A Fehérvár 6–3-ra kikapott Bécsben

2009.10.25. 20:22
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 17. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 6-3-ra kikapott a Vienna otthonában. A magyar csapat az első játékrészben még jól tartotta magát, de a második harmadban egymás után két gólt is kapott, ami döntőnek bizonyult.

Gyakori pillanat a Vienna–Volán meccsen: támadnak a hazaiak (Fotó: Havran Zoltán)

Az Alba Volánnak nem sikerült meglepetést szerezni a Vienna otthonában, a magyar együttes a papírformának megfelelően kikapott a meccs előtt a tabellán harmadik helyen álló bécsiektől.

Az első harmadban még nagyon jól tartották magukat a fehérváriak. A vezetést ugyan már a 4. percben megszerezték a hazaiak – Rafael Rotter emberelőnyből volt eredményes –, de Ladányi Balázs a szünetig egyenlíteni tudott.

A válogatott hokis 12 másodperccel az első játékrész vége előtt Mihály Árpád passzából egalizált.

A második harmadban egymás után két gólt kapott a Volán, és ez döntőnek bizonyult. Rafael Rotter második találatára Peterdi Imre ugyan gyorsan válaszolni tudott, de Daniel Nageler gólja után már 4–2-re vezettek a hazaiak.

Az utolsó harmad elején Palkovics Krisztián passzából Tokaji Viktor 4–3-ra alakította az állást, és ekkor úgy tűnt, hogy még pontot szerezhetnek a fehérváriak.

Egy perccel később azonban Ales Kranjc találata végképp szertefoszlatta a magyar reményeket, majd a második gólját is megszerző Francois Bouchard állította be a 6–3-as végeredményt.

EBEL, 17. FORDULÓ
VIENNA CAPITALS–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 6–3 (1–1, 3–1, 2–1)
Bécs, 3550 néző. Vezette: Berneker, Neuwirth, Smeibidlo(mindhárom osztrák)
VIENNA: Cassivi – P. Lakos, Bjornlie, Nageler, Gratton, Bouchard – Kranjc, Werenka, Teppert, Ofner, D. Rodman – Casparsson, Schweda, Rotter, Selmser, C. Draschkowitz – Riener, L. Draschkowitz
FEHÉRVÁR: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Fekete, Mihály Á. – Jobb, Ackeström, Vas J., Ladányi, Kovács Cs. – Alen, Bornhammar, Peterdi, Vas M., Benk – Ondrejcík, Sofron, Nagy G., Vaszjunyin
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Gólok. 3:24: Rotter (D. Rodman, Casparsson – emberelőny, 1–0). 19:48: Ladányi (Mihály Á., Bornhammar – ee., 1–1). 28:41: Bouachard (Gratton, Bjornlie – ee., 2–1). 32:56: Rotter (D. Rodman, Casparsson, 3–1). 34:49: Peterdi (Horváth A., Vas M., 3–2). 37:12: Nageler (Gratton, 4–2). 40:35: Tokaji (Palkovics, Fekete, 4–3). 41:25: Kranjc (Ofner, Werenka, 5–3). 53:40: Bouachard (Werenka, Gratton – ee., 6–3)