Erste Liga: az Újpest hosszabbításban legyőzte a Vasast

2020.12.21. 21:16
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján az Újpest hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte idegenben a Vasast.

A piros-kékek az első harmadban még egyenlítettek, de a második felvonás elején hamar kétgólos fórba kerültek a vendégek. Az 59. percben Turbucz Martin hosszabbításra mentette a meccset, de ott újra az újpestiek találtak be, Bodó Christopher gólja döntött (3–4).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
OPTEN VASAS HC – UTE    3–4   (1–1, 1–2, 1–0, 0–1)
Vasas Jégcentrum, zárt kapuk mögött. V:   Nagy A., Pálkövi Zs., Sindel, Balla
VASAS:   SÁGI MÁTÉ – Bukor, Seregély – Léránt      (1),      Ozols – Kmec, Tornyai G. – Surányi, Vesutkin      (1)   – Bödök      1,      Czakó      (1),      TURBUCZ      1      – Béres, PÁTERKA, SZALMA      1      – Farkas M., Schmál      (1),      Szlama – Csiki, Németh Á., Pápa B.     Edző:   Ladányi Balázs
 UTE:      Duschek – Horváth A., Stadel – Selan      1,      Varga A.      1      – Kovács Attila, Szécsi P. – Horváth Á.
Benk      (1),      BODÓ      1 (1),      JUST      (3)      – M. Lamoureaux, Szabad, Vorobjov      (1)      – Rafaj, Sikorcin      (1),      Vincze P.      1      – Godó, Kovács S., Nemes.   Edző:  Virág Csaba
Kiállítások:      6 perc, ill. 12 perc
Kapura lövések:      33–44
Ladányi Balázs:      –
Az elején nagyon ránk jött az Újpest, nem nagyon tudtuk felvenni a tempót. Aztán szép lassan kezdtünk belejönni a meccsbe, a második harmad elején bekapott gól után elkezdtünk hajtani, hogy pontokat szerezzük. Egyet sikerült is, de a plusz pontot nem érdemeltük volna meg.
Virág Csaba:      – A meccs első felében történt, amit mi szerettünk volna: nyomás alá helyeztük az ellenfelet, és tényleg rengeteg helyzetet tudtunk kidolgozni, amiből egy három egyes előnyt össze tudtunk hozni. Több is lehetett volna, ha a helyzetek egy része bemegy. Utána cseréről cserére elaltattuk magunkat, és teljesen magunkra húztuk az ellenfelet, holott a harmadik harmadban is voltak ziccereink. Három helyett így csak két ponttal gazdagodtunk.