Hosszabbításban bukott el az Alba Volán

2009.10.04. 20:42
Palkovics Krisztián góljával egyenlített a Volán (Fotó: Meggyesi Bálint – NS-archív)
Az osztrák jégkorongliga (EBEL) 9. fordulójában a SAPA Fehérvár AV19 hosszabbításban szenvedett 2–1-es vereséget a Villach otthonában.

A SAPA Fehérvár AV19 a listavezető Villach otthonában próbálta meg növelni az eddig lejátszott nyolc mérkőzésen szerzett nyolc pontját.

A kiállításokkal tarkított gól nélküli első harmad után a második játékrész elején a Villach könyörtelenül kihasználta újabb emberfórját: Ondrejcik Rastíslav kapott kétperces figyelmeztetést bottal akasztásért, és alig 17 másodperccel később Michael Stewart váltotta gólra Andreas Kristler átadását. 1–0.

A harmad hajrájában a Wolfgang Kromp kiállítása miatt emberelőnybe kerülő fehérváriak egyenlíteni tudtak méghozzá egy meglehetőség érdekes találattal: hét másodperccel a játékrész vége előtt Palkovics Krisztián ütött gólt, ám a játékvezetők először kapuvasnak ítélték, és így is vonultak el pihenőre a csapatok. A fehérváriak azonban addig reklamáltak, míg megnézték a felvételeket, és azon látszott, hogy Palkovics lövése bent volt, a hátralévő hét másodpercet pedig újra lejátszották a harmadik harmad elején. 1–1.

A Volán a harmadik játékrészben még egy kettős emberhátrányt is átvészelt – Tokaji Viktor és Jobb Dávid öt másodperc elteltével jutott a büntetés sorsára, így egy perc ötvenöt másodpercig voltak két emberrel kevesebben a jégen a fehérváriak –, és mivel gól a továbbiakban sem esett, következhetett a hosszabbítás.

Ott mindössze 20 másodperc alatt eldöntötte a mérkőzést a Villach Kiel McLeod góljával (2–1), így a Volán egy ponttal gazdagodott. A SAPA Fehérvár AV19 volt az első csapat, amely pontot tudott szerezni a Villach otthonában.

EBEL, 9. FORDULÓ
VILLACHER SV–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2–1 (0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Villach, 3500  néző
Vezette: Potocan, Rambausek, Riener
(mindhárom osztrák)
Kiállítások:  8, ill. 12 perc
Villach: Prohaska – Martin, Unterluggauer, Martinz, Wahlberg, Ferland – Stewart, Bacher, Kristler, Kaspitz, McLeod – Kromp, Pfeffer, Lanzinger, Ban, N. Petrik – Zorec, Platzer, Essmann, Pinter, B. Petrik
Fehérvár: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Vaszjunyin, Mihály Á. – Ackeström, Jobb, Peterdi, Fekete, Kovács Cs. – Alen, Ondrejcík, Vas J., Vas M., Ladányi – Sofron, Nagy G., Hegyi II Á.
Gólok. 22:20:  Stewart (Kristler, Kaspitz – emberelőny, 1–0 ). 39:53:  Palkovics (Ladányi, Tokaji – ee., 1–1 ). 60:20:  McLeod (Kaspitz, Unterluggauer, 2–1 )
További eredmények:  Graz–Vienna 3–1 (1–1, 1–0, 1–0), Jesenice–Klagenfurt 2–3 (1–1, 1–1, 0–1), Ljubljana–Linz 2–5 (1–2, 0–2, 0–1), Zagreb–Salzburg 4–5 (1–2, 3–1, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után