Linzi feltámadás után „Fekete-leves”

2009.11.20. 21:45
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 24. fordulójában az Sapa Fehérvár AV 19 Palkovics Krisztián, Ladányi Balázs és Fekete Dániel góljának köszönhetően 3–2-re legyőzte hazai pályán a Linzet. A Volán már két góllal is vezetett, innen állt fel a Linz, a vége előtt pár perccel Fekete megszerezte a Fehérvár győztes gólját.

A képen levő játékosok száma nem tükrözi a végeredményt, ott ugyanis a Volán nyert 3–2-re. (Fotó: Mirkó István)

A Fehérvár a tabella második helyén álló Linzet fogadta. A kezdés után pár perccel Sofron István kiállítása révén emberelőnyben játszhatott a Linz, a Volánnak azonban sikerült kivédekeznie.

Az első harmadban felváltva voltak veszélyben a kapuk, és bár a Fehérvárnak is megvolt a lehetősége háromszor, hogy emberelőnyben vezetést szerezzen, ezekkel nem élt, így nem esett találat a pihenőig.

A második harmadot megnyomta a Volán, és öt percen belül két gólt is ütve elhúzott a Linztől. A 25. percben először Palkovics Krisztián szerezte meg a hazaiak vezető gólját (1-0), majd a 30. minutumban Ladányi Balázs duplázta meg az előnyt. 2-0

Oscar Ackerström kiállításából azonban Patrick Leahy 2-1-re szépített, és meccsben tartotta a Linzet. Az állás már nem is változott a harmad végéig.

A záró játékrészben tovább tartott a linzi nyomás, ismét emberelőnyben szerzett újabb találatot a vendég csapat: Kóger Dániel büntetése révén  voltak fórban az osztrákok, ezt használta ki Lukas Philipp. 2-2

Hosszabbításra mégsem került sor, ugyanis az 56. percben érkezett Fekete Dániel, és eldöntötte az összecsapást.(3-2) A Volán újabb értékes skalpot gyűjtött be, és egyre közelebb kerül a rájátszáshoz.

EBEL
 ALAPSZAKASZ, 24. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19-LIWEST BLACK WINGS LINZ 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)
Székesfehérvár, 3100 néző Vezette: Dremelj, Korosec, Lesniak (mind szlovén)
Fehérvár: SATOSAARI - Alen, Tokaji, Palkovics, Martz, Vas J. - ONDREJCÍK, ACKESTRÖM, KOVÁCS CS., FEKETE, Mihály Á. - Horváth A., Bornhammar, LADÁNYI, VAS M., Vaszjunyin - Sofron, Nagy G., Kóger
Linz: WESTLUND - R. Lukas, Mayr, LEAHY, Shearer, Szücs - MacDonald, Bronilla, BAUMGERTNER, P. Lukas, Grabher Meier - Pallestrang, Matthiasson, Purdie, M. Iberer - Schlacher, Judex
Gólok. 24:30: Palkovics (Ondrejcík, Martz, 1-0). 29:33: Ladányi (Vas M., 2-0). 35:36: Baumgartner (R. Lukas, Leahy - emberelőny, 2-1). 43:26: P. Lukas (Leahy, Baumgartner - ee., 2-2). 55:18: Fekete (Mihály, Kovács Cs., 3-2)
Kiállítások: 12 perc, ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (R. Lukas)
Csütörtöki eredmény: Jesenice-Villach 3-4 (1-2, 1-1, 1-1).
További eredmények: Klagenfurt-Ljubljana 5-1 (1-0, 2-1, 2-0), Salzburg-Graz 4-3 (2-1, 0-0, 1-2, 1-0) - hosszabbítás után, Zagreb-Vienna 4-2 (1-1, 1-1, 2-0)

1. Graz 24 14 3 3 4 98-61 37
  2. Linz 24 15 1 3 5 92-66 35
  3. Vienna 24 13 2 1 8 88-67 31
  4. Villach 24 11 2 2 9 71-80 28
  5. Salzburg 24 10 3 2 9 102-81 28
  6. Klagenfurt 24 9 4 1 10 76-75 27
  7. FEHÉRVÁR 24 9 3 3 9 71-80 27
  8. Zagreb 24 6 3 3 12 64-91 21