Klagenfurti Volán-mérleg: egy gól, nulla pont

2009.10.23. 22:00
Az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 16. fordulójában a SAPA Fehérvár AV 19 együttese kétgólos vereséget szenvedett a Klagenfurt vendégeként.

Klagenfurtban csak a becsületgólra futotta a Volán erejéből (Fotó-Mirkó István-NS-archív)

Tommi Satosaarival a kapuban kezdett a Fehérvár Klagenfurtban, és hiába a hazai mezőnyfölény, benne két kapuvassal, a 31. perc elejéig őrizte a gól nélküli döntetlent a vendégcsapat. Addig három-három kihasználatlan emberelőnyt lehetett feljegyezni mindkét oldalon. Akkor azonban egy lövés megpattant Gregor Hageren, a korong pedig a fehérvári kapuban kötött ki. 1–0

Juha Alen második harmad végi kiállítása még áthúzódott a harmadik játékrész elejére is, ám még ennek ellenére is roppant bántó volt, hogy a korongbedobás után mindössze négy másodpercre (!) volt szüksége az osztrák együttesnek, illetve Hagernek ahhoz, hogy megduplázza előnyét, illetve góljai számát. 2–0

A 47. percben aztán Johannes Kirisits révén ismét eredményesek tudtak lenni a vendéglátók, eldöntve ezzel a találkozót. (3–0) Az 52. percben egy „fiatalos" góllal szépített ugyan a Volán - Sofron István és Nagy Gergő asszisztja után Vaszjunyin Artyom volt eredményes -, de ez már csak az eredmény kozmetikázásához volt elegendő. 3–1

Az ezúttal gyengén muzsikáló fehérváriak Klagenfurtban messze jártak a pontszerzéstől. Az osztrákoknak így sikerült visszavágniuk a szeptemberben Székesfehérváron elszenvedett 2-1-es, szétlövéses vereségért. A Klagenfurt ezzel a győzelemmel éppen a Volánt előzte meg a tabellán, előbbieknek a hatodik helyre lépve tizenhét, míg hetedik helyre leszoruló Volánnak változatlanul tizenhat pontja van.

A második helyen álló Graz otthonában tudott nyerni a Zagreb, a Salzburg biztosan győzött otthon a Ljubljana ellen. A nap feltámadását a Vienna mutatta be, amely 0–1-es állás után a harmadik játékrészben szerzett négy találatával jutott két ponthoz a Jesenice ellen. A listavezető Linz csütörtökön büntetőkkel kapott ki a Villachtól.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
KLAGENFURTER AC - SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3-1 (0–0, 1–0, 2–1)
Klagenfurt, 4052 néző. V.: Cervenak, Wohlmuth, Zehenthofer (mindhárom osztrák)
Klagenfurt: Swette – Kirisits, Schumnig, Jakobitsch, Shantz, Kalt – Ratz, Tory, M. Geier, Schuller, S. Geier – Scholz, Furey, Hager, Herbirger, Craig – Pöck, Holzer, Hundertpfund, Schellander, pirmann
Fehérvár: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Fekete, Mihály Á. – Jobb, Ackeström, Vas J., Ladányi, Kovács Cs. – Bornhammar, Alen, Peterdi, Vas M., Benk – Ondrejcík, Vaszjunyin, Sofron, Nagy G., Kóger
Gólok. 30:06: Hager (Craig, Tory, 1–0). 40:04: Hager (Craig, Tory – emberelőny, 2–0). 46:06: Kirisits (Shantz, Furey – ee., 3–0). 51:28: Vaszjunyin (Sofron, Nagy G., 3–1)
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
További eredmények: Linz-Villach 2-3-büntetőkkel (1-0, 1-0, 0-2, 0-0, 0-1)-csütörtökön játszották, Graz-Zagreb 2-3 (1-1, 0-2, 1-0), Salzburg-Ljubljana 6-3 (3-1, 1-0, 2-2), Vienna-Jesenice 4-1 (0-0, 0-1, 4-0)