Satosaari vezetésével nyert a Fehérvár

2009.09.22. 21:59
A négy meccs után egy győzelemmel és három vereséggel álló Sapa Fehérvár AV19 az ugyanilyen mérlegű címvédőt, a Klangenfurtot fogadta az EBEL 5. fordulójában. A székesfehérvári gárda Vas János góljával sokáig vezetett, de a nagy mezőnyfölényben játszó vendégek a második harmadban Dieter Kalt révén egyenlítettek, így a rendes játékidő 1–1-es döntetlennel zárult. A hosszabbításban nem esett gól, a találkozó szétlövéssel dőlt el a Fehérvár javára.
Ladányiék megérdemelt győzelmet arattak (Fotó: Török Attila)

A Sapa Fehérvár AV19 számára nem kezdődött jól a címvédő Klagenfurt elleni hazai mérkőzés az EBEL ötödik fordulójában, mert hamar emberhátrányba került, de az osztrákok nem tudtak élni a lehetőséggel, ahogy nem sokkal később a székesfehérváriak sem használták ki emberelőnyös helyzetüket: Tokaji Viktor lövése után Ladányi Balázs tette még kapura a korongot, de kísérlete elakadt a kapusban.

A 7. percben ismét a hazaiak kerültek emberelőnybe, és ezúttal már sikerült gólra váltani a létszámfölényt.

Horváth András lövését ugyan még védte az osztrákok kapusa, de a következő támadásból Vas János megszerezte a vezetést! A székesfehérváriak színeiben első gólját szerző Vas János egy levágódó korongot juttatott közvetlen közelről a vendégek kapujába, a gólpasszt testvére, Vas Márton jegyezte. 1–0

Az első harmad második felében már a vendégek irányították a játékot, és Dieter Kalt révén a kapuba is találtak, de a játékvezetők magasra emelt bot miatt érvénytelenítették a találatot.

A második játékrészben a fehérváriak finn kapusa, Tommi Satosaari volt a mezőny legjobbja, ami sok mindent elárul a játékról.

Az osztrák mezőnyfölény ellenére a hazaiak növelhették volna előnyüket, ha Mihály Árpád gólra váltja az általa kiharcolt büntetőt, de lövése elkerülte az osztrákok kapuját.

A 33. és a 36. perc között kétszer is emberhátrányba kerültek Ladányiék (a második harmadban összesen hatszor játszott hátrányban a Volán), és ezt már nem bírta el a magyar együttes. Kalt Christoph Brander passzából a bal szélről közelről, éles szögből leadott lövéssel egyenlített. 1–1

A harmadik harmad egy-egy kiállítással kezdődött mindkét oldalon, illetve újabb Satosaari-bravúrokkal. De nem csak az osztrákoknak voltak helyzeteik: a 49. percben Palkovics Krisztián egyedül vezethette kapura a korongot, de nem tudott túljárni Hannes Enzenhoffer kapus eszén, ahogy Mihály Árpád sem, aki két és fél perccel a meccs vége előtt került tiszta lövőhelyzetbe.

A rendes játékidő végén még Satosaari is hárított egy ziccert, majd még egy vitatható kiállítást is kivédekezett a Fehérvár, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadást még emberhátrányban kezdték a hazaiak, és az első percben ismét Satosaarin múlt, hogy nem lőtt gólt a Klagenfurt: a finn kapus, aki összesen 55 védést mutatott be (a szétlövésig) Michael Craig kísérletét hárította. Több igazán nagy helyzet már nem alakult ki, jöhetett a lövőpárbaj.

A szétlövésben Satosaari kétszer is védett, Kovács Csaba és Ladányi pedig betalált, így nyert a Fehérvár!

JÉGKORONG, EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–KLAGENFURTER AC 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 2500 néző
Vezette: Lesniak, Hribar, Rakovic (mindhárom szlovén)
Kiállítások: 28, ill. 20 perc
AV19: SATOSAARI – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Ladányi, Mihály Á. – Jobb, Ackeström, Kovács Cs., Elomo, Fekete – Ondrejcík, Alen, Vas J., Vas M., Benk – Peterdi, Nagy G., Vaszjunyin.
KLAGENFURT: Enzenhofer – Tory, Brown, Brandner, Schuller, Kalt – Ratz, Reichel, Hundertpfund, Shantz, Craig –  Furey, Kirisits, S. Geier, Schellander, M. Geier – Jakobitsch, Schumnig, Pirmann, Herburger, Hager.
Gólok. 8:07: Vas J. (Vas M., Elomo – emberelőny, 1–0). 36:36: Kalt (Brandner, Shantz – ee., 1–1). Győztes büntető: Ladányi (2–1)
További eredmények: Jesenice–Vienna 3–5 (1–2, 0–0, 2–3), Ljubljana–Salzburg 5–4 (1–1, 1–2, 3–1), Villach–Linz 5–3 (2–2, 1–1, 2–0), Zagreb–Graz 2–3 (0–1, 1–0, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel

1. Villach 5 5 22–11 10
  2. Linz 5 3 1 1 15–12 7
  3. Zagreb 5 1 2 1 1 13–15 7
  4. Ljubljana 5 3 2 14–12 6
  5. Vienna 5 2 1 2 18–17 6
  6. Graz 5 2 1 2 17–10 6
  7. FEHÉRVÁR 5 1 1 3 11–20 4
  8. Salzburg 5 1 1 3 22–25 3