Bravúros Volán-siker a listavezető ellen

2009.12.13. 20:29
Palkovics (balra) szerezte a második harmad egyetlen találatát
A Sapa Fehérvár AV19 csapata az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság alapszakaszának 32. fordulójában hazai pályán 4–2-re győzte le a listavezető Grazot. A fehérváriaknál Sofron István duplázott, rajta kívül Palkovics Krisztián és Mihály Árpád volt eredményes.

Nem várt könnyű mérkőzés az Alba Volánra, ugyanis a listavezető Graz látogatott a magyar csapathoz. Figyelembe véve az utóbbi fordulók ingadozó teljesítményét (egygólos vereség a Klagenfurttól, hosszabbításos kapituláció a Jesenice és a Salzburg ellen), sokkal jobban is állhatna a fehérvári csapat a tabellán. (Többször a szerencse is elpártolt Palkovicséktól.)

Ezúttal azonban az első perctől kezdve koncentrálva sikerült meglepni a listavezetőt. Sofron István ugyanis már a harmadik percben betalált, ráadásul három perccel később Mihály Árpád duplázta meg a különbséget.

Ami az osztrák csapat számára hideg zuhannyal felérő kezdés, az a Volán drukkereinek (akik szokás szerint több ezres létszámban látogattak ki a mérkőzésre) álomszerű perceket jelentett. A Graz csak a harmad végére tudott magára találni és Martin Oraze révén szépített (2-1)

A második játékrészben csak a magyar csapat tudott betalálni: nem sokkal a szünet előtt Palkovics Krisztián alakította ismét kétgólosra a fehérvári előnyt. Pedig a vendégek már az egyenlítésben reménykedtek, így ismét kapaszkodniuk kellett.

A záró harmadban rögtön az elején Stefan Herzog találatával jött fel egygólos különbésgre a Graz, az egyenlítés viszont ismét elmaradt. Sőt, Sofron az 52. percben megint betalált, kialakítva a 4-2-s végeredményt.

A listavezető Graz talán meglepő pofonba szaladt bele Fehérváron, de elnézve a Volán idei szereplését, ez a kijelentés már korántsem ilyen egyértelmű. Az Albának arra lenne igazán szüksége, hogy állandósítani tudja a formáját a bajnokságban.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 32. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19-MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS 4-2 (2-1, 1-0, 1-1)
Székesfehérvár, 3200  néző, Vezette:  Dostal, Kaspar, Riener(mindhárom osztrák)
Fehérvár: SATOSAARI - HORVÁTH A., TOKAJI, PALKOVICS, MARTZ, Vas J. - Ackeström, JOBB, MIHÁLY Á., Fekete, Vaszjunyin - Bornhammar, Ondrejcík, Ladányi, Vas M., BENK - SOFRON, Nagy G., Kóger
Graz: Charpentier - Klimbacher, Cullen, Norris, Day, Healey - ORAZE, P. Harand, Peintner, Paré, C. Harand - Lindgren, Kuiper, Moderer, Schwab, Dinhopel - Woger, Lange, HERZOG
Gólok. 2:59:  Sofron (Horváth A., Tokaji, 1-0 ). 5:36:  Mihály Á. (Ladányi, Martz - emberelőny, 1-1 ). 15:02:  Oraze (C. Harand, Peintner - ee., 2-1 ). 39:33:  Palkovics (Martz, Ackeström, 3-1 ). 41:38:  Herzog (Woger, Lange, 3-2 ). 51:19:  Sofron (Mihály Á., Satosaari, 4-2 )
Kiállítások: 17 perc+végleges fegyelmi (Mihály Á.), ill. 6 perc
További eredmények: Klagenfurt-Salzburg 5-0 (2-0, 1-0, 2-0), Linz-Villach 4-1 (1-0, 1-1, 2-0), Ljubljana-Vienna 3-6 (1-2, 1-3, 1-1), Zagreb-Jesenice 7-2 (1-0, 3-1, 3-1)
1. Graz 32 18 3 4 7 124-82 46
2. Vienna 32 17 5 1 9 118-89 44
3. Linz 32 17 1 5 9 115-94 41
4. Salzburg 31 13 4 3 11 125-101 37
5. FEHÉRVÁR 32 12 3 6 11 102-110 36
6. Villach 32 15 2 2 13 98-107 36
7. Klagenfurt 32 12 5 1 14 104-102 35
8. Zagreb 32 10 4 3 15 95-118 31