Kikapott az Alba Volán 19 a Vienna Capitalstól

2009.09.18. 21:50
Négyszer táncolt Satosaari kapujában a korong (fotó: Czagány Balázs)
Vereséget szenvedett a Sapa Fehérvár AV19 az osztrák jégkorong-bajnokság, az EBEL harmadik fordulójában. A Volán 4–2-re kapott ki hazai pályán az eddig pont nélkül álló Vienna Capitalstól.

Az EBEL harmadik fordulójában is hazai pályán lépett pályára a Sapa Fehérvár AV19, amely a Garztól elszenvedett vereség után a Red Bull Salzburg javított, és arra készült, hogy a pont nélkül álló Vienna Capitalst is két vállra fektesse.

Az EBEL-ben megszokottakhoz hasonlóan nem kisasszonyjátékkal kezdődött a mérkőzés, négy perc kellett az első kiállításhoz, Tokaji Viktor szabálytalansága után azonban kiegyenlítődött a létszám, és négy a négy ellen Dan Bjornlie megszerezte a vezetést a vendégeknek. 0–1

Az amerikai hátvéd ráadásul öt perccel később duplázott, miután egy késleltetett kiállítás alatt ismét betalált Tommi Satosaari hálójába. 0–2

Francois Bouchard kiállítását kihasználva azonban még a harmad derekán szépített az AV19. Palkovics Krisztián talált be Teemu Elomo és Mihály Árpád összjátéka után. 1–2 A kapura lövéssel többet próbálkozó fehérváriak a harmad végén újabb lehetőséghez jutottak, és kilenc másodperccel a dudaszó előtt Vas János és Juha Alen passza után Horváth András ki is egyenlített, így 2–2-vel zárult az első játékrész.

A második húszperc elején nem kímélték a játékvezetők a fehérváriakat, 1:10 után Palkovicsot és Elamót (két elsősoros támadót) egyszerre küldték ki, majd másfél perc elteltével még Tokaji is leültették pihenni (igaz, a túloldalról Boichardot is kiküldték). A Volán átvészelte a nehéz időszakot, azonban hiába támadott többet a második harmadban is Jarmo Tolvanen együttese, gólt a bécsiek ütöttek Marc Tropper révén. 2–3

Kapura lövésben a harmadik harmadban is jobb volt a Volán – a meccs egészében 44–33 volt a hazaiaknak –, ám gólt ismét csak a Capitals szerzett. Marcel Rodman góljára pedig már nem tudott válaszolni a Fehérvár, így a Vienna Capitals megszerezte első győzelmét a szezonban.

JÉGKORONG, EBEL
 3. FORDULÓ

Sapa Fehérvár AV19–Vienna Capitals 2–4 (2–2, 0–1, 0–1)

Székesfehérvár, 2800 néző. Vezette: Kellner, Sporer, Wurzer (mindhárom osztrák)

SAPA FEHÉRVÁR AV19: Satosaari - Horváth A., Tokaji, PALKOVICS, Elomo, Mihály Á. - Jobb, Ackeström, Vas J., Vas M., Ladányi - ALEN, Ondrejcík, Peterdi, Fekete D., Kovács Cs. - Benk, Nagy G., Sofron. Vezetőedző: Jarmo Tolvanen

VIENNA CAPITALS: CASSIVI - BJORNLIE, P. Lakos, Tropper, GRATTON, Lebeau - Kranjc, Bouchard, Nageler, M. Rodman, D. Rodman - Casparsson, Werenka, Rotter, Selmser, Ofner - Schweda, Riener, Kraxner, C. Draschkowitz, Teppert. Vezetőedző: Kevin Gaudet

Gólok. 5:28: Bjornlie (Selmsler, Ofner, 0-1). 10:43: Bjornlie (Gratton, Tropper, 0-2). 12:44: Palkovics (Elomo, Mihály Á. - emberelőny, 1-2). 19:51: Horváth A. (Vas J., Alen - ee., 2-2). 27:35: Bouchard (Gratton, Tropper, 2-3). 47:21: M. Rodman (Rotter, Lakos, 2-4)

Jarmo Tolvanen, a Fehérvár vezetőedzője: – Mindkét csapat előtt ugyanannyi gólszerzési lehetőség adódott. Ők belőtték, mi nem. Nem játszottunk rosszul, de nem is játszottunk jól. Ahhoz, hogy ezeket a mérkőzéseket meg tudjuk nyerni, sokkal határozottabban kell fellépnünk, ugyanis ezt a mérkőzést mindkét kapu előtt elvesztettük.

Kevin Gaudet, a Capitals vezetőedzője: – Nagyon jól kezdtük a találkozót, kettőnél több gólt is szerezhettünk volna, de a Volán kapusa kitűnően védett. Aztán felesleges kiállításokat szedtünk össze, és visszajött a meccsbe a Fehérvár. Szerencsére azonban mi ütöttük be a harmadik és a negyedik találatot.

Kiállítások: 16+10 perc fegyelmi (Satosaari), ill. 22+10 perc fegyelmi (Bouchard)

Csütörtöki eredmény: Klagenfurt-Linz 2-4 (0-2, 1-0, 1-2). További eredmények: Graz-Jesenice 4-0 (1-0, 2-0, 1-0), Salzburg-Villach 4-5 (1-2, 2-1, 1-2), Zagreb-Ljubljana 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

1. Villach  3 3       12– 7  6
2. Zagreb  3 1 2     10– 7  6
3. Linz  3 2   1   9– 6  5
4. Graz  3 2     1 13– 5  4
5. Salzburg  3 1     2 14–15  2
6. Klagenfurt  3 1     2 13–14  2
7. Ljubljana  3 1     2 4– 5  2
8. Vienna  3 1     2 8–10  2