Derekasan küzdött és egy pontot szerzett a Volán

2009.11.29. 20:39
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 27. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 az utolsó harmadban 2-1-ről fordított a Vienna otthonában. A hazaiak azonban hét perccel a vége előtt döntetlenre mentették a meccset, majd a hosszabbításban Peter Casparsson góljával 4–3-ra nyertek.

Vaszjunyinék nagyon megharcoltak az egy pontért a Vienna ellen (Fotó: Mirkó István, archív)

Az Alba Volán a 26. fordulóban hat pontszerzést követően rendes játékidőben kapott ki Villachban, ma pedig a 3. helyen álló Viennához látogatott.

A székesfehérváriak számára remekül kezdődött a mérkőzés: Kovács Csaba Mihály Árpádot hozta nagy helyzetbe, akinek közeli lövésével szemben tehetetlen volt a Frederic Cassivi kapus, így a második perc elején megszerezte a vezetést a Volán.

Az előny azonban nem tartott sokáig, az osztrákok ugyanis 50 másodpercen belül egyenlítettek. Előbb Artyom Vaszjunyint feltartás miatt kiállították, majd a következő támadásból Marcel Rodman talált a vendégek kapujába.

A folytatásban át is vették a játék irányítását a hazaiak, és Francois Bouchard lövésénél csak Hetényi Zoltán bravúrján múlott, hogy nem fordított a Vienna.

Ami késett, sajnos nem múlott: Jobb Dávid kiállítása után Patrick Lebeau, Dan  Bjornlie, Darcy Werenka volt a korong útja, és utóbbi lövésénél már Hetényi sem tudott hárítani.

A gól nélküli második harmad után az utolsó játékrészben nagyon bekezdtek a fehérváriak!

Előbb Juha Alen szerzett szerencsés gólt (lövés átcsúszott a kapus kesztyűje alatt), majd Nathan Martz - akit az első harmadot követően az öltözőben kellett ápolni egy kisebb sérülés miatt - lőtt Cassivi lába mellett az osztrák kapuba.

Az 50. percben 42 másodpercig kettős emberhátrányba került a Fehérvár, miután Tokaji Viktor kiállítását követően Palkovics Krisztiánt is leküldték a bírók. A Volán nagy bravúrral kivédekezte a hátrányt, az 54. percben azonban Sean Selmser középről leadott lövésével mégis egyenlítettek a hazaiak, így 3-3-as döntetlennel zárult a rendes játékidő.

A hosszabbításban nem sokkal a vége előtt Peter Casparsson bevette Hetényi kapuját, így 4-3-ra nyert a Vienna, a Volán egy pontot szerzett, ezzel pedig a 6. helyen áll a tabellán.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 27. FORDULÓ
VIENNA CAPITALS–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–3 (2–1, 0–0, 1–2, 1–0) – h. u.
Bécs, 3150 néző. Vezette: Trilar, Erd, Hütter (mindhárom szlovén)
VIENNA: Cassivi – Bjornlie, Werenka, Lebeau, Gratton, F. Bouchard – Kranjc, Riener, Nageler, M. Rodman, Ofner – Casparsson, Schweda, Tropper, Selmser, Teppert – L. Draschkowitz, C. Draschkowitz
FEHÉRVÁR: Hetényi – Horváth A., Tokaji, Mihály Á., Fekete, Kovács Cs. – Bornhammar, Alen, Ladányi, Vas M., Vaszjunyin – Ackeström, Jobb, Palkovics, Martz, Vas J. – Ondrejcík, Sofron, Nagy G., Kóger, Benk
Gólok. 1:01: Mihály Á. (Kovács Cs., 0–1). 1:52: M. Rodman (Kranjc, Selmser – emberelőny, 1–1). 12:22: Werenka (Bjornlie, Lebeau – ee., 2–1). 42:20: Alen (Nagy G., Ladányi, 2–2). 43:21: Martz (Alen, 2–3). 53:55: Selmser (Casparsson, Kranjc, 3–3). 64:49: Casparsson (Gratton, Lebeau, 4–3)
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
További eredmények: Graz–Linz 3–1 (1–0, 0–1, 2–0), Jesenice–Klagenfurt 6–4 (2–0, 1–2, 3–2), Zagreb–Ljubljana 1–4 (1–0, 0–4, 0–0). A Villach–Salzburg meccset december 15-én játsszák.