Nem bírt a Volán a listavezetővel

2009.12.29. 21:00
A szezonban eddig remekül szereplő Sapa Fehérvár AV19 3–1-re kikapott a listavezető Graztól az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 37. fordulójában. A fehérváriak az első harmadban háromgólos hátrányba kerültek, és hiába nem kapakt gólt 45 percen keresztül, Ladányi Balázs révén csak szépíteni sikerült.
Kovács Csabának ezúttal nem jött össze a góllövés (fotó: Mirkó István - archív)

A Sapa Fehérvár AV19 a listavezető Grazhoz látogatott az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 37. fordulójában. A fehérváriak remekül szerepeltek eddig a bajnokságban, vasárnap azonban az első tizenegy percben három gólt kapva 4–1-es vereséget szenvedtek a Medvescak Zagrebtől. A Graz ellen viszont nem a Volán volt a mérkőzés esélyese, egy pontszerzés óriási bravúrral ért volna fel.

Sajnos a találkozó a zágrábihoz hasonlóan indult, 14 perc eltelte után már 3–0 állt az eredményjelzőn. Az 5. percben Patrick Harand, öt minutummal később pedig Christoph Haranb volt eredményes, egyaránt emberelőnyből. A 14. percben már azonos létszám mellett is betaláltak a graziak, ezúttal Greg Day lőtte a gólt. (3–0)

A második találat után kapust cserélt az AV19, Hetényi Zoltánt a finn Tommi Satosaari váltotta. A második harmadban nem született gól, két játékrész után kiegyenlített volt a kapura lövési arány: 19–15 volt a listavezető javára ez a statisztikai mutató.

A 42. percben sikerült a szépítés a Volánnak: Jobb Dávid és Oscar Ackeström passza után Ladányi Balázs talált a hálóba. (3–1) Közelebb sajnos nem sikerült kerülni a hazaiakhoz, akik végül 3–1-re diadalmaskodtak.

A fehérváriak derekasan helytálltak a listavezető otthonában, a statisztikák szerint ugyanannyiszor lőtt kapura a két együttes, ami önmagában szép teljesítmény a mérkőzés előtt ötödik helyen álló Alba Volántól.

EBEL
37. FORDULÓ
Moser Medical Graz 99ers–Sapa Fehérvár AV19 3–1 (3–0, 0–0, 0–1)
Graz, 2750 néző. Vezette: Trilar, Hribar, Rakovic (mindhárom szlovén)
Graz: Weinhandl – Klimbacher, D. Cullen, Healey, Day, Norris – Lindgren, Kuiper, P. Harand, Parè, Peintner – Oraze, Grahut, Herzog, Lange, C. Harand – Dinhopel, D. Stefan, Brunnegger, M. Schwab, Woger
Alba Volán: Hetényi – Alen, Bornhammar, Palkovics, Martz, Vas J. – Horváth A., Tokaji, Mihály Á,. Nagy G., Kóger – Ackeström, Jobb, Sofron, Vas M., Ladányi – Kovács Cs., Fekete, Vaszjunyin, Peterdi, Benk
Gólok. 4:18: P. Harand (Oraze – emberelőny, 1–0). 9:09: C. Harand (D. Cullen, Lange – emberelőny, 2–0). 13:44: Day (E. Healey, Norris, 3–0). 42:05: Ladányi (Ackeström, Jobb, 3–1)
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
További eredmények: Jesenice–Klagenfurt 1–3 (0–3, 0–0, 1–0), Linz–Vienna 3–4 (1–0, 1–3, 1–1), Villach–Ljubljana 3–2 (2–0, 0–0, 0–2, 1–0) – hosszabbítás után, Zagreb–Salzburg 3–2 (1–0, 0–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után

Jarmo Tolvanen, a Fehérár edzője: – Most sokkal felkészültebben léptünk jégre, mint vasárnap, de az ellenfél is jobb csapat volt, mint akkor. Két emberelőnyből és egy korongszerzés után sikerült megugraniuk a graziaknak, így bár utána sokkal jobban játszottunk, mint Zágrábban, kikaptunk. Örömteli azonban, hogy visszataláltunk karácsony előtti formánkhoz.

1. Graz 37 21 3 4 9 136–89 52
2. Vienna 37 20 5 2 10 139–103 52
3. Salzburg 37 18 4 4 11 147–113 48
4. Linz 37 19 1 5 12 126–108 45
5. FEHÉRVÁR 37 14 3 6 14 115–123 40
6. Villach 37 16 3 2 16 108–123 40
7. Klagenfurt 37 13 6 1 17 115–118 39
8. Zagreb 37 12 5 3 17 110–133 37