Az utolsó 11 percben omlott össze a Fehérvár

2009.09.20. 20:49
Nem sikerült jól a SAPA Fehérvár AV19 első idegenbeli mérkőzése az EBEL-ben, ugyanis a magyar csapat 6–2-es vereséget szenvedett a szlovén Jesenice otthonában.

Palkovics Krisztián (jobbra) szerezte a második fehérvári gólt (Fotó: Czagány Balázs, archív)

Három hazai jégen megvívott találkozó után az Acroni Jesenice otthonában került sor a SAPA Fehérvár AV19 első idegenbeli EBEL-mérkőzésére, amely rosszabbul nem is kezdődhetett volna a mieink számára, hiszen Anze Terlikar góljával a szlovén csapat már a 2. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

Az első harmadban a Volánnak alig volt kapura lövése, ám az egyikből Vas Mártonnak sikerült betalálnia, így 1–1-gyel vonulhattak pihenőre húsz perc játék után a csapatok.

A második játékrészben fölénybe került a magyar együttes, ám Gaber Glavic parádézott a Jesenice kapujában, az összes lövést hárította a hálóőr. A másik oldalon Hetényi Zoltánra sem lehetett panasz, az első két harmadban 90 százalék fölött védett, a 35. percben viszont tehetetlen volt Andrej Makrovval szemben, aki újra a szlovénokat juttatta előnyhöz.

Az utolsó húsz percnek így hátránnyal vágott neki a Volán, amely a 47. percben Palkovics Krisztián révén másodszor is egyenlíteni tudott. Érdekesség, hogy eddig a pontig valamennyi találat azonos emberlétszámban született.

Jól tartotta magát a fehérvári gárda, ezért is volt váratlan, hogy tíz perccel a mérkőzés vége előtt 72 másodperc alatt háromszor is kapitulált – kétszer emberhátrányban. Pillanatok alatt 5–2-re elhúzott tehát a Jesenice, amely az 57. percben egy újabb emberelőnyös góllal végleg eldöntötte a találkozót, amelyet 6–2-re nyert meg.

A Ferencváros hiába egyenlített ki az 56. percben a Vasas Bp. Stars ellen, az angyalföldiek végül jó hajrájuknak köszönhetően 5–3-ra nyertek a MOL-liga vasárnapi játéknapján.

A Dab.Docler hazai pályán már két harmad alatt döntésre vitte a dolgot az Újpest ellen, ugyanis 7–1-re vezetett negyven perc után. Végül ugyanúgy 8–2-re győzött, mint az SC Csíkszereda, amely Miskolcon nyert ilyen különbséggel.

EBEL

4. FORDULÓ

ACRONI JESENICE–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 6–2 (1–1, 1–0, 4–1)
Jesenice, 1500 néző, Vezette: Smetana, Kaspar Widmann (mindhárom osztrák)
JESENICE: Glavic - Dück, Kovacevic, Remar, Troszcsinszkij, Razingar - Robar, Golubovszkij, Terlikar, Ticar, Manfreda - Pretnar, Rebolj, Makrov, Sabolic, Jeglic - Susanj, Slivnik, Brus, Hafner, Zidan
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. - Horváth A., Tokaji, Palkovics, Elomo, Mihály Á. - Jobb, Ackeström, Vas J., Vas M., Ladányi - Ondrejcík, Alen, Peterdi, Fekete, Kovács Cs. - Flinta, Sofron, Nagy G., Vaszjunyin
Gólok. 1:40: Terlikar (Golubovszkij, 1-0). 12:11: Vas M. (Ladányi, 1-1). 34:51: Makrov (Jeglic, Sabolic, 2-1). 46:37: Palkovics (Elomo, 2-2). 49:33: Dück (Golubovszkij, Makrov - emberelőny, 3-2). 50:10: Troszcsinszkij (Razingar, Golubovszkij - ee., 4-2). 50:45: Kovacevic (Terlikar, Manfreda, 5-2). 56:55: Razingar (Troszcsinszkij, Golubovszkij - ee., 6-2)
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
További eredmények: Linz-Graz 3-1 (2-0, 0-0, 1-1), Ljubljana-Klagenfurt 5-3 (2-2, 0-0, 3-1), Vienna-Salzburg 5-4 (1-4, 0-0, 3-0, 1-0) -hosszabbítás után, Villach-Zagreb 5-1 (2-0, 3-1, 0-0)

