Ezúttal elmaradt a Volán-bravúr

2009.12.18. 21:53
A Volán a legutóbbi fordulóban bravúros győzelmet aratott a listavezető Graz ellen, de nem volt megállás, ezúttal a harmadik Linz várt a magyar csapatra, ráadásul idegenben. A Fehérvár teljes kerettel várhatta az összecsapást, ugyanakkor nem lehettek kellemes emlékei a legutóbbi linzi kiruccanásról, akkor ugyanis sima vereséget szenvedett.

A Fehérvár ezúttal alulmaradt a tabella harmadikjával szemben (Fotó: Mirkó István - archív)

Önbizalmat jelenthetett ugyanakkor, hogy hazai környezetben mindkétszer le tudta győzni ellenfelét. Sokáig nem alakult ki veszélyes szituáció egyik kapu előtt sem, a Linz így némileg meglepő módon, a meccs első komoly lehetőségével élve megszerezte a vezetést: Markus Matthiasson talált Satosaari hálójában.

A Volán még az első játékrészben egalizálni tudott, a 17. percben David Bonhammer használt ki egy emberelőnyös szituációt (Ladányié volt a gólpassz). A második harmad nem hozott újabb találatot, pedig a Linz kétszer is előnyben játszhatott.

A záró játékrészben ismét előnyhöz jutott a hazai csapat, és megint Matthiasson volt eredményes. Az utolsó percben a kapust is lehozta a fehérvári csapat, de a hosszabbítást nem tudta kiharcolni. Így sem történt persze tragédia, de a sorozatos jó eredmények hatására joggal várták a szurkolók az újabb bravúrt.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 33. FORDULÓ
LIWEST BLACK WINGS LINZ-SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)
Linz, 1850  néző Vezette: Längle, Hofer, Hollenstein(mindhárom osztrák)
LINZ: Westlund - Bronilla, Mayr, Leahy, Purdie, Matthiasson - R. Lukas, Buckley, Baumgertner, P. Lukas, Grabher Meier - MacDonald, Hajek, Szücs, Oberkofler, M. Iberer - Schlacher, Judex, Haidinger
FEHÉRVÁR: Satosaari - Horváth A., Tokaji, Palkovics, Martz, Vas J. - Ackeström, Jobb, Mihály Á., Nagy G., Kóger - Alen, Bornhammar, Ladányi, Vas M., Sofron - Ondrejcík, Peterdi, Fekete, Vaszjunyin
Gólok. 8:48: Matthiasson (Purdie, 1-0). 16:16: Bornhammar (Ladányi - emberelőny, 1-1). 49:32: Matthiasson (M. Iberer, R. Lukas, 2-1)
További eredmények: Graz-Salzburg 2-3 (1-0, 1-2, 0-1), Ljubljana-Klagenfurt 4-2 (1-1, 0-1, 3-0), Vienna-Zagreb 7-1 (4-0, 3-0, 0-1)