Kiütéses Volán-siker a Ljubljana ellen

2009.12.20. 20:37
Az Alba Volán hazai pályán 6–2-re kiütötte a Ljubljanát az osztrák jégkorong-bajnokság alapszakaszának 34. fordulójában. A fehérváriaknak akadtak nehéz pillanatai a második harmadban, ráadásul sérülés miatt Tommi Satosaarit is elvesztették, de végül magabiztosan hozták a mérkőzést.
A Volán-játékosok öröme érthető: 6–2-re kiütötték a Ljubljanát

Igazi parázs mérkőzést láthattak a fehérvári jégcsarnokba kilátogató szurkolók, a Volán a Ljubljanát fogadta. Nagy iramot hozott az összecsapás, az első gólra a 10. percig kellett várni, ekkor Sofron István emberelőnyből megszerezte a vezetést a magyar csapatnak. (Oscar Ackerström és Ladányi Balázs átadása után)

A gól megzavarhatta a vendégeket, ugyanis két perccel később Vas János talált be a kapu torkából, előtte a gólpasszt jegyző Palkovics Krisztián a kapu mögött kiosztott egy kötényt is. Szintén még az első harmadban Nagy Gergő is gólt szerzett egy végletekig kijátszott támadás után.

3-0-s Volán-előny után - némi meglepetésre - hullámvölgybe került a magyar csapat, a Ljubljana pedig feljött egy gólra. Előbb Brendan Yarema szépített, majd már a második játékrészben Egon Muris is gbetalált. Az előbbit emberhátrányban kapta a Fehérvár, míg Muric találatánál nagyon egyedül hagyták az ellenfél játékosát a hazai védők.

Satosaarit le kellett vinni

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a két szlovén gól között a vendégek szándékosan szabálytalankodtak Satosaarival szemben, amiért a kapust le is kellett cserélni - Hetényi Zoltán váltotta az első harmad végén.

A szlovén csapat „jutalma" egy 5 perc plusz végleges fegyelmi volt az esetért, sajnos a Volán nem tudott élni ezzel a lehetőséggel. Nem sokkal később pedig megkapta a második gólt is. Meleg pillanatokat éltünk meg ezután, ugyanis kétszer is kettős emberhátrányba került a Fehérvár, a Ljubljana pedig szerzett két meg nem adott gólt is.

A folytatás aztán már nem alakult ilyen izgalmasan, Nathan Martz kétszer is betalált (később ő is megsérült), a végén pedig Mihály Árpád tette fölényessé a Volán győzelmét. A magyar csapat megerősítette ötödik helyét a tabellán.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 34. FORDULÓ

SAPA FEHÉRVÁR AV19–TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA 6–2 (3-1, 1-1, 2-0)

Székesfehérvár, 2900 néző Vezette: Schimm, Podlesnik, Widmann (mindhárom osztrák)

FEHÉRVÁR: Satosaari (HETÉNYI) - Alen, BORNHAMMAR, PALKOVICS, MARTZ, VAS J. - Horváth A., Tokaji, Mihály Á., NAGY G., KÓGER - Jobb, ACKESTRÖM, SOFRON, Vas M., Ladányi - Ondrejcík, Peterdi, Fekete, Kovács Cs.
LJUBLJANA: Maracle - Pratt, Henry, Brigley, Jan, Music - Kuznik, Mitchell, BANHAM, B. Golicic, Pance - Cvetek, Tavzelj, M.  Hocevar, J. Golicic, Muric - Berlisk, Groznik, Kralj, YAREMA, Ropret
Gólok. 9:49: Sofron (Ladányi, Ackeström - emberelőny, 1-0). 11:24: Vas J. (Palkovics, Ackeström, 2-0). 14:57: Nagy G. (Kóger, Mihály Á., 3-0). 17:34: Yarema (Jan, Henry - ee., 3-1). 26:38: Muric (Yarema, Banham, 3-2). 34:57: Martz (Palkovics, Ackeström - ee., 4-2). 40:21: Martz (Vas J., Palkovics, 5-2). 50:04: Mihály Á. (6-2)
Kiállítások: 14, ill. 13 perc+végleges fegyelmi (J. Golicic)
További eredmények: Graz-Villach 3-1 (2-0, 1-0, 0-1), Jesenice-Vienna 5-4 (1-1, 2-1, 1-2, 1-0) - hosszabbítás után, Klagenfurt-Linz 1-4 (1-0, 0-4, 0-1), Salzburg-Zagreb 3-2 (2-2, 0-0, 1-)
JARMO TOLVANEN: Úgy érzem nagyon nagy győzelem volt, és ez a találkozó azok közé a meccsek közé tartozik, amelyek négypontosak, így tehát duplán értékes számunkra ez a siker. Jól és rengeteget korcsolyáztunk, szép gólokat lőttünk - ezekkel örömet okoztunk lelkes szurkolóinknak, ez pedig legalább annyira fontos mint maga a győzelem.
HANNU JÄRVENPÄÄ: Sajnos a mai mérkőzésen nem voltunk fejben készen a játékra, gyakorlatilag a Volán minden gólját a kapu előtt közvetlen közelről szerezte, ami egyértelműen a koncentrációnk hiányát mutatja. Kellőképpen nem reagáltuk le a támadókat, akik ezeket a lehetőségeket könyörtelenül ki is használták. Nem tudom mi az oka ennek, mentségeket nem keresünk, de fogalmam sincs mi vezethetett ehhez a nagy arányú vereséghez