Nem bírt Shearerrel a Fehérvár Linzben

2009.09.25. 21:56
A Sapa Fehérvár AV 19 sima, 3–0-s vereséget szenvedett péntek este az EHC Liwest Linz otthonában az EBEL 6. fordulójában. A fehérváriak így továbbra is pont nélkül állnak idegenben az idényben.

Elcsúszott a Volán Linzben
Elcsúszott a Volán Linzben (fotó: Meggyesi Bálint - archív)

Az Alba Volán nem bírt Rob Shearerrel. A kanadai csatár háromszor vette be a magyar csapat kapuját az első két harmadban, ezzel pedig eldöntötte a mérkőzést.

Először az első játékrész közepén talált a hálóba az amerikai Pat Leahy és az osztrák Christoph Ibounig passza után a támadó. A Volán ekkorra már túl volt egy kiállításon – Benk Andrást ültették a padra a játékvezetők –, majd a gólt követően is nehéz percei következtek a fehérváriaknak, néhány másodpercig kettős emberhátrányban is voltak.

A második játékrészben azonban Shearer játékát még névrokona, a korábbi angol válogatott futballista is megirigyelte volna: a kanadai játékos elképesztő napot fogott ki, és újabb két alkalommal talált be a kapuba.

Benk kiállítása ismét rossz ómen volt, ugyanis Shearer a magyar hátvéd második kiállítása után szerezte újabb találatát, majd a 37. percben is túljárt Tommi Satosaari eszén.

Hogy a Linz nem érdemtelenül nyerte meg a mérkőzést azt jelzi, hogy az első és a második harmadban is öt kapura lövésen tartották a Volán, miközben ők maguk az első húsz percben 13-szor, míg a másodikban 21-szer vették célba a kaput. A harmadik harmad 13–12-es különbsége – a linziek azért ezt a szakaszt is megnyerték… – aligha lehet mérvadó a 3–0-s állást figyelembe véve.

Az Alba Volán vendégként továbbra is pont nélkül áll az EBEL-ben. Vasárnap az Olimpija Ljubljana következik, idegenben.

A MOL-liga pénteki játéknapján háromszor is hátrányba került a Dab.Docler, hosszabbításban azonban végül – Tőkési Lajos góljával – 5–4-re győzött idegenben a Ferencváros ellen.

Ugyancsak 5–4-re, és szintén hosszabbításban nyert a Vasas Bp. Stars, amely a Miskolc ellen diadalmaskodott.

Két harmad után a Brasov–Újpest meccs is döntetlenre állt, ám a vendégek az utolsó játékrészt 5–1-re megnyerték, így 6–2-es győzelmet arattak.

JÉGKORONG, EBEL
LIWEST BLACK WINGS LINZ–SAPA FEHÉRVÁR AV 19  3–0 (1-0, 2–0, 0–0)
Linz, 1800 néző
Vezette: Längle, Neuwirth, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
LINZ: Westlund – MacDonald, Gruber, Leahy, Shearer, Ibounig – R. Lukas, Mayr, Baumgartner, P. Lukas, Grabher Meier – Scoville, Bronilla, Matthiasson, Purdie, Iberer – Judex, hajek, Schlacher, Oberkofler, Szücs
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Ladányi, Mihály Á. – Jobb, Ackeström, Kovács Cs., Elomo, Fekete – Ondrejcík, Alen, Peterdi, Nagy G., Vaszjunyin – Benk, Vas M., Vas J.
Gólok. 11:48: Shearer (Leahy, Ibounig – emberelőny, 1–0). 23:52: Shearer (Matthiasson, MacDonald, 2–0). 36:31: Shearer (3–0)
Kiállítások: 12, ill. 22 perc

LINZPÁRBAJFEHÉRVÁR
Westlund 100%KapusokSatosaari 93.6%
47 (13, 21, 13)Lövések22 (5, 5, 12)
Időkérések
9/1 (4/1, 3/0, 2/0)Emberelőnyök4/0 (2/0, 1/0, 1/0)
12 (4, 2, 6)Büntetőpercek22 (8, 6, 8)

Csütörtöki eredmény: Vienna–Villach 5–2 (4–0, 1–2, 0–0). További eredmények: Graz–Ljubljana 6–3 (2–2, 2–1, 2–0), Klagenfurt–Zagreb 7–0 (0–0, 5–0, 2–0), Salzburg–Jesenice 5–1 (1–0, 2–1, 2–0)

