Hetedszer már nem sikerült, pont nélkül a Volán

2009.11.27. 22:14
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 26. fordulójában csúnya vereségbe szaladt bele a győzelmi fonalat mostanában igencsak elkapó Volán, amely a Villach vendégeként kapott ki két góllal.

Az első harmad közepén eljött háromgólos rövidzárlatot nem tudta kezelni a Volán (Fotó: Havrán Zoltán-NS-archív)

A Villachban vendégeskedő Volán nem várt nagy lehetőséghez jutott a találkozó elején, méghozzá kettős emberelőny formájában. A harmadik perc közepén elszámolták magukat a hazaiak a cserénél – meg is kapták a két percüket a gondolataik rendezésére –, kevesebb mint hatvan másodperc elteltével Jonathan Ferland is kiülhetett pihizni egy keveset. Ám hiába játszott öt a három ellen 1:15-ig a fehérvári alakulat, csak nem jött a gól, pedig 0–1-gyel nem lett volna rossz bekezdeni, már csak a miheztartás végett.

Ami nem sikerült itt, az összejött ott: Ondrejcik Rastislav kiállítását rögtön góllal büntette a Villach – egy másodpercet kellett volna még kibekkelni –, hogy két perccel később újabb hazai gól szülessen. Nehéz pillanatok voltak ezek, Nathan Martz ki is ült a büntetőpadra. Ebben a fórban még annyit sem vacakoltak az osztrákok, mint az elsőnél: 23 másodperc alatt gólt lőttek Tommi Satosaarinak. Hú, innen nehéz lesz...

A fehérváriak azonban nem estek össze és a harmadszünetben erőiket összeszedve támadólag léptek fel a második felvonás elején. Ennek eredményeként Kovács Csaba találatával szépítettek a vendégek, majd négy percig emberelőnyben játszhattak. A korong másodszor is a Villach kapujába került, de jött a videózás és végül nem adták meg a találatot: Mihály Árpád combját érte a lövés, a bírók pedig szándékos rúgómozdulatot láttak.

A 28. percben Peterdi Imre repült neki a palánknak a kapu mögött, amely esetet játékmegszakítás követett, lévén a fehérvári támadó összevérezte a jeget, mielőtt vérző orral elhagyta volna a játékteret. Később az is kiderült, eltörött az orra.

A 31. percben még ennél is fájóbb dolog érte a vendégeket, hiszen negyedszer is kapituláltak: egy baloldali akciót Andreas Kristler fejezett be gólt érő lövéssel. A hazai nyomás aztán újabb gólt eredményezett a 35. percben: Oscar Ackeström kiállítását követően Ferland szép egyéni megmozdulás végén mattolta a vendégvédelmet. A záró részre nem maradt más hátra a fehérváriaknak, minthogy a becsületkért játszanak.

A harmadik harmadra Hetényi Zoltánnal a kapuban felálló Volán szépített is a játékrész elején, a fórt kihasználó Mihály Árpád kisvártatva újból betalált, így második góljával a 48. perc közepén kettőre csökkentette a különbséget. A hajrában még adódtak lehetőségek pro és kontra, az eredmény azonban már nem változott.

Legutóbbi hat mérkőzésén pontot szerzett a Volán, öt találkozót megnyert, csak Grazban kapott ki hosszabbítás után, de azért is járt egy pont. Viszont győzött Ljubljanában és Jesenicében is, azokért meg kettő, méghozzá a rájátszásba jutás szempontjából igen fontos pontok. Viszont a negyeddöntőben a Villachhoz hasonló – sőt, még jobb – csapatok várnak a fehérváriakra, a mostani összecsapásnak ez lehet a tanulsága.

A kétgólos különbség idegenben tisztes helytállásnak is minősíthetnénk, ha ki-ki meccsen alakult volna ki, de sajnos ezúttal nem erről volt szó: a házigazdák győzelme nem forgott veszélyben.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ
VILLACHER SV-SAPA FEHÉRVÁR AV 19 5-3 (3–0, 2–1, 0–2)
Villach, 3200 néző. Vezette: Längle, Wohlmuth, Neuwirth
VILLACHER: Starkbaum – Martin, Pfeffer, Raffl, Ban, Ferland – Stewart, Elick, Kristler, Kaspitz, McLeod – Kromp, Bächer, B. Petrik, Pinter, N. Petrik – Zorec, Toff, Martinz, Platzer
FEHÉRVÁR: Satosaari – Alen, Tokaji, Palkovics, Martz, Vas J. – Ackeström, Ondrejcík, Mihály Á., Fekete, Kovács Cs. – Horváth A., Bornhammar, Peterdi, Vas M., Ladányi – Jobb, Sofron, Nagy G., Kóger, Vaszjunyin
Gólok. 9:03: Raffl (Ferland, Elick – emberelőny, 1–0). 11:18: McLeod (Kristler, Kaspitz, 2–0). 12:09: Ban (Ferland, Elick – ee., 3–0). 21:19: Kovács Cs. (Fekete, Mihály, 3–1). 30:14: Kristler (Martin, McLeod 4–1). 34:30: Ferland (Martin – ee., 5–1). 41:44: Mihály Á. (Horváth A., Bornhammar – ee., 5–2). 47:31: Mihály Á. (Fekete, 5–3)
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Csütörtöki eredmény: Klagenfurt–Graz 1–3 (1–1, 0–0, 0–2). További eredmények: Ljubljana–Jesenice 5–2 (0–0, 2–1, 3–1), Zagreb–Linz 6–4 (0–2, 4–0, 2–2). A Vienna–Salzburg meccset kedden játsszák.