A Volán idegenben is legyőzte a Zagrebet

2009.10.11. 20:05
A SAPA Fehérvár AV 19 4–3-ra győzött a Medvescak Zagreb otthonában az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 12. fordulójában. Alig több mint egy hete Székesfehérváron csapott össze a két gárda, és azon a mérkőzésen a magyar csapat háromgólos hátrányból felállva hosszabbításban 6–5-re nyert.

Palkovics Krisztián sorozatban a hatodik mérkőzésen volt eredményes (Fotó: Meggyesi Bálint, archív)

A fehérváriak valószínűleg nem szerettek volna ismét túl nagy előnyt adni ellenfelüknek, ezt pedig Palkovics Krisztián a 6. percben egy szép góllal nyomatékosította. A zágrábit megelőző öt mérkőzésén rendre betaláló csatár emberelőnyben Ladányi Balázstól kapott remek passzt, és az átvétel után tökéletes lövéssel vette be Robert Kristan kapuját.

Még a gólnak örültünk, amikor a Volán megszerezte a második találatát is. A bal oldalon vezettük fel a korongot, amely a középre adás után Vas János elé került, ő pedig laposan, kis szerencsével a bal alsóba lőtt.

A 16. percben újabb lehetőség adódott a vendégek előtt, hogy tovább növeljék előnyüket, de emberelőnyben Palkovics eladta a korongot, így Hetényi Zoltán bravúrjára volt szükség, hogy ne a horvátok szerezzenek gólt.

A második harmad elején előbb Kovács Csaba, majd Ladányi próbálkozását kellett Kristannak védenie, aztán viszont ismét emberhátrányban veszélyeztettek a hazaiak, ám Hetényi ezúttal is a helyén volt.

A 34. percben már ő sem tudott hárítani, bár amit tudott, ekkor is megtett. Tokaji Viktor hibája után Martin lövését még kispárgázta a magyar kapus, a kipattanót viszont Mike Prpich már a hálóba emelte.

Ez volt az egyetlen találat ebben a játékrészben, így az utolsó húsz percnek 2–1-es vezetéssel vághatott neki a Volán.

Kovács Csaba áthúzódó kiállítása miatt emberelőnyben kezdett a Zagreb, és egy nem mindennapi góllal ki is használta a fórt. Aaron Fox felettébb ravasz (és pimasz) megoldáshoz folyamodott: a Volán kapuja mögött állva felemelte az ütője tolljára a korongot, majd a levegőben behúzta azt Hetényi mellett a hálóba.

Sokáig azonban szerencsére nem örülhettek az egyenlítésnek a hazaiak, mert ezután a Volán került emberelőnybe, és Mihály Árpád a második asszisztját jegyző Ladányi kiszolgálása után megint a magyar csapatot juttatta előnyhöz. A gólváltásnak viszont ezzel még nem volt vége!

Újabb emberelőnyhöz jutottak a horvátok, és már csak tizenegy másodperc volt hátra Peterdi Imre kiállításából, amikor Mike Ouellette ismét ikszre alakította az állást.

Van-e válasza erre is a mieinknek, ez volt a kérdés. Nos, volt! Fekete Dániel negyedik alkalommal is elszomorította a zágrábi közönséget – egy kipattanó bekotrásával – , és ekkor már kevesebb mint hat perc maradt csak a rendes játékidőből.

Ez pedig már nem volt elég a Medvescaknak az újabb egyenlítésre, így a Volán másodszor is legyőzte a horvát csapatot.

EBEL
12. FORDULÓ
MEDVESCAK ZAGREB–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3–4 (0–2, 1–0, 2–2)
Zagreb, 5500 néző. Vezette: Jelinek, Neuwirth, Siegl (mindhárom osztrák)
ZAGREB: Kristan – Sandrock, Letang, Guidarelli, Fox, Smyth – Sertich, Martin, Zagar, Oulette, Hacimovic – Powers, Brumerick, Lovrencic, J. Prpic, M. Prpich – Trstenjak, Lazic, Rajsar, Blagus, Novak
FEHÉRVÁR: Hetényi – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Vaszjunyin, Mihály Á. – Jobb, Ackeström, Vas J., Fekete, Kovács Cs. – Ondrejcík, Alen, Peterdi, Vas M., Ladányi – Sofron, Nagy G., Kóger
Gólok. 5:28: Palkovics (Ladányi – emberelőny, 0–1). 6:35: Vas J. (Horváth A., Kovács Cs., 0–2). 33:32: M. Prpich (Martin, 1–2). 41:32: Fox (Smyth – ee., 2–2). 43:51:  Mihály Á. (Palkovics, Ladányi – ee., 2–3). 50:15: Oulette (Sertich, Hecimovic – ee., 3–3). 54:24: Fekete (Vas J., Horváth A., 3–4)
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
További eredmények: Graz–Salzburg 7–4 (2–2, 4–0, 1–2), Jesenice–Linz 1–4 (0–0, 0–2, 1–2), Ljubljana–Vienna 2–3 (1–2, 0–0, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után, Villach–Klagenfurt 4–5 (3–1, 1–0, 0–3, 0–1) – h. u.

1. Villach 13 8 1 1 3 45–36 19
  2. Linz 12 9 1 2 43–25 19
  3. Graz 12 7 2 1 2 49–29 19
  4. Vienna 12 6 2 4 43–32 16
  5. Klagenfurt 12 4 2 1 5 42–41 13
  6. FEHÉRVÁR 12 3 2 2 5 30–32 12
  7. Salzburg 13 4 1 2 6 54–53 12
  8. Zagreb 12 2 2 3 5 31–48 11