Későn ébredtek a fehérváriak Salzburgban

2009.12.11. 21:49
A Sapa Fehérvár AV19 csapata az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság alapszakaszának 31. fordulójában a Salzburg vendégeként szenvedett hosszabbításos vereséget. A házigazdák a 32. percben már 3–0-ra vezettek! A fehérváriak kedden is a túlórában kaptak ki, akkor hazai környezetben a Jesenice bizonyult náluk jobbnak.

A háromgólos hátrányban is lévő Volán egy pontot azért csak megcsípett Salzburgban (Fotó: Meggyesi Bálint-NS-archív)

A tabellán éppen előtte álló Salzburghoz látogatott el a fehérvári alakulat pénteken, amelyet egy hatvan perces győzelemmel pontszámban be tudott volna érni, lévén a két csapat között két egység volt a különbség a találkozót megelőzően.

A kétpontos különbség a pályán nem igen köszönt vissza, legalábbis nem a találkozó első felében. Az első harmadban szerzett egygólos előnyhöz a házigazdák újabb kettőt tettek hozzá a 32. percre. Érdekes volt, hogy mindhárom találat egyenlő létszámnál, akcióból született, pedig az osztrákok addig négyszer játszhattak emberelőnyben.

Aztán mire mentek vele, semmire. Úgy látszik, az emberelőnyös helyzetek elpuskázása nem kizárólagosan a fehérváriak privilégiuma. De azért a Volán is jelezte – tegyük hozzá, sajnos –, fórban játszani még nem jelent biztosítást semmire. A vendégek két emberelőnyt hagytak kihasználatlanul.

Szerencsére azonban sem a két kimaradt fór, sem a háromgólos hátrány nem szegte kedvüket, és a kicsit elkényelmesedő házigazdák ellen Palkovics Krisztián találatával gyorsan szépítettek, hogy a második harmad vége előtt három másodperccel Tokaji Viktor már egyre csökkentse csapata hátrányát.

Ha egy üzlet beindul, tartja a mondás, amelyhez ezúttal igazodott a Volán. A lendületbe jött fehérváriak egyenlítő találat Fekete Dániel pakolta be a második szünet után 92 másodperccel. És még mindig nem volt elég: a fonalat elkapó vendégeket a 47. perc elején David Bornhammar már vezetéshez is juttatta – na, csak összejött az emberelőnyös találat – a teljesen indiszponálttá váló salzburgiakkal szemben. 4–3 ide, mínusz háromról, ez ám a parádés, váratlan fordulat!

Még mielőtt azonban hősi eposzban hagyhattuk volna az utókorra a találkozó krónikáját, a veszett fejsze nyelét megfogó hazaiak másfél perc alatt berámolták az egyenlítő gólt. Az 50. percben Benk Andrást küldték ki a büntetőpadra két percre a bírók, majd amint visszaállt a válogatott támadó, kisvártatva Tokaji Viktor ülhetett ki ugyanoda. Miután újfent kiegészült a Volán Ondrejcik Rastislavon volt a sor. Nem túl jó a házigazdák fórkihasználási mutatója, de azért kár kísérteni a sorsot.

Az eredmény azonban nem változott jöhetett a hosszabbítás. Ami ment négy az öt ellen – jelesül kibekkelni az ellen attakjait –, az nem sikerült négy a négy ellen. A túlóra 46. másodpercében ugyanis Thomas Koch megszerezte saját maga aznapi második, csapata ötödik találatát is, két ponthoz juttatva a Salzburgot. A háromgólos hátrányban is lévő fehérváriak pedig egy ponttal lettek gazdagabbak, ami azért valljuk be, nem kis érdem.