Erste Liga: minden kérdés eldőlt, a MAC kikapott, de az 5. helyen zárt

SZ. A.SZ. A.
2021.02.25. 19:11
Jure Sotlar (9) szerezte a meccs első gólját (Fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda)
A hazai bázisú jégkorongbajnokság (Erste Liga) alapszakaszának utolsó előtti játéknapján az utolsó kérdőjel is kiegyenesedett: miután az Újpest nem tudott rendes játékidőben nyerni a MAC ellen, eldőlt, hogy az újbudaiak végeznek az alapszakasz ötödik helyén, még úgy is, hogy hosszabbításos vereséget szenvedtek. A lila-fehérek sikerük ellenére nem tudtak előzni, a hatodik helyen várják a hétfői ellenfélválasztást.

Egyetlen kérdés maradt az Erste Liga-alapszakasz utolsó játéknapjaira, hogy a MAC HKB Újbuda és az Újpest miként osztja le egymás között az 5. és a 6. helyet – aminek persze mérsékelt a gyakorlati jelentősége, hiszen a rájátszásban az első három választhat magának ellenfelet a negyeddöntőre...

Mindenesetre jó kis meccset hoztak össze a Tüskecsarnokban, ahol a kétpontos hátrányból érkező UTE a helyzetéből fakadó ambícióval kezdett, hiszen emberelőnyből megszerezte a vezetést. Az más kérdés, hogy a 0–1-es részeredményhez legalább annyira kellett a kapusa, Rajna Miklós, mint a gólszerző, Jure Sotlar, hiszen az első harmad lövésszáma 20–11-es volt a hazaiak javára. A másodiké pedig 17–10, mégis az Újpest lőtte a következőt is – Chris Bodó 14 másodperccel a szünet után duplázta meg a lila-fehérek előnyét. Na, de aztán a MAC is elkezdte a gólgyártást a műfaj specialistája, Sofron István révén, Kovács Bronson Zoltán pedig Rajna bordáit használta mandinernek az egyenlítéshez.

Így álltunk 2–2-re a második szünetben, ami megmaradt a rendes játékidő végére is, noha a finisben Virág Csaba az idejét is kikérte, hátha meglesz a hárompontos győzelem. Nem lett, és a pontosztozkodással eldőlt, hogy a MAC marad az ötödik, az Újpest pedig a hatodik – így viszont már tét nélkül, felszabadultan mehettek neki a hosszabbításnak.

Ebből lett az, hogy a lila-fehérek támadója, Chris Bodó ezúttal 19 másodperc alatt eldöntötte – az imént részletezett okok miatt azonban rezignáltan pacsizott ő is...