Férfi kézi NB I: a Tatabánya előnye kitartott Balatonfüreden

2012.10.24. 20:19
A Tatabánya 26–25-re nyert a Balatonfüred otthonában a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.
Két csalódott csapat találkozott egymással, ugyanis a Balatonfüred és a Tatabánya is kiesett az EHF-kupában. A vendégek a remekül védő Szente Gábor vezérletével az első félidőben állva hagyták ellenfelüket, a szünetben 16–8-ra vezettek, majd a fordulás után tízgólos is volt már az előnyük.A Balatonfüred nem adta fel, a felzárkózó hadműveletet azonban későn kezdte meg, így hiába vágott ki hatalmas hajrát, 26–25-re kikapott saját pályáján.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA 25–26 (8–16)
Balatonfüred, 500 néző. V: Herczeg, Südi
BALATONFÜRED: Szabó T. – HORNYÁK 5 (3), Lelkes 4, Rio, KOVÁCS GY 3, ZDOLIK 7 (2), Pásztor 2. Cs: SZATHMÁRI (kapus), Nagy D. 2, Németh L., Pulay, Kis Á., Szöllősi B. 1, Sandrk 1, Faluvégi, Kemény. Edző: Sótonyi László
TATABÁNYA: SZENTE – Törő 2, PORDÁN 4, Dobó 1, Dénes, KOS 2, Harsányi 2 (1). Cs: Bartucz (kapus), URBAN 3, SALAMON 6, Iváncsik Á., Kiss Á., Bodó, Putics Bence, LELE 6. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 26. p.: 6–14. 33. p.: 8–19. 49. p.: 16–21. 58. p.: 24–26
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/1
Sótonyi László: – Csalódott vagyok, mert megint az történt, hogy csak a negyvenedik perctől voltunk meccsben, de előbb tizenegy gólos hátrányba kerültünk. Meg kell tanulnunk nyerni!
Debre Viktor: – A remek első harminc perc után a második félidő közepére elfáradtunk, a cseréink pedig nem tudtak lendíteni a játékunkon.