Három góllal kikapott Salzburgban az AV19

2009.10.16. 21:54
Kovács Csaba szerezte a Fehérvár első salzburgi találatát (fotó: Mirkó István - archív)
Az Sapa Fehérvár AV19 5–2-es vereséget szenvedett az osztrák jégkorongliga, az EBEL pénteki esti mérkőzésén. A Fehérvár mindegyik harmad elején kapott egy gólt, így már a meccs elejétől hátrányban volt, és ugyan sokáig jól tartotta magát, végül nem sikerült pontot szereznie.

A Villach elleni remek 5–1–es győzelem után újabb nehéz mérkőzés, a Salzburg elleni idegenbeli találkozó várt a Fehérvárra. Az osztrák csapat szintén nagy győzelmet aratott kedden, ugyanis hat góllal, 9–3–ra győzte le a Medvescak Zagrebet, ennek ellenére – a leggyengébb osztrák csapatként – a Salzburg az AV19 mögött mögött foglalt helyett a táblázaton a forduló előtt.

A Fehérvárban – akárcsak a Villach ellen – ezúttal is Hetényi Zoltán kezdett, ám a kapusnak ezúttal hamar kapitulálnia kellett. 1:27 perc telt el a mérkőzésből, amikor Jeremy Rebek passzolt Michael Schiechlhez, aki utat talált a hálóba. 1–0

Felgyorsultak az események a gól után, a játékvezetők hamar mindkét oldalról kiszórtak egy-egy játékost, ám a kiállítások alatt nem született találat. A Volán az első húsz percben mindössze hétszer lőtt kapura, így a Salzburg megérdemelten vezetett.

Ahogy kezdődött az első harmad, úgy alakult a második harmad eleje is: osztrák góllal, Mario Fischer passzából Dominique Heinrich talált be. Ezúttal azonban volt válasza Jarmo Tolvanen együttesének, Palokovics Krisztián asszisztálása mellett Kovács Csaba szépített. 2–1

Hihetetlen módon a Salzburg a záró játékrészt is góllal kezdte – Matthias Trattnig volt a gólszerző –, ezt követően ráadásul kettős előnybe is került a Red Bull, ám azt kivédekezte a magyar csapat, sőt, Mihály Árpád újra egy gólra csökkentette a hazaiak előnyét az 52. percben. 3–2

A hajrá azonban a Salzburgnak sikerült jobban, és egy előnyből valamint üres kapuba szerzett találat után 5–2-re nyertek az osztrákok.

EBEL
 14. FORDULÓ
RED BULL SALZBURG–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 5–2 (1–0, 1–1, 3–1)
Salzburg, 1850 néző. Vezette: Teschebull, Podlesnik, Wohlmuth (mindhárom osztrák)
SALZBURG: LeNeveu – Trattnig, Siklenka, Regier, Koch, Filewich – Lembacher, Rebek, Wilson, Duncan, Latusa – Lynch, Gergen, Schiechl, Pewal, Ulmer – Lanz, Wiedergut, Fischer, Heinrich, Maier
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Vaszjunyin, Mihály Á. – Jobb, Ackeström, Vas J., Fekete, Kovács Cs. – Ondrejcík, Allen, Peterdi, Vas M., Ladányi – Sofron, Nagy G., Kóger
Gólok. 1:27:Schiechl (Rebek, 1–0). 22:25:Heinrich (Fischer, 2–0). 23:28:Kovács Cs. (Palkovics, 2–1). 43:13:Trattnig (Heinrich, Maier, 3–1). 51:01:Mihály Á. (emberhátrány, 3–2). 57:02:Ulmer (Duncan, Trattnig – emberelőny, 4–2). 59:59:Pewal (Latusa – üres kapu, 5–2)
Kiállítások: 6, ill. 22 perc
Jarmo Tolvanen, a Fehérvár vezetőedzője: – Nem játszottunk rosszul, ezért csak az eredmény miatt lehetünk szomorúak. Nagyon sok kiállítást kaptunk, főleg a harmadik harmadban, ennyit még akkor sem szabad, ha ellenünk fújnak... Ha egy kicsit okosabbak vagyunk, talán legközelebb több sikerrel járunk. Emiatt a meccs miatt azonban nem kell keseregnünk.
Csütörtöki eredmény: Graz–Villach 4–2 (3–0, 0–0, 1–2). További eredmények: Jesenice–Ljubljana 7–5 (2–0, 1–3, 4–2), Klagenfurt–Vienna 3–5 (1–1, 2–3, 0–1), Zagreb–Linz 3–5 (0–4, 1–1, 2–0)