MOL-LIGA

VASAS BUDAPEST STARS–FERENCVÁROSI TC 5–3 (1–1, 1–1, 3–1)
Káposztásmegyer, 600 néző.  V: Babic, Abonyi, Wolf
VASAS: Rajna - Kangyal, Nagy R., Strenk, FODOR SZ. 2, Maszlov - SZIRÁNYI, Szajbert K., HOLÉCZY (2), Gergely Cs., Szappanos 1 - SILLE 1 (2), Svasznek (1), Sándor 1 (1), Gröschl, Wéber (1) - Géczi, Fodor Cs., Virág Cs. Vezetőedző: Glen Williamson
FTC: BUDAI - Hucko, Nagy L., Jánosi, Hoffmann, Feil - Barabás (1), Kauonen, DAVIS 1 (1), McLaughlin 1, GERGELY ZS. (3) - Rencz, Marosi, Schellin, Molnár, Szilágyi 1, Rosztocsil. Vezetőedző Rick Leach
Kiállítások: 12 perc, ill 14 perc+10 perc fegyelemi+ végleges fegyelmi (McLaughlin)
Glen Williamson: - Egyre jobb a csapat, de sokat kell még tanulnunk, úgy érzem a Fradi utolsó góljánál a szerencse is közrejátszott.
Rick Leach: Mindkét csapat keményen küzdött, sajnos McLaughlin kiválása a végén komoly gondot jelentett, és ezúttal szerencsénk sem volt.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–8 (0–3, 1–3, 1–2)
Miskolc, 400 néző. V: Varjú, Bedő, Deák
MISKOLC: Bálizs  - Egri, Cizek, Fekecs, Strengel, Oksa - Hetényi, Láda B. (1), Popovics 1, Rusznyák, Sijka - Láda P., Hornik, Tóth A., Sike, Hajós - Kis A. (1), Urbán, Kállai 1, Duschek (kapus). Edző: Mayer Péter
CSÍKSZEREDA: KOZUCH - Sprencz, Ordzovensky, Basilidesz, Kozó 1, SZŐCS 1 (2) - Kósa 1, Papp (2), Péter R. 1, Bíró O. 1, Zsók (1) - HRUBY 1 (1), BLUKS, MIHÁLY E. 2, Virág (1), Molnár (1) - János I., Bíró T. (1), Fülöp (kapus). Edző: Ulf Weinstock
Kiállítások: 9 perc+végleges fegyelmi (Egri Gergely), ill. 21 perc+végleges fegyelmi (Zsók Levente)
Mayer Péter: - Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk. A csapat nevében is elnézést kérek a szurkolóktól, akik ezúttal biztosan sajnálták a belépőjegy árát...
Ulf Weinstock: - Kitűnően játszottunk emberhátrányban, három gólt is ekkor szereztünk, és ez önmagáért beszél. A várttól könnyebben szereztük meg a győzelmet.

DAB.DOCLER–ÚJPEST 8–2 (3–1, 4–0, 1–1)
Dunaújváros, 800 néző. Vezette: Gebei, Németh M., Sütő
DAB: Sevela - HEGYI I Á. (2), Pozsgai, Kiss Á. 1, GALANISZ 2 (2), Azari (2) - Tőkési (1), Lencsés (1), Magosi (1), MACSWEYN 1 (1), KOROL 2 - Fisera 1 (1), Orbán, Papp V., Szilassy, Borsos - Kiss D., Erdélyi P., Győri (1), Virág T. 1, Horváth G. (1). Edző: J. P. MacCallum
ÚJPEST: Sájevics (Becze) - Hüffner 1, Harmati, Borbás 1, Kiss G. (1), Szajbert P. - Petran, Perzins, Sikorcin, Kiricsenko, Dubek (1) - Bontovics, Zalavári, Roczanov, Rafaj, Németh P. - Jankovics. Edző: Pék György
Kiállítások: 31perc+végleges fegyelmi (Fisera), ill. 28 perc+ végleges fegyelmi, (Németh P., Hüffner)
J. P. MacCalum: - Eddigi legjobb játékunkat nyújtottuk, igen elégedett vagyok az eredménnyel.
Pék György: - Németh kiállítása megpecsételte sorsunkat, légiósaink kondíciója és védőink teljesítménye nem éri el a kívántakat.