Larvik - minden, csak nem könnyű préda

2011.02.19. 09:17
null
Katrine Lunde (szemben) és Pálinger Katalin összefogására szombat este is szükség lesz (fotó: Mirkó István)
Címkék
Szombaton a Bajnokok Ligája-középdöntő legnehezebb mérkőzése vár a Győrre, amely a kilenc friss Európa-bajnokkal felálló norvég Larvikhoz látogat – ha Isten is úgy akarja, nem utoljára ebben az évadban.

Ha minden a papírforma (és a norvég, illetve magyar elképzelések) szerint alakul, a szombati Larvik–Győri Audi ETO KC meccs csak az első lesz a sorban, és négy hónapon belül még háromszor összecsap a két együttes. Előbb a Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. csoportjában mérkőznek meg oda-vissza (szombaton Larvikban, március 20-án Győrben adnak randevút egymásnak), majd a BL májusi fináléjában is összefuthatnak – reméljük, így is lesz.

Előbb azonban a középdöntős csatákat kellene sikerrel megvívni: a norvégiai győzelemmel például óriási lépést tehet az elődöntőbe jutás felé az ETO. Csak hát a Larvik minden, csak nem könnyű préda: a friss Európa-bajnok norvég válogatottba szerény kilenc játékost ad, és mostanában szokás a kontinens legjobb csapatának tartani – főleg amióta a múlt héten 41–20-szal zavarta haza a Dinamo Volgográdot…

Persze a győriek egyébként is ismerik a Larvikot, és nemcsak a rendszeresnek mondható magyar–norvég válogatott csatákról, hanem a tavalyi BL-kiírásból is: akkor Norvégiában a házigazda nyert 29–27-re, Győrben viszont imponáló magabiztossággal diadalmaskodott 28–23-ra Konkoly Csaba együttese. (Utóbb mindkét csapat továbbjutott a középdöntőből, majd a legjobb négy között búcsúzott.)

A legjobban azonban – micsoda meglepetés – egy norvég ismeri a norvégokat: Katrine Lunde Haraldsen a december nagy részét is a leendő ellenfelek társaságában töltötte az Európa-bajnokságon.

„Jól ismerem a lányokat, aminek az a hátulütője, hogy ők is ugyanilyen jól ismernek engem – mosolygott az ETO kapusa. – Remélem azonban, hogy ebből az ismeretségből én és a csapatom fogunk többet profitálni. Ennek megfelelően igyekeztem a lehető legtöbbet segíteni a többieknek, sokat beszélgettünk az utóbbi napokban a Larvik játékosairól, és persze meccs közben sem maradok majd csendben.”

AZT, HOGY KATRINE LUNDE SZERINT KIRE KELL MAJD LEGJOBBAN FIGYELNIÜK A LARVIK ELLENI MÉRKŐZÉSEN, ELOLVASHATJA A SZOMBATI NEMZETI SPORTBAN!

A 2. CSOPORT PROGRAMJA
02. 05. Dinamo Volgográd–Győri Audi ETO KC 24–26
02. 05. Leipzig–Larvik 24–26
02. 12. Larvik–Dinamo Volgográd 41–20
02. 13. Győri Audi ETO KC–Leipzig 25–20
02. 19. Dinamo Volgográd– Leipzig 12 ó
02. 19. Larvik–Győri Audi ETO KC 17.45
03. 05. Dinamo Volgográd–Larvik
03. 06. Leipzig–Győri Audi ETO KC
03. 12. Larvik–Leipzig
03. 13. Győri Audi ETO KC–Dinamo Volgográd
03. 19. Leipzig–Dinamo Volgográd
03. 20. Győri Audi ETO KC–Larvik
1. csoport. A 3. forduló programja (február 20.): Oltchim Valcea (román)–Krim Ljubljana (szlovén) 17.00, Itxako Navarra (spanyol)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 19.00.
A csoport állása: 1. Podgorica 2 pont (52–50), 2. Ljubljana 2 (59–58), 3. Valcea 2 (46–46), 4. Itxako 2 (52–55)
AZ ÁLLÁS
1. Larvik (norvég)
2 2
67–44
4
2. Győri Audi ETO 2 2 51–44 4
3. HC Leipzig (német)
2 2 44–51 0
4. Dinamo Volgográd (orosz)
2 2 44–67 0
Legfrissebb hírek

Két amerikai arany, de Norvégia még így is fölényesen vezet – éremtáblázat

Téli olimpia 2026
5 órája

Pénteki sportműsor: elődöntő a férfi jégkorongtornán a téli olimpián

Minden más foci
6 órája

A vereség után nem vár könnyű visszavágó a Fradira; Újra a középpályán futballozhat Szoboszlai Dominik

E-újság
6 órája

Robbie Keane: Ennyi helyzetből nem elég egyetlen gólt szerezni

Európa-liga
6 órája

Eljön-e a kikelet? – Deák Zsigmond jegyzete

Európa-liga
6 órája

A rák nem válogat – Morvai Katalin publicisztikája

Egyéb egyéni
6 órája

Van Gerwen távollétében Clayton a Premier League élére állt

Egyéb egyéni
7 órája

Juhász Dorka 21 pontot dobott, a Galatasaray hosszabbítás után győzött a női kosár Euroligában

Kosárlabda
7 órája
Ezek is érdekelhetik