Fantasztikus fehérvári győzelem

2009.10.13. 21:27
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 13. fordulójában a hazai pályán játszó Sapa Fehérvár AV 19 remekül kezdett a listavezető Villach ellen. Egy harmad után már 2–0-ra vezetett, s meglepetésre nagyon sima meccsen 5–1-re győzött.

Ötször került a korong a Villach kapujába (Fotó: Havran Zoltán)

A 6. helyen álló helyen álló Fehérvár a listavezető Villachot fogadta, de az első harmadban egyáltalán nem látszott a két gárda helyezése közti különbség (a folytatásban sem).

A Volán az első percektől kezdve többet támadott, és a 12. percben meg is szerezte a vezetést: Peterdi Imre Ladányi Balázshoz passszolt, aki lekészítette a pakkot Juha Alennek, a finn légiós pedig a bal oldalról távolról a kapuba bombázott! 1–0

A folytatásban sem vett vissza nagy lendületéből a hazai gárda, a 15. percben első emberelőnyéből megszerezte második gólját. A találat elsősorban Mihály Árpád érdeme volt, aki egy jobb oldali szóló után két védő szorításában (az egyik Villach-játékos lába között) Ladányi Balázs elé tudta játszani a korongot, akinek közelről nem okozott gondot a kapuba továbbítania a pakkot. 2–0

A második harmadot tehát kétgólos hátrányból kezdték az igencsak megilletődött vendégek, akik hamar felpörgették a meccs ritmusát, de az eredményen nem tudtak változtatni, mert ha el is jutottak a hazaiak kapujáig, Hetényi Zoltán védeni tudott (a Volánnál és a Villachnál is a második számú kapus kezdett, a vendégeknél Bernhard Starkbaum).

A sikertelen vendégkísérletek után növelte előnyét a Volán. A Székesfehérvárra bő egy hete visszatérő Kóger Dániel előbb még kihagyott egy helyzetet, majd a második játékrész 13. percében már gólra váltotta Sofron István átadását. Kóger úgy volt eredményes, hogy tőle is indult az akció, majd miután visszakapta a korongot bal oldalról, egyből a kapuba lőtt. 3–0

A harmadik harmadban teljesen szétesett a vendégek játéka. Előbb, a 42. percben Kovács Csaba vezette egyedül kapura a korongot, és megszerezte a Fehérvár negyedik gólját (4–0), majd kettős emberelőnyből (52. p) a svéd Oscar Ackeström is betalált. 5–0

A hajrában ugyan a vendégek még szépítettek, de ez mit sem von le abból, hogy a Fehérvár hazai pályán fantasztikus, kiütéses, 5–1-es győzelmet aratott a forduló előtt listavezető Villach ellen.

EBEL
 13 FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–VILLACHER SV 5–1 (2–0, 1–0, 2–1)
Székesfehérvár, 3000 néző
Vezette: Lesniak, Hribar, Rakovic (mindhárom szlovén)
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Horváth A., TOKAJI, Palkovics, Vaszjunyin, Mihály Á. – Jobb, ACKESTRÖM, VAS J., FEKETE, KOVÁCS CS. – Ondrejcík, ALEN, Peterdi, Vas M., LADÁNYI – Sofron, Nagy G., KÓGER. Edző: Jarmo Tolvanen
VILLACH: Starkbaum – Unterluggauer, Pfeffer, Toff, Wahlberg, Ferland – Stewart, Kromp, Lanzinger, Kaspitz, McLeod – Bacher, Elick, N. Petrik, Ban, Pinter – Kristler, B. Petrik, Martinz. Edző: Johan Strömwall
Gólok. 11:15: Alen (Ladányi, Peterdi, 1–0). 14:27: Ladányi (Mihály Á., Palkovics – emberelőny, 2–0). 32:18: Kóger (Sofron, Ackeström, 3–0). 41:25: Kovács Cs. (Vas J., Vas M., 4–0). 51:16: Ackeström (Ladányi, Mihály Á. – kettős emberelőny, 5–0). 57:25: Unterluggauer (Lanzinger, Kaspitz, 5–1)
JARMO TOLVANEN: A legjobb hazai mérkőzésünket játszottuk. A csapaton talán ma nem volt akkor nyomás, sokkal nyugodtabbak voltunk. Nagyon jól kezdtünk és az előnyünk birtokában már a saját játékunkat tudtuk játszani. gyakorlatilag a második harmad második tíz percét leszámítva végig jól játszottunk.

JOHANN STRÖMWALL: Roppant csalódott vagyok, mert a meccs elején nem játszottunk rosszul, jól korcsolyáztunk és jól mozgattuk a korongot. Nem tiszteltük azonban eléggé az ellenfelet és ez abban látszott, ahogyan védekeztünk. Ez nem volt elég hatékony, mondhatnám azt is, hogy bután játszottunk és ezt a Fehérvár kíméletlenül kihasználta és megérdemelten győzött le bennünket.