Negyedjére már behódolt a Volánnak a Vienna

2009.12.22. 21:33
A SAPA Fehérvár AV19 együttese 4–2-re verte meg a Vienna Capitalst az osztrák jégkorong-bajnokságban (EBEL). A bécsi együttes kétszer is vezetni tudott, mégis vesztesen hagyta el a pályát. Sofron István két gólt szerzett, valamint egy gólpasszt is kiosztott.

A fehérváriak három vereség után tudták megverni a Capitalst (fotó: Mirkó István)

Rangadót vívott az Alba Volán, amely 38 pontjával az ötödik helyet foglalta el a táblázaton. A fehérváriak vendége a Vienna Capitals volt, amely idén remekel, hiszen 48 pontot gyűjtött, ez pedig a második helyet jelentette számára. A két csapat eddig háromszor csapott össze egymással a szezonban, és mindhárom a Capitals sikerével végződött, az egyik hosszabbítás után.

A bécsieknél nem játszott a csapatkapitány, Darcy Werenka és Rafael Rotter sem. Az első harmad sokáig gól nélkül zajlott le, az osztrák együttesben Marcel Rodmant kétszer is a büntetőpadra száműzték.

A másik Rodman, David viszont a góllövéssel hívta fel magára a figyelmet. A 18. percben éppen a Volán volt emberhátrányban Nagy Gergő kiállítása miatt, amikor az osztrák csapat játékosa Peter Casparsson passzát váltotta gólra. Az első harmadban egyébként mindkét együttes tíz alkalommal próbálkozott lövéssel, az osztrákoknak be is akadt egy.

Hiába kezdte a második játékrészt is emberelőnyben a Vienna, nem tudott élni vele. Sőt, a 32. percben már kiegyenlített a székesfehérvári csapat: nem értették meg egymást a vendégvédők, Sofron István azt kihasználta, és a hálóba lőtt. Sokáig azonban nem örülhetett az egyenlítésnek az Alba, hiszen bő fél perccel később Kevin Kraxner újra a bécsieket juttatta előnyhöz.

A fehérváriaknak azonban még erre is volt válasza: újabb egy perc telt el, amikor Oscar Ackeström is bevette Frederic Cassivi hálóját. 2–2-vel zárult a második harmad, a Volán eggyel többször lőtt kapura, mint ellenfele.

A harmadik harmadban fordult a kocka, ugyanis a mérkőzés során először vezetéshez jutott a Volán: akárcsak az első találatnál, ezúttal is Ladányi Balázs passzolt Sofronhoz, akinek lövésével szemben ezúttal is tehetetlen volt Cassivi.

A bécsiek az utolsó percekben a kapus lehozatalával is próbálkoztak, de nem jártak szerencsével, sőt, az utolsó percekben Vas Márton betalált az üres kapuba is. Az Alba Volán 4–2-s győzelmet aratott.

EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–VIENNA CAPITALS 4–2 (0–1, 2–1, 2–0)
Székesfehérvár, 3200 néző. Vezette: Potocan, Neuwirth, Siegl (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Bornhammar, ALEN, Palkovics, Martz, VAS J. – Horváth A., TOKAJI, Mihály Á., Nagy G., Kóger – ACKESTRÖM, Jobb, SOFRON, VAS M., LADÁNYI – Peterdi, Fekete, Kovács Cs.
VIENNA: CASSIVI – Bjornlie, P. Lakos, Kraxner, GRATTON, Ofner – Kranjc, Bouchard, Nageler, M. Rodman, D. Rodman – CASPARSSON, Riener, C. Draschkowitz, Selmser, Teppert – Schweda, L. Draschkowitz
Gólok. 17:51: D. Rodman (M. Rodman, Casparsson – emberelőny, 0–1). 31:42: Sofron (Ladányi, 1–1). 32:25: Kraxner (Casparsson, 1–2). 33:43: Ackeström (Sofron, Mihály Á., 2–2). 48:29: Sofron (Ladányi, 3–2). 59:58: Vas M. (üres kapu, 4–2)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
További eredmények: Klagenfurt–Jesenice 4–3 (1–2, 1–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel, Linz–Graz 0–3 (0–1, 0–1, 0–1), Ljubljana–Zagreb 2–5 (1–1, 0–2, 1–2), Salzburg–Villach 4–1 (2–0, 1– 0, 1–1)
Jarmo Tolvanen, a Sapa Fehérvár AV19 vezetőedzője:
„Nagyon élvezetes mérkőzés volt, mind számunkra, mind szurkolóink számára, ráadásul történelmi győzelmet arattunk, hiszen a csapat történetében még soha sem sikerült legyőznünk a bécsieket. Azt hiszem, ez a karácsony előtt nagyszerű ajándék volt szurkolóinknak, a siker titka pedig az volt, hogy egy nagyon fegyelmezett Vienna ellen tudtunk hatékonyak lenni, és gólokat tudtunk lőni, illetve akkor, amikor a mérkőzés végén nagyon nyomott az ellenfél, akkor óriási szívvel vertük vissza támadásaikat.”
 Kevin Gauder, a Vienna Capitals vezetőedzője:
„Nagyszerű csata volt, mindkét csapat a győzelemre törekedett, természetesen mi is két pontért jöttünk, bár öt hiányzónk volt, ám ennek ellenére úgy érzem benne volt a meccsben hogy nyerhetünk. Az ellenfél kapusa azonban lehúzta a rolót, hiszen több alkalommal már a gólvonal mögött láttuk a korongot. Véleményem szerint a kapusok közötti különbség döntött a hazai gárda javára.”