. 13:53

Férfi kézilabda NB I: visszaköltözik Balatonboglárra a NEKA

Kézilabda
2025.10.07. 18:56
Ezek is érdekelhetik