Ismét két gól volt a Volán és a Jesenice között

2009.11.01. 21:02
A Sapa Fehérvár AP19 jégkorongcsapata kétgólos győzelmet aratott Jesenicében az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 20. fordulójában. A magyar csapat 4–2-re nyert.

A Volán kedden is nyert a Jesenice ellen (Fotó: Czagány Balázs)

Ezúttal is 4–2-re nyert az Alba Volán a Jesenice ellen az osztrák bajnokságban. Szlovéniában. Kedden hazai környezetben, most pedig idegenben örülhettek Palkovics Krisztiánék.

Az első harmad hozta a mérkőzés leglátványosabb periódusát. Az első húsz percben összesen négy gól született, amelyből a három magyar találat megalapozta a későbbi fehérvári sikert.

Mihály Árpád rögtön az első percben megszerezte a vezetést a Volánnak. A 29 esztendős hokis később ismét örülhetett: a 18. percben ugyanis ismét ő volt eredményes. Mihály első gólját egyenlő létszámnál, míg a másodikat emberfórban szerezte.

Apró szépséghiba, hogy mivel korábban Andrej Markov egyenlített, Mihály második találata nem ért kétgólos vezetést (csak egygólost...). Vas Mártoné viszont igen. A Peterdi Imre passzát beütő játékos a 19. percben alakította magyar szempontból 3–1-re az eredményt.

A második harmadban Miha Rebolj hozta vissza a reményt a szlovéneknek, ám a záró játékrészben Vas megszerezte második találatát is, eldöntve ezzel a mérkőzés sorsát.

A fehérváriak a győzelemmel feljöttek a tabella hetedik helyére.

EBEL
 20. FORDULÓ
ACRONI JESENICE–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2–4 (1–3, 1–0, 0–1)
Jesenice, 1066 néző, Vezette: Berneker, Graber, Mathis (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 8+10 perc fegyelmi (Hebar), ill. 20 perc
Jesenice: Grumet-Morris – Kovacevic, Rebolj, Hebar, Ticar, Razingar – Pretnar, Slivnik, Jeglic, Sabolic, Robins – Dück, Robar, Makrov, Hafner, Manfreda – Dolinsek, Golubovszkij, Brus, Terlikar, Remar
Fehérvár: Satosaari – Alen, Tokaji, Palkovics, Martz, Mihály Á. – Jobb, Ackeström, Vas J., Fekete, Kovács Cs. – Horváth A., Bornhammar, Peterdi, Vas M., Ladányi – Ondrejcík, Sofron, Nagy G., Vaszjunyin
Gólok. 0:42: Mihály Á. (Martz, Palkovics, 0–1). 8:02: Makrov (Dück, Robar – kettős emberelőny, 1–1). 17:57: Mihály Á. (Palkovics, Satosaari – emberelőny, 1–2). 18:17: Vas M. (Peterdi, Ladányi, 1–3). 27:27: Rebolj (Razingar, Ticar – ee., 2–3). 53:49: Vas M. (Palkovics, Kovács Cs., 2–4)
További eredmények: Klagenfurt–Villach 3–2 (0–0, 2–1, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel, Ljubljana–Salzburg 3–2 (1–0, 2–1, 0–1), Vienna–Linz 3–2 (0–1, 1–1, 2–0), Zagreb–Graz 2–3 (0–0, 0–2, 2–1)
  1. Graz 20 12 2 2 4 80–51 30
  2. Linz 20 12 1 3 4 73–54 29
  3. Vienna 20 12 2 6 74–51 28
  4. Villach 20 10 2 2 6 60–60 26
  5. Klagenfurt 20 7 4 1 8 63–61 23
  6. Salzburg 20 8 2 2 8 88–72 22
  7. FEHÉRVÁR 20 6 3 2 9 57–72 20
  8. Zagreb 20 5 3 3 9 56–77 19