Óriási feladat előtt áll a Fotex

DONÁT TAMÁS, SIMON JÓZSEFDONÁT TAMÁS, SIMON JÓZSEF
2004.12.14. 20:52
Címkék
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) bécsi központjában kedden kisorsolták a férfi európai kupák negyeddöntőinek párosítását.
Pásztorék belehúztak, hiszen a kontinens egyik legjobb klubcsapata vár a Veszprémre (Fotó: Meggyesi Bálint)
Pásztorék belehúztak, hiszen a kontinens egyik legjobb klubcsapata vár a Veszprémre (Fotó: Meggyesi Bálint)
Pásztorék belehúztak, hiszen a kontinens egyik legjobb klubcsapata vár a Veszprémre (Fotó: Meggyesi Bálint)
Pásztorék belehúztak, hiszen a kontinens egyik legjobb klubcsapata vár a Veszprémre (Fotó: Meggyesi Bálint)
Pásztorék belehúztak, hiszen a kontinens egyik legjobb klubcsapata vár a Veszprémre (Fotó: Meggyesi Bálint)
Pásztorék belehúztak, hiszen a kontinens egyik legjobb klubcsapata vár a Veszprémre (Fotó: Meggyesi Bálint)
Mivel a Pick-Szeged a hét végén elvérzett a címvédő szlovén Celjével szemben, már csak a Fotex KCV maradt érdekelt a Bajnokok Ligájában. A veszprémi együttes a világhírű klasszisokkal teletűzdelt Ciudad Real ellen küzd majd az elődöntőbe jutásért, és legfeljebb az vigasztalhatja, hogy a visszavágót itthon játssza. Az első mérkőzésre március 5-én vagy 6-án, a másodikra egy héttel később kerül sor.
A veszprémiek elnöke, Hunyadfalvy Ákos nem volt elragadtatva a sorsolástól.
"Hiszek a sorsolás igazságosságában, ugyanakkor Fortuna elfordította tőlünk az arcát, mert a lehető legnehezebb ellenfelet kaptuk a negyeddöntőben - mondta a Fotex KCV első embere. - Nehezíti a helyzetünket, hogy korábbi két kitűnő játékosunk, Sterbik Árpád, a világ egyik legjobb kapusa és a világbajnoki, valamint olimpiai aranyérmes Mirza Dzomba éppen a spanyol együttesbe igazolt a Fotexből. Ez azt jelenti, hogy jól ismerik mind a játékstílusunkat, mind egykori társaikat. Valamennyien tudjuk, nincs más lehetőségünk, tisztességesen fel kell készülnünk a pokolinak ígérkező párharcra. Nem mondhatok mást, mint amit ilyenkor szokás, az első találkozón olyan eredményt kell elérnünk, hogy maradjon esélyünk a visszavágón a továbbjutás kiharcolására."
A Fotex KCV horvát mestere, Zdravko Zovko sem repesett a boldogságtól, amikor megtudta, hogy tanítványainak a Ciudad Real ellenében kell bejutniuk a legjobb négy közé a Bajnokok Ligájában.

"Óriási csatára van kilátás - mondta az edző -, de ötven százalék esélyt látok a továbbjutásunkra. Nem kell megijednünk, mert nekünk is erős csapatunk van, ráadásul a szlovén Celje két hete a Szuperkupában éppen Ciudad Realban bizonyította be, hogy legyőzhető a királyi város híres csapata. Sok időnk van a felkészülésre, amelynek persze a lehető legjobbnak kell lennie ahhoz, hogy felvehessük a versenyt vetélytársunkkal. Remélhetőleg sérülések nem fogják akadályozni a munkánkat, és akkor méltó ellenfelei leszünk a BL szerintem legerősebb csapatának."
A veszprémiek csapatkapitánya, Csoknyai István is gondterheltnek tűnő arccal beszélt a BL-negyeddöntő esélyeiről.
"Nem örülök a Ciudad Realnak - kezdte -, mert akadt volna könnyebb ellenfél is a nyolc között. Egy feladatunk van ezek után, idegenben nem szabad úgy járnunk, mint egy évvel ezelőtt, amikor szintén a BL-negyeddöntőben kilencgólos vereséget szenvedtünk a Ciudad Real csarnokában, majd a visszavágón is kikaptunk. A tavalyi spanyolországi találkozónak az volt az érdekessége, hogy a hajráig csak négy-öt góllal vezetett ellenfelünk, ám az utolsó öt percet nagyon elrontottuk." ---- S ---- A
Legfrissebb hírek

„Nem hiszem el, hogy ez nem piros lap és tizenegyes” – Flick kiakadt Kovács István döntésétől

Bajnokok Ligája
17 perce

Harc a jegyekért a budapesti BL-döntőre

Bajnokok Ligája
26 perce

Alacsony fiúból ragyogó csatár – 70 éves lett Esterházy Márton

Magyar válogatott
34 perce

„Az Anfielden nem csak tizenegyen leszünk” – Szoboszlai Dominik bízik a Liverpool fordításában

Bajnokok Ligája
6 órája

„Szomorú” – a PSG-játékosok nem elégedettek, szerintük jobban ki kellett volna tömniük a Liverpoolt

Bajnokok Ligája
7 órája

Csütörtöki sportműsor: PSG–Veszprém a kézi BL-ben, spanyol–magyar a vízilabda-világkupában

Birkózás
7 órája

Születésnapi beszélgetés Esterházy Mártonnal; ciklusértékelő interjú Schmidt Ádámmal

E-újság
7 órája

Félelem a legjobb miatt – Simon Zoltán publicisztikája

Téli sportok
7 órája
Ezek is érdekelhetik