Mínusz háromról nyert a Volán

2009.10.02. 21:45
A Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán hosszabbításban 6–5-re nyert a Medvescak Zagreb ellen az EBEL 8. fordulójában. A horvát csapat a második harmadban már 4–1-re is vezetett, a Volán azonban nem adta fel, az 59. percben egyenlített, a hosszabbításban pedig a győztes gólt is megszerezte.

Minden jó, ha a vége jó (Fotó: Szabó Miklós)

Gyors gólváltással kezdődött a mérkőzés, a liga újoncának számító Medvescak már az első emberelőnyét kihasználta a 3. percben Joel Prpic révén, a válasz azonban Peterdi Imre részéről két percet sem késett.

Az első harmad lényeges dolgait ezzel le is tudták a csapatok, több gól már nem esett a szünetig.

A második játékrészt ugyanolyan rosszul kezdte a Volán, mint az elsőt, azaz kapott góllal. A cseppet sem elhanyagolható különbség csak annyi volt, hogy ezután nem magyar gól következett, hanem még két vendég találat.

A védekezésbeli hibái miatt nehéz helyzetbe került fehérváriak reményeit Horváth András távoli lövése hozta vissza, amely Robert Kristan lábai között utat talált a Zagreb kapujába.

Ennek köszönhetően az utolsó harmadnak csak kétgólos hátránnyal vágott neki a hazai gárda, amely nagy lendülettel vetette bele magát a küzdelembe. Ennek először csak egy meg nem adott gól lett az eredménye, Vas János a 48. percben viszont már érvényes találatot szerzett.

Az ő gólja sem volt csúnya, sőt, de John Hecimovic még nála is szebb mozdulattal, a levegőből juttatta Tommi Satosaari kapujába a korongot, így hamar visszaállt a kétgólos különbség.

Nem volt azonban megállás, a Volán továbbra is rendületlenül ment előre, és Palkovics Krisztián nagyszerű passza után Mihály Árpád még nagyszerűbb lövéssel lopta közelebb ismét a Volánt ellenfeléhez.

Már csak másfél perc volt hátra, amikor Palkovics Krisztián fantasztikus egyéni akció után az egyenlítő gólt is megszerezte, ezzel hosszabbításra mentette a mérkőzést.

A túlórát pedig Luka Zagar kiállítása miatt a Volán emberelőnyben kezdte, és egy perc három másodperc után be is fejezte, méghozzá Mihály újabb góljával. A duplázó csatár Oscar Ackeström lövésébe tette bele a botját a lehető legjobban, teljessé téve ezzel a fehérváriak feltámadását.

EBEL
 8. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–MEDVESCAK ZAGREB (horvát) 6–5 – hosszabbításban (1–1, 1–3, 3–1, 1–0)
Székesfehérvár, 3000 néző. Vezette: Jelinek, Neuwirth, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: Satosaari - Horváh A., Tokaji, Palkovics, Vaszjunyin, MIHÁLY Á. - Ackeström, Jobb, Peterdi, Fekete D., Kovács Cs. - Ondrejcík, Alen, VAS J., Vas M., Ladányi - Hegyi II Á., Flinta, Sofron, Nagy G., Benk
ZAGREB: Kristan - Sandrock, Brumercik, Corey, Fox, GUIDARELLI - SERTICH, Martin, Blagus, Ouellette, Hecimovic - Powers, Trstenjak, Novak, Prpic, Zagar - Rajsar
Gólok. 01:10: Prpic (Ouellette, Sertich - emberelőny, 0-1). 04:07: Peterdi (Kovács Cs., Fekete D. 1-1). 22:46: Martin (Prpic, Novak, 1-2). 25:10: Guidarelli (Sandrock, Fox - ee., 1-3). 34:45: Sertich (Fox, Novak, 1-4). 37:42: Horváth A. (Vas J. - ee., 2-4). 47:18: Vas J. (Alen, Horváth A., 3-4). 48:58: Hecimovic (Ouellette, 3-5). 51:16: Mihály Á. (Palkovics, 4-5). 58:32: Palkovics (Tokaji, Vas J., 5-5). 61:03: Mihály Á. (Ackeström, Tokaji - ee., 6-5)
 Kiállítások: 6, ill. 12 perc
További eredmények: Linz–Jesenice 8–3 (2–0 4–1, 2–2), Salzburg–Graz 5–6 (1–1, 4–2, 0–2, 0–1 – büntetőkkel), Vienna–Ljubljana 4–1 (1–0, 2–0, 1–1), Klagenfurt–Villach 4–1
  1. Villach 9 7 - - 2 34-24 14
  2. Graz 8 4 2 - 2 34-19 12
  3. Vienna 8 5 1 - 2 32-22 12
  4. Linz 8 5 - 1 2 27-18 11
  5. Salzburg 9 3 - 2 4 37-37 8
  6. FEHÉRVÁR 8 2 2 - 4 20-30 8
  7. Zagreb 8 1 2 2 3 20-33 8
  8. Klagenfurt 8 3 - 1 4 29-27 7