Erste Liga: a Dunaújváros nagyon meglepte a MAC-ot

SZ. A.SZ. A.
2020.12.23. 17:01
Justin Hodgman szerezte az FTC negyedik gólját (Fotó: Micheller Szilvia, 2020. szeptember)
Az FTC-Telekom 4–1-re legyőzte a Titánok csapatát a jégkorong Erste Liga szerdai játéknapján, míg a MAC nagy meglepetésre hazai pályán kikapott a Dunaújvárostól.

Karácsonykor végül is időszerű a csoda, márpedig a jégkorong és az Erste Ligában annak számít, hogy győzött a Dunaújváros, hiszen ez legutóbb majd' két hónapja, október 27-én fordult elő.

Persze most sem sokon múlott, pedig az edzőt váltó, majd játékosokat is csereberélő Acélbikák 23:09 után néggyel vezetett, csak aztán a hetek óta éllovas MAC HKB Újbuda elkezdett feljebb zárkózni, és majdnem egyenlített, ám kifutott az időből...

Ezzel a DAB az első rendes játékidős győzelmét könyvelte el, a címvédő FTC-Telekom pedig átvette a vezetést a táblázaton.

JÉGKORONG ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ

FTC-TELEKOM–TITÁNOK 4–1 (0–0, 2–0, 2–1)
Tüskecsarnok,
zárt kapuk mögött. V: Babic, Kókai, Fényi, Horváth B.
FTC: ARANY
Ellerby (1), TÓTH GERGELY – Hegyi Á., M. Versteeg – Kärmeniemi, Sarcia – Boros
Nagy G., Kulmala, Somogyi B. – PAVUK (2), HODGMAN 1 (1), Tóth A. 1 – Németh A. 1, Hajós, Sági Martin (1) – TÓTH GERGŐ 1, Roczanov (1), Tóth R. (1)
Farkas L.
Edző: Fodor Szabolcs
TITÁNOK: Gyenes
Erdély B., Reiter A. – McNulty, Nagy Á. – Dobmayer, Vas Márk – Kóger B.
Császár, Luusianiemi, Tiainen – Ambrus, Dézsi, Péter A. – Almási, Balogh B. (1), MADÁCSI 1 – Németh K., Rétfalvi, Jakimcsuk – Vincze G.
Edző: Kasper Vuorinen
Kapura lövések: 45–31
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Fodor Szabolcs:
– Tíz nap alatt kiesünk a ritmusból, ezután az első harmad rámegy, hogy lendületbe jöjjünk, ezúttal ráadásul sokat voltunk emberhátrányban. Viszont, ahogy haladtunk előre, úgy kezdtük el uralni a meccset, és megérdemelten nyertünk. Javítottuk a hátrányos statisztikánkat, fontos pontokat szereztünk, büszke vagyok a srácokra.
Kasper Vuorinen: – Jól kezdtünk, remekül bántunk a koronggal, amibe persze belejátszott, hogy az ellenfélnél sok volt a kiállítás. Ezekből viszont nem tudtunk eredményesek lenni, és utána hiába küzdöttünk, mi kaptuk a gólokat, ha pedig mi nem lövünk, hiába játszunk egyébként jól.

MAC HKB ÚJBUDA–DAB 3–4 (0–3, 2–1, 1–0)
zárt kapuk mögött. V: Kormos, Soós, Pálkövi Botond, Kocsány
MAC HKB: Bálizs