Hiába állt fel a Volán, kikapott Grazban

2009.10.09. 21:38
A SAPA Fehérvár AV 19 idegenben 3–2-re kikapott a Graztól az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 11. fordulójában.

Artyom Vaszjunyin (balra) és társai most sem bírtak a graziakkal (Fotó: Mirkó István, archív)

Volt miért visszavágniuk a fehérváriaknak, hiszen az első fordulóban 6–1-re kaptak ki hazai pályán a Graztól, amely most is hatalmas fölényben játszott az első harmadban, ám Hetényi Zoltán sokáig állta a rohamokat.

A játékrész utolsó két percében azonban előbb Markus Peintner, majd Jean Philippe Paré is mattolta a Volán kapusát, így végül is megérdemelt előnnyel térhetett pihenőre a hazai csapat (18–6 volt a kapura lövések száma az első harmadban).

A folytatásban is az osztrákok támadtak többet, ráadásul a mérkőzés felénél többször is emberelőnybe kerültek. Még jobban elhúzhattak volna tehát, ám ehelyett – míg Ladányi Balázs a büntetését töltötte – Palkovics Krisztián passza után Vas János talált be.

A szépítést néhány perc múlva egyenlítés követte, ugyanis Palkovics a góllövők közé is feliratkozott – a visszatérő Ladányi adta a gólpasszt.

Az utolsó harmad így 2–2-es állásról kezdődött, de sajnos a 46. percben Nick Kuiper ismét a Graznak szerzett vezetést.

Mint kiderült, ez végül a győzelmet jelentette a hazaiaknak, mivel a Volán ugyan mindent megpróbált – az utolsó percben Hetényi lejött a kapuból, ráadásul egy grazit kiállítottak –, még egyszer már nem sikerült egyenlítenie, így másodszor is vereséget szenvedett a stájer csapattól.

EBEL
 11. FORDULÓ
MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3–2 (2–0, 0–2, 1–0)
Graz, 2000 néző. Vezette: Dremelj, Korosec, Lesniak (mindhárom szlovén)
GRAZ: Weinhandl – F. Iberer, Grahut, Norris, Day, Healey – Jarrett, Cullenn, C. Harand, Paré, Woger – Lindgren, Kuiper, P. Harand, Lange, Herzog – Ganahl, Moderer, Brunegger, Schwab, Peintner
FEHÉRVÁR: Hetényi – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Vaszjunyin, Mihály Á. – Ackeström, Jobb, Vas J., fekete, Kovács Cs. – Alen, Ondrejcík, Peterdi, Vas M., Ladányi – Flinta, Sofron, Nagy G., Benk, Kóger
Gólok. 18:54: Peintner (Schwab, Kuiper, 1–0). 19:35: Paré (Grahut, C. Harand, 2–0). 32:35: Vas J. (Palkovics – emberhátrány, 2–1). 35:50: Palkovics (Ladányi, 2–2). 45:35: Kuiper (Day, Norris, 3–2)
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Csütörtöki eredmény: Linz–Vienna 4–2 (1–1, 0–1, 3–0). További eredmények: Jesenice–Zagreb 2–3 (1–1, 0–1, 1–1), Ljubljana–Villach 3–0 (1–0, 2–0, 0–0), Salzburg–Klagenfurt 6–2 (4–0, 1–0, 1–2)

1. Villach 12 8 1 3 41–31 18
  2. Linz 11 8 1 2 39–24 17
  3. Graz 11 6 2 1 2 42–25 17
  4. Vienna 11 6 1 4 40–30 14
  5. Salzburg 12 4 1 2 5 50–46 12
  6. Klagenfurt 11 4 1 1 5 37–37 11
  7. Zagreb 11 2 2 3 4 28–45 11
  8. FEHÉRVÁR 11 2 2 2 5 26–39 10