Nehezen hozta a kötelezőt a Győr a Leipzig ellen

2011.02.13. 19:49
Amorimék (balra) megszenvedtek a lelkes lipcseiek ellen
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. fordulójában a Győri Audi ETO KC a német HC Leipziget fogadta. A vártnál nehezebben alakult a találkozó a magyar csapat számára, de végül a lefújásnál volt a legnagyobb különbség, és a Győr 25–20-ra legyőzte a németeket.

Előzetesen a Leipzig elleni mérkőzés tűnt a legkönnyebbnek a Győri ETO számára az aktuális Bajnokok Ligája-szakaszban: a németek azonban nem törődtek a papírformával, és alaposan megnehezítették a magyar csapat dolgát.

A csoportkörben a Debrecennel egy kvartettben szereplő németek az előző BL-kiírásban is összekerültek a Győrrel, és oda-vissza kikaptak tőle: a Magvassy csarnokban 30–19-re nyert a magyar csapat.

A Győrben bekerült a keretbe a héten kisebb sérüléssel bajlódó Hornyák Ágnes, Kovacsics Anikó, Pálinger Katalin hármas, utóbbi kezdett is a kapuban. A Leipzig szerezte az első gólt, de utána fordított a magyar csapat, sőt emberhátrányban is növelték előnyüket Görbiczék (4–1).

Nem hozott túl sok találatot az első félidő, a két együttes igen keményen védte kapuját a góltól. Az első harminc perc végére több pontatlanság is becsúszott a győriek játékába, Simon Spiridon találatainak köszönhetően azonban nem csökkent a különbség, így szünetben 11–8-at mutatott az eredményjelző.

A folytatásban négy perc alatt egyenlített a Lipcse, de a kapuba beálló Lunde-Haraldsen védéseinek köszönhetően újra a Győr vette át az irányítást. Nagyobb különbségre azonban nem tudott szert tenni Konkoly Csaba együttese, így 17–16-nál megint az egálért támadhattak a vendégek.

Gól azonban percekig nem esett, ezt a periódust pedig a Győrnek sikerült megszakítania. A végén sem adta fel a Leipzig, ennek ellenére a lefújásra alakult ki a legnagyobb különbség, öttel győzött az ETO (25–20).

A Győr jövő szombaton a Larvik vendégeként folytatja szereplését a BL-ben.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 2. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–HC LEIPZIG (német) 25–20 (11–8)
Győr, 2200 néző. V: Marics, Masics (szerbek)
Győr: PÁLINGER – Mraviková 2, Gros 2, GÖRBICZ 4 (3), SPIRIDON 6, BRADEANU 4, Vérten 2. Csere: LUNDE (kapus), Hornyák Á., E. AMORIM 2, Orbán 1, Mayer, Kovacsics A. 2 (1)
Leipzig: Schülke, LYKSBORG 5, Müller 1, S. Eriksson, AUGSBURG 4, Kudlacz 4, Rösler 4. Csere: PLÖGER (kapus), A. Eriksson, Daniels 2 (2), Schulze.
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2–1. 13. p.: 5–2. 23. p.: 8–4. 27. p.: 10–7. 35. p.: 12–12. 38. p.: 15–13. 50. p.: 19–16.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Konkoly Csaba: Védekezésünk, visszarendezésünk nem volt megfelelő. Csapatom csodálatosan küzdött, a megbeszélt taktikát betartotta. Végig kemény, nyílt mérkőzést játszottunk, s a hajrában kerekedtünk felül.
Heine Jensen: Jól iramú meccsen veszítettünk, pedig játékosaink keményen és hosszú ideig tartották magukat. Lábmunkájuk azonban nem volt megfelelő. Sokat tanultunk, mert a Győr rutinosabb együttes, ezért a végjátékban felülmúlt bennünket.