MOL-LIGA
FERENCVÁROS-DAB.DOCLER 4-5 (2–1, 1–1, 1–2, 0–1)
Pesterzsébet, 300 néző. Vezette: Haszonits, Németh, Soós D.
FERENCVÁROS: Budai K. – Nagy L., Barabás, JÁNOSI, HOFFMANN 1 (2), Feil 1 (1) – Huckó, Hrajnoha 1, Gergely, Davis 1, McLaughin (1) – Rencz, Holló, Molnár, Marosi, Schellin – Rosztocsil, Szilágyi. Edző: Rick  Leach
DAB: Kiss T. –  Pozsgai (1), HEGYI I Á. 1 (2), GALANISZ 2 (1), Azari (1), Kiss Á. – Orbán, Tőkési 1, MacSweyn 1, Korol (2), Magosi (1) – Erdélyi P., Lencsés, Borsos, Papp V., Szilassy – Kiss D., Kiss R., Horváth G., Virág T. Edző: J. P. McCallum
Kiállítások: 17 perc+10 perc fegyelmi (Rencz)+végleges fegyelmi (McLaughin), ill. 25 perc+10 perc fegyelmi (Galanisz)+végleges fegyelmi (Erdélyi P.)

VASAS BUDAPEST STARTS–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 5–4 (2–1, 1–1, 1–2, 1–0 – hosszabbítás után)
Káposztásmegyer, 400 néző. V: Incze, Nagy A., Soós M.
VASAS STARS: Rajna – Géczi, Kangyal, Fodor Sz., Strenk, Wéber – Nagy R., Svasznek (1), Gergely Cs. (2), Holéczy (1), SZAPPANOS D. 2 – SZIRÁNYI (1), Szajbert K., Fodor Cs., GRÖSCHL 1 (1), SÁNDOR SZ. 2 – Bereczki, Sille, Virág Cs., Maszlov, Somogyi B. (1). Edző: Glen Williamson
MISKOLC: Duschek – Egri, Szabó D. STRENGELL 1 (1), Oksa (1), Fekecs 2 – Hetényi P., Láda B., POPOVICS (1), Síka (1), Rusznyák – Hornik, Láda P., TÓTH A. 1, Urbán P., Sike – Kis A., Miskolczi, Orosz, Dányi. Edző: Mayer Péter
Kiállítások: 12 perc, ill. 10 perc
Glen Williamson: – Érdekes és hajtós mérkőzés volt, Jó hokit játszottunk. Fiatalok vagyunk még, meg kell tanulnunk nyerni. Nagy győzelem volt, mivel a Miskolc a végletekig küzdött.
Mayer Péter: – Jó mérkőzés volt, mindkét csapat végig koncentrált, a pontosztozkodás megérdemelt. Előzetesen aláírtam volna ezt az eredményt, de meg voltak a lehetőségeink a győzelemre is.
Fenestela 68 Brassó–Újpest 2–6 (0–1, 1–0, 1–5)
Csíkszereda, 500 néző. V: Gergely, Péter (mindkettő romániai), Trandafir (román)
BRASSÓ: Balázs Csaba – ADORJÁN (1), Nagy Cs., Antal Zs, Petres, Lőrincz L. – Góga 1, Laczkó, Kertész 1, TANKÓ (2), Elekes (1) – Szőcs, Szőgyör, Pál Z., Gergely, Péter L. – Botos, Pál F., Bálint, Imecs, Zerkula. Edző: Kovács László
ÚJPEST: Becze – Hüffner (1), Harmati, BORBÁS 1 (2), KISS G. 2, Szajbert P. (2) – Kadlubjak (1), Petran (1), Sikorcin 1 (1), KIRICSENKO 1, Berzins – Bontovics, Zalavári, RAFAJ 1 (2), Németh P., Roczanov – Jankovics, Sommer. Edző: Pék György
Kiállítások: 10, ill. 16 perc+2x10 perc fegyelmi (Petrán, Harmati)

Kovács László: – Gyenge meccset játszottunk, sajnos semmilyen taktikai utasítást nem sikerült betartanunk. A második harmadban jobban ment a játék, de nem bírtuk végig.
Pék György: – Nehéz meccsre számítottunk és az is lett. A csapatom nincs kész a szezonra, mellénk pártolt a szerencse, hogy a harmadik harmadban összeesett az ellenfél.