Visszavágtak a fehérváriak a Villachnak

2009.12.04. 21:41
Magabiztos győzelmet aratott a Sapa Fehérvár AV 19 az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján. A fehérvári együttes az első harmad után még hátrányban volt.

A székesfehérváriak 6–2-re verték az osztrákokat (fotó: Havran Zoltán)
A székesfehérváriak 6–2-re verték meg az osztrákokat (fotó: Havran Zoltán)

A fehérváriak a pontszámban velük hasonlóan 30 ponttal álló, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Villachot fogadták. A két csapat nemrég összecsapott egymással, azt a meccset november 27-én 5–3-ra nyerték meg az osztrákok.

Az első harmadban egyik együttes sem tudott élni az emberelőnyös helyzeteivel, a 17. percben végül a vendég osztrákok jutottak előnyhöz: Kaspitz kiválóan passzolt McLeod elé, aki Hetényi hálójába továbbította a korongot.

A játékrész Villach-vezetéssel zárult, ám a másodikban nagyon jól kezdett a magyar csapat: a 24. percben Kromp kiállítása miatt éppen emberhátrányban volt a VSV, amikor Starkbaum kapusról kijött egy korong, a szemfüles Tokaji pedig a hálóba küldte.

A Villach még igazából magához sem térhetett a bekapott gól után, máris újra rezgett a hálója, ezúttal Martz volt eredményes. Sőt később Palkovics előtt volt a lehetőség, hogy kétgólosra növelje a fehérváriak előnyét, ám ekkor Starkbaum megakadályozta a gólszerzést.

A harmad azonban még tartogatott izgalmakat: Cristian Ban emberelőnyből egyenlíteni tudott (Tokaji ült a büntetőpadon). A Volánt nem fogta meg a gól, Starkbaumnak több nagy védést is be kellett mutatnia. A 38. percben már ő is tehetetlen volt, Palkovics Krisztián elütötte mellette a pakkot.

A záró játékrészben a székesfehérváriak végképp eldöntötték a meccset, Vas Márton az 55. percben középen tiszta lövőhelyzetbe került, a Villach kapusa tehetetlen volt. A vendégek a végén a kapust is lehozták, de már ez sem segített. Sőt a végén Mihály Árpád az üres vendégkaput vette be, Ladányi Balázs pedig beköszönt Starkbaumnak, így kijelenthető: a Volán fölényes győzelmet aratott, és feljött a negyedik helyre.

JÉGKORONG, EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–VILLACHER SV 6–2 (0–1, 3–1, 3–0)
Székesfehérvár, 3100 néző
Vezette: Potocan, Hütter, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 6, ill. 144 perc

FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – HORVÁTH A., Tokaji, Palkovics, Martz, Vas J. – Ackeström, Jobb, MIHÁLY Á., Fekete, Kovács Cs. – Bornhmmar, Alen, Ladányi, VAS M., BENK – Ondrejcík, SOFRON, Nagy G., Kóger
VILLACH: Starkbaum – Martin, Pfeffer, Raffl, Ban, Ferland – Stewart, Elick, Kristler, Kaspitz, McLeod – Bacher, Kromp, N. Petrik, Pinter, B. Petrik – Platzer, Fortin, Lanzinger, Toff, Martinz

Gólok.16:12: McLeod (Kaspitz, 0–1). 23:50: Tokaji (Vas J. – emberelőny, 1–1). 24:34: Martz (Kóger, Sofron, 2–1). 30:53: Ban (Martin – ee., 2–2). 37:12: Palkovics (Martz, Mihály Á., 3–2). 54:19: Vas M. (Benk, 4–2). 58:18: Mihály Á. (üres kapu, 5–2). 59:18: Ladányi (Benk, 6–2)
Csütörtöki eredmény: Salzburg–Vienna 2–4 (2–2, 0–1, 0–1). További eredmények: Graz–Klagenfurt 3–4 (1–1, 2–1, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után, Jesenice–Ljubljana 7–8 (0–3, 3–3, 4–2), Linz–Zagreb 4–5 (0–0, 2–1, 2–3, 0–1) – h. u.