Erste Liga: a csütörtöki nyerőszám a hetes – háromszor is

2021.02.04. 21:09
Hét gólnak örülhettek Azariék (Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap)
Kinyílt a gólcsap a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) mindhárom csütörtöki mérkőzésén, a győztes csapatok egyaránt hetet ütve gyűjtötték be a három pontot. A Csíkszereda a Titánokat, a Dunaújvárosi Acélbikák a Vasast verte egyaránt 7–3-ra, a Brassó pedig az Újpestet fogadva, a nap gólokban legszegényebb meccsén győzött 7–1-re.

A Csíkszereda kezdte a mai meccseket az Erste Ligában, és már az első harmadban eldöntötte a Titánok elleni küzdelmet: 3–0 állt az eredményjelzőn húsz perc után. A folytatásban ugyan a győriek tartani tudták valamelyest magukat, a végén 7–3-at mutatott az eredményjelző, így a Sportklub ebben a bajnokságban a maximális 12 pontot mind begyűjtötte a Titánok ellen.

A nap második mérkőzése is gólesőt hozott, bár akkor még nem sejthettük, hogy a Brassó 7–1-es győzelmét nevezhetjük majd a gólokban legszegényebb találkozónak, noha talán ez esetben helytállóbb, ha a gólokban legkevésbé gazdagnak tituláljuk, elvégre itt is nyolcszor zördült a háló. A 2–1-es brassói előnnyel záruló első harmad után öt és fél percen belül vágott még kettőt az erdélyi brigád, majd a középső játékrész vége előtt öt perccel McFadden harmadik gólja után 18 másodperccel Tranca is betalált, aztán másfél perc múlva ő is duplázott, ezzel ki is alakult a végeredmény, a záró harmadban már nem esett újabb találat.

A nap zárásaként az egyre komolyabb veszélybe kerülő Dunaújvárosi Acélbikák megszerezte első idei rendes játékidőben aratott győzelmét, a Vasas ellen Németh Péter ütötte csapata utolsó három gólját – együttese akkor már 4–1-re vezetett. Ezzel az Acélbikák hosszú, közel másfél hónapos sorozatot zárt le: legutóbb tavaly december 23-án aratott a Dunaújváros rendes játékidős sikert, azaz 12 mérkőzés után gyarapította újra három egységgel pontjai számát.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
Sport Club Csíkszereda (romániai)–Titánok 7–3
(3–0, 1–1, 3–2)
Csíkszereda,
zárt kapuk mögött. V: Sikó, Csata, Péter V., André (romániaiak)
SPORTKLUB: Szamankov
Farkas T. (1), Láday (1) – Kuljas 1, Papp Sz. – Györfy, Salló A. (1) – Szabó Zs. Á.
Combs (1), Maylan (1), YELLOW HORN 2 – BECZE 2, BÍRÓ T. (3), BLACKWATER 1 (2) – Casaneanu 1, Fodor Cs., Rokaly N. (1) – Gecse O., Ilyés, Sándor Z.
Edző: Jason Morgan
TITÁNOK: Szeles
Erdély B., Reiter A. 1 – Dobmayer, Vas Márk – McNulty, Nagy Á. – Kóger B.
Ambrus, Németh K., Rétfalvi – CSÁSZÁR (2), Dézsi 1, Tiainen (1) – Balogh B., Vincze G., Jakimcsuk – Almási, Kovács Alex, LUUSUANIEMI 1 (1)
Edző: Kasper Vuorinen
Kiállítások: 18 perc + 10 perc fegyelmi (Becze), ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (McNulty)
Kapura lövések: 46–23

Corona Brasov Wolves (romániai)–UTE 7–1 (2–1, 5–0, 0–0)
Brassó,
zárt kapuk mögött. V: Csomortáni, Filip, Bandi (romániaiak)
BRASSÓ:
Tőke
Boriszenko, Carlson (1) – Dame-Malka, Wilson – Bors H., MCFADDEN 3 (1) – Gajdó T., Szőcs Z.
Molnár Zs., TRANCA 2 (1), VALCHAR (3) – Finucci (1), FOWLIE 1 (1), Gliga 1 (1) – Mihály E., Molnár Z., Péter B. – Gajdó B., A. Vasile, N. Vasile
Edző: Dave MacQueen
UTE: Duschek (Márkus)
Selan, Kiss Philip 1 – Stadel, Pokornyi – Varga A., Kovács Attila – Horváth A.
Vincze P., Perkovich, Sotlar – Vorobjov, Nemes, Rafaj – Zsigmond, Horváth Á., Kovács S. – Godó, Molnár, Rokaly B.
Edző: Virág Csaba
Kiállítások: 14 perc + 10 perc fegyelmi (Molnár Zsombor), ill. 8 perc
Kapura lövések: 33–22
Dave MacQueen: – A foghíjas ellenféllel szemben jól kezdtünk, de a második harmadunk volt a legjobb, átvettük az irányítást, én pedig lehetőséget adtam néhány játékosomnak, akik eddig nem játszottak sokat, hogy értékes tapasztalatokat gyűjtsenek. Nagy és értékes győzelem ez!
Virág Csaba: – Sok hiányzónk volt, az első harmadunk mégis jól sikerült, a középsőben viszont teljesen átadtuk az irányítást a Brassónak, amely kis túlzással minden lövéséből betalált. A harmadikban már nyomás nélkül játszhattunk, de a végkimenetel nem lehetett kérdéses.

Dunaújvárosi Acélbikák–Opten Vasas HC 7–3 (1–0, 4–1, 2–2)
Dunaújváros,
zárt kapuk mögött. V: Rencz, Varjú, Fényi, Pálkövi Baksa
DAB: BACASHIHUA (1)
Gebei B., Pozsár – Jakabfy S., Vuorijärvi – DÓSA, Nilsson – Jakabfy Cs., LENCSÉS
St. Pierre 1, Szappanos (2), TÖRÖK (2) – Gebei G., Mazurek 1 (1), Pinczés O. 1 (1) – AZARI 1 (2), NÉMETH 3, PIHLQVIST (3) – Barna, Szubotics, Tamás
Edző: Leo Gudas
VASAS: Tóth K. B. (Sági Máté)
Bukor, Kováts – Seregély, Léránt – Kmec (1), Tornyai G. – Surányi, Ozols
Bödök (1), CZAKÓ 2, Odnoga (1) – Schmál, Szlama, Turbucz 1 – Páterka (1), Szalma (1), Vesutkin (1) – Csiki, Nagy M., Pápa
Edző: Ladányi Balázs
Kiállítások: 15 perc + végleges fegyelmi (Pozsár), ill. 11 perc + végleges fegyelmi (Ozols)
Kapura lövések: 44–45
Borbás Gergely (másodedző):
– Nagyon nagy bravúrnak tartom a győzelmet, pláne, hogy csonka kerettel álltunk ki, mert néhány játékosunk úgy gondolta, nem érdemes már festegetni a korlátot egy süllyedő hajón. A helyükre lépő fiatalok megkapták a lehetőséget, és éltek is vele, ilyen küzdéssel és akarással a következő meccsen is lehet sanszunk.
Ladányi Balázs: – Sajnos ez borítékolható volt, ettől függetlenül elismerésem a Dunaújvárosnak, úgy játszott, ahogy nekünk kellett volna. Nem tudtuk kezelni, hogy talán az elmúlt három évben most először érkeztünk meg olyan meccsre, amelyen papíron mi számítottunk esélyesebbnek, nem volt olyan a hozzáállásunk, amilyennek lennie kellett volna.