Fehérvári álomjáték két harmadon át

2009.09.13. 21:19
Hét gól esett Székesfehérváron (fotó: Korponai Tamás)
Hazai pályán 4–3-ra verte meg a Salzburgot az Alba Volán csapata az osztrák jégkorongligában. A magyar együttes már négygólos előnyben is volt, de a salzburgiak az utolsó harmadban felzárkóztak.

Jobban kezdett az Alba Volán, már az első harmadban megszerezte a vezetést. A salzburgiak éppen csak kiegészültek Andreas Wiedergut kiállítása után, amikor Alen Juha bevette Robert Goepfert hálóját.

A második játékrészben igazi álomjátékot láthatott a kilátogató közönség, ugyanis a fehérváriak további három gólt szereztek. Elsősorban az első másfél perc jött ki jól, hiszen előbb Mihály Árpád használt ki egy emberelőnyös szituációt, majd Ladányi Balázs is eredményes volt. Amikor Vas Márton is eredményes volt, valószínűleg mindenki elkönyvelte a győzelmet.

A salzburgiak azonban nem akartak csúfos vereséggel hazatérni, és az utolsó harmadban már ők ütötték a gólokat. Michael Schiechl és Kelsey Wilson is emberelőny után talált be, de utána szerencsére sokáig nem jött újabb gól. Az osztrákok a végén már a kapust is levitték, 59.24-nél Wilson újra eredményes volt. Nehéz utolsó fél perc vár a mieinkre, de kivédekezték, és megszerezték a győzelmet.

JÉGKORONG, EBEL
 2. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–RED BULL SALZBURG 4–3 (1–0, 3–0, 0–3)
Székesfehérvár, 2800 néző
Vezette: Veit, Rambausek, Riener (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 18, ill. 16 perc
VOLÁN: SATOSAARI – Jobb, Ackeström, Vas J., VAS M., LADÁNYI – HORVÁTH A., Tokaji, Peterdi, Fekete D., KOVÁCS CS. – Ondrejcík, ALEN, Palkovics, Elomo, Mihály Á. – Benk, Nagy G., SOFRON
SALZBURG: GOEPFERT – Welser, Rebek, WILSON, DUNCAN, Latusa – TRATTNIG, Siklenka, Schiechl, Koch, Filewich – Lembacher, Gergen, Regier, Pewal, Ulmer – Wiedergut, Lanz, Fischer, Heinrich, Feichnter
Gólok. 5:56: Alen (Kovács Cs., Fekete D., 1–0). 20:43: Mihály Á. (Elomo, Palkovics – emberelőny, 2–0). 21:25: Ladányi (3–0). 38:47: Vas M. (Kovács Cs., Peterdi, 4–0). 41:40: Schiechl (Ulmer, Trattnig – ee., 4–1). 43:49: Wilson (Trattnig, Koch – ee., 4–2). 59:24: Wilson (4–3)
További eredmények: Linz–Zagreb 2–3 (1–0, 1–1, 0–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel, Ljubljana–Jesenice 4–1 (1–0, 3–1, 0–0), Vienna–Klagenfurt 3–5 (2–0, 1–2, 0–3), Villach–Graz 4–3 (2–0, 0–2, 2–1)