Palkovics-vezérlettel szétlövéses fehérvári siker

2010.01.01. 20:36
Palkovics (kékben) két góllal vállalt főszerepet <br />(Fotó: Meggyesi Bálint, archív)
A Sapa Feh&eacute;rv&aacute;r AV19 hosszabb&iacute;t&aacute;s &eacute;s sz&eacute;tl&ouml;v&eacute;s ut&aacute;n 3&ndash;2-re legyőzte a Linz csapat&aacute;t az osztr&aacute;k j&eacute;gkorong-bajnoks&aacute;g (EBEL) alapszakasz&aacute;nak 38. fordul&oacute;j&aacute;ban. A sz&eacute;kesfeh&eacute;rv&aacute;riak 0&ndash;2-ről hozt&aacute;k vissza a telt h&aacute;z előtt rendezett tal&aacute;lkoz&oacute;t, &eacute;s meg&eacute;rdemelten diadalmaskodtak.

Legutóbb hihetetlen izgalmakat hozott a Linz fehérvári vendégjátéka: az osztrákok 5–1-es vezetést „adtak el", majd szétlövésben ki is kaptak az AV19-től.

A jó linzi kezdés (sajnos) most is megvolt: a 6. percben Purdie talált be egy szerencsés, magasra felperdülő lövésből született góllal Satosaari hálójába (0–1).

A Volán első nagy ziccere Kovács Csaba előtt adódott, de a csatár hibázott, majd a házigazdák egy emberelőnyt is kihagytak. Büntetésül Baumgartner kis híján megszerezte a második osztrák találatot, de ő sem tudott betalálni – az első harmad után eggyel ment tehát a Linz.

A Fehérvár egy emberhátrány kivédekezésével nyitotta a második játékrészt, majd Lukas korongvesztése után kettő az egyben mehettek a hazai csatárok, de Martz a kapuvason csöngetett egyet. A 28. percben az osztrákok nem a vasat találták el: Iberer lövése kijött Satosaariról, Purdie pedig belőtte a kipattanót (0–2). Mivel azért nem adnak pontot, hogy a Volán játszik jobban, kezdett aggasztóvá válni a helyzet...

A rendkívül veszélyes Purdie két ziccert is elhibázott, és ezért elnyerte „méltó büntetését": Vas János ellépett Szücstől, passzát pedig Palkovics vágta be ziccerből (1–2). Az osztrák balszélső idegességében odaütött egyet Vas fejére, a magyar csatárt vérző sebbel kellett levinni, Mark Szücs pedig végleg kiült a súlyos sportszerűtlenség miatt.

„Azt láttam csak, hogy az ellenfél játékosa oldalról a fejére üt. Hihetetlen, hogy valaki ilyen durvaságot kövessen el" – mondta az esetről Palkovics Krisztián.

A harmadik harmadra áthúzódó ötperces emberhátrányt kivédekezte a Linz, majd hiába űzte-hajtotta a székesfehérvári közönség a kedvenceit, az utolsó harmad első tíz percében nem sikerült bejuttatni a korongot Westlund kapujába. Kisebb világításproblémák miatt térfélcsere következett, majd Volán-gól: az 54. percben egy szépen kijátszott akció után Palkovics talált be (2–2). A kék mezes magyarok hatalmas lendülettel folytatták a támadásokat, jött is az osztrák időkérés – a játék képe alapján a fehérváriaknak állt a meccs.

Tokaji lövése után Vas Márton is kis híján betalált, majd Mihály sem tudott túljárni a rendkívül jól védő Westlund eszén. A pálya kis híján felbillent a Volán-rohamoktól, de maradt a 2–2 a rendes játékidőben, azaz jöhetett a hosszabbítás.

Az AV19 hatalmas lehetőséghez jutott, miután Palkovics kiállítást harcolt ki: négy a három ellen támadhatott a győztes gólért a házigazda. Nem jött össze, így a meccs sorsa szétlövésben dőlt el.

Palkovics és Lukas is elhibázta a kísérletét az első körben, Ladányi viszont betalált. A kétgólos Purdie úgy járt, mint Palkovics – kihagyta a magáét –, Mihály Árpád pedig higgadt maradt, így szétlövéssel a Volán győzött – teljesen megérdemelten.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 38. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19-LIWEST BLACK WINGS LINZ 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0) - szétlövéssel
Székesfehérvár, 3500 néző
Vezette: Längle, Siegel, Siegl (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: SATOSAARI - Alen, Bornhammar, PALKOVICS, Martz, Vas J. - Horváth A., Tokaji, MIHÁLY Á., Nagy G., Kóger - ACKESTRÖM, Jobb, Sofron, Vas M., Ladányi - Kovács Cs., Fekete, Vaszjunyin
LINZ:  WESTLUND - Bronilla, Mayr, Leahy, Shearer, Judex - R. Lukas, Buckley, Baumgertner, P. Lukas, Szücs - MacDonald, Haidinger, Matthiasson, PURDIE, M. Iberer - Schlacher, Oberkofler, Ibounig
Gólok. 5:29: Purdie (R. Lukas, 0-1). 27:15: Purdie (Matthiasson, M. Iberer, 0-2). 36:27: Palkovics (Martz, Vas J., 1-2). 53:44: Palkovics (Martz, Tokaji - emberelőny, 2-2). Győztes büntető: Ladányi (3-2)
Kiállítások: 6 perc, ill. 8 perc+végleges kiállítás (Szücs)