Hiába a szlovén villámrajt, a Fehérvár örülhetett

2009.11.17. 21:59
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 23. fordulójában az Sapa Fehérvár AV 19 Horváth András, Vas Márton és Nagy Gergő góljával 3–1-re győzött Lubljanában. Az Olimpija villámrajtot vett, de a magyar együttes sokkal jobban bírta a hajrát, és negyedik idegenbeli győzelmét is megszerezte a szezonban.
Szlovén keménykedés ide, szlovén keménykedés oda, Kovács Csaba (balra) és az AV19 örülhetett a végén (Fotó: Meggyesi Bálint, archív)

Fegyelmezett és zárt védekezéssel lehet csak jó eredményt elérni - nyilatkozta az Olimpija Ljubljana-Sapa Fehérvár AV19 EBEL-mérkőzés előtt Énekes Lajos pályaedző, de a székesfehérváriak szakmai stábja nem azt kapta, amit várt: az Olimpija alighogy bedobták a korongot, már meg is szerezte a vezetést a Tivoliban.

A ljubljanaiaknak 61 másodperc kellett, hogy beköszönjenek Hetényi Zoltán hálójába: a listavezető Graz elleni meccsen remeklő kapus Ziga Pance lövése után nyúlhatott maga mögé (1–0). A nagyon agresszívan kezdő házigazdák ráadásul még az első tíz percben Brigley és Banham révén két ziccert is kihagytak.

Ezzel aztán „be is fagyott" az eredmény, a kiegyenlített találkozón egyik csapat sem tudta kihasználni helyzeteit. Lehetőség pedig volt bőven, az Olimpija és a Volán is négy-négy emberelőnyt hagyott kihasználatlanul

Az ötödik fór már viszont Alba-góllal zárult: Burke Henry kiállítását kihasználva Horváth András köszönt be a kilencvenes évek végén a Detroit Red Wingsben is megfordult Norm Maracle-nek a 40. percben, így a második harmadra nagyot javuló fehérváriak 1–1-gyel vonulhattak pihenőre.

A második vendéggólt is kiállítás hozta, igaz, nem az előzőhöz hasonló felállásban: az AV19 Äckerström büntetése után emberhátrányból talált be az 51. percben Vas Márton révén (1–2).

A svéd légiós reklamálásért kapott végleges kiállítása után Nathan Martz is kiszállt, a magyar válogatottban is kipróbált hokis előbb két percet kapott ütőeldobásért valamint kesztyűbedobásért, majd „bónuszként" egy végleges fegyelmit is.

Ez sem tudta megállítani a Volánt, az 57. percben Nagy Gergő gyakorlatilag mindent eldöntött (Ladányi már három gólpassznál tartott ezzel).Az 1–3 után hiába hívták le a szlovének Maracle-t, nem tudtak szépíteni: a Volán szép sikert aratott ljubljanai túráján és megszerezte negyedik idegenbeli győzelmét az EBEL 2009–2010-es kiírásában.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 23. FORDULÓ
TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 1–3 (1–0, 0–1, 0–2)
Ljubljana, Tivoli, 2800 néző. V: Kellner, Sporer, Wurzer
LJUBLJANA: Maracle - Mitchell, Kuznik, Banham, B. Golicic, Z. Pance - Pratt, Henry, Music, Higgins, Brigley - Cvetek, Tavzelj, Muric, J. Golicic, Hocevar - Groznik, Kralj, E. Pance
AV19: Hetényi Z. - Horváth A., Tokaji, Palkovics, Martz, Mihály Á. - Ondrejcík, Ackeström, Vas J., Fekete, Kovács Cs. - Bornhammar, Alen, Peterdi, Vas M., Ladányi - Sofron, Nagy G., Kóger
Gólszerző: Pance (1–0, Banham, B. Golicic, 1:01), Horváth A. (1–1, Palkovics, Ladányi, 39:23, ee.), Vas M. (1–2, Ladányi, Horváth A., 50:01, eh.), Nagy G. (1–3, Ladányi, Mihály Á., 56:46)
További eredmények: Linz–Klagenfurt 6–3 (2–2, 2–0, 2–1), Vienna-Jesenice 4–5 (1–0, 0–3, 3–1, 0–1) - hosszabbítás után, Villach–Graz 3–6 (2–1, 1–2, 0–3), Zagreb-Salzburg 1–3 (0–2, 1–1, 0–0)
  1. Graz  23 14 3 2 4 95–57 36
  2. Linz 23 15 1 3 4 90–63 35
  3. Vienna 23 13 2 1 7 86–63 31
  4. Villach 23 10 2 2 9 67–77 26
  5. Salzburg 23 10 2 2 9 98–78 26
  6. Klagenfurt 23 8 4 1 10 71–74 25
  7. FEHÉRVÁR 23 8 3 3 9 68–78 25
  8. Zagreb 23 5 3 3 12 60–89 19