Megszenvedtek a németek Bukarestben a győzelemért

2021.03.28. 17:58
Gnabry (20) találata három pontot hozott a németeknek (Fotó: AFP)
A 2022-es világbajnokság európai selejtezőinek 2. fordulós mérkőzésein vasárnap este Németország nehezen győzött Romániában 1–0-ra, és Olaszország is megküzdött a három pontért Szófiában a bolgárok ellen. A finnek a 89. percben kapott büntetővel egyenlítettek Ukrajna vendégeként, Észak-Macedónia meg Enisz Bardi vezérletével ötöt vágott Liechtensteinnek.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
B-CSOPORT

Koszovó–Svédország 0–3 (Claesson 12., Isak 35., S. Larsson 70. – 11-esből)

A B-csoportban Zlatan Ibrahimovic ezúttal 12 perc utána adott gólpasszt Victor Claessonnak – három nappal ezelőtt a 35. percig kellett erre várnia Grúzia ellen. A Koszovó elleni meccsen a 35. percben már a második svéd gól esett – Alexander Isak volt eredményes. A találkozó 70. percében Bognár Tamás játékvezető büntetőt adott a vendégeknek, a labda mögé Sebastian Larsson állt, és nem hibázott, beállítva a 3–0-s vendéggyőzelmet.

KORÁBBAN
Grúzia–Spanyolország 1–2 (Kvaracselia 40., ill. Ferran Torres 56., D. Olmo 90+2.)

C-CSOPORT
Bulgária–Olaszország 0–2 (Belotti 43. – 11-esből, Locatelli 83.)
Svájc–Litvánia 1–0 (Shaqiri 2.)

A bolgárok néhány nappal ezelőtt 13 perc alatt padlóra kerültek Svájc ellen, és a jelek szerint levonták a tanulságokat, mert szervezett védekezéssel sokáig féken tartották az olaszokat. Aztán nem sokkal a szünet előtt Andrea Belotti 11-esből csak-csak a kapujukba talált, a szünetben körvonalazódott hát a papírforma. Nem sokkal a lefújás előtt a csereként beálló Manuel Locatelli okos tekeréssel tette biztossá a vendégek sikerét. A squadra azzurra immár 24 mérkőzés óta őrzi veretlenségét (0–2).

LOCATELLI GÓLJA

A Svájc–Litvánia találkozó nem kezdődött el az eredetileg kiírt időpontban: a mérkőzésnek otthont adó St. Gallen-i stadion kapujának méretével volt gond: túl nagy. A svájci blick.ch tudósítása szerint az egyik kapu öt centivel magasabb, mint ahogy azt a szabályok engedélyezik. Cserélni kellett ezért a kaput, a találkozó így később, 21.05-kor kezdődött. Csupán két perc telt el a meccsből, amikor Xherdan Shaqiri megmutatta, hogy neki a szabványos méretű kapu is tökéletesen megfelel. Más kérdés, hogy a korai gólt nem követte újabb, a litvánok szervezett futballja, ha pontot nem is, elismerést érdemel (1–0).

D-CSOPORT
Ukrajna–Finnország 1–1 (J. Moraes 80., ill. Pukki 89. – 11-esből)

A D-csoportban a Ferencváros szélsőjével, Olekszandr Zubkovval a kezdőben állt fel Ukrajna Finnország ellen Kijevben, s a gól nélküli első félidő után sokáig a másodikban sem volt eredményes egyik csapat sem. A 80. percben aztán megtört a jég, Júnior Moraes találatával előnybe került a házigazda. A három pontra azonban ez nem volt elég, a 89. percben ugyanis büntetőhöz jutott Finnország, Teemu Pukki pedig nem hibázott, kialakítva az 1–1-es végeredményt. Pukki 30. alkalommal volt eredményes nemzeti színekben, ezzel már egyedül áll a finn válogatott gólörökrangsorának a második helyén.

KORÁBBAN
Kazahsztán–Franciaország 0–2 (O. Dembélé 19., Malij 44. – öngól)

F-CSOPORT
Ausztria–Feröer 3–1 (Dragovic 30., Baumgartner 37., Kalajdzic 44., ill. Nattestad 19.)
Izrael–Skócia 1–1 (Perec 44., ill. Fraser 56.)

Bécsben Feröer alaposan ráijesztett az osztrákokra: jobb oldali szöglet után Sonni Nattestad fejjel vezetést szerzett a vendégeknek! Nagyjából tíz percbe tellett az eszmélés, akkor Aleksandar Dragovic egyenlített, majd a szünetben már kettővel vezettek a feltüzelt osztrákok. Több gól nem született, megvan a „sógorok” első győzelme (3–1).

A tel-avivi meccs résztvevői egyaránt a nyitányon bekövetkezett hazai pontvesztést próbáltak ellensúlyozni vasárnap este. Az első félidő hajrájában Dor Perec hatalmas góljával Izrael került előnybe. Mondhatni, ő skót specialista, hiszen korábbi egyetlen válogatott gólját is ellenük lőtte három és fél éve – de ellentétben azzal a meccsel, a győzelem ezúttal nem jött össze, Ryan Fraser lapos lövése pontot ért a skótoknak (1–1).

PEREC ÉS FRASER GÓLJA

KORÁBBAN
Dánia–Moldova 8–0 (Dolberg 19., 48. – a másodikat 11-esből, Damsgaard 22., 29., Stryger Larsen 35., M. Jensen 39., Skov 80., Ingvartsen 88.)

I-CSOPORT
San Marino–Magyarország 0–3 (Szalai Á. 13. – 11-esből, Sallai 71., Nikolics 88. – 11-esből)
Lengyelország–Andorra 3–0 (Lewandowski 30., 55., Swiderski 88.)

Az I-csoport mérkőzéseiről ide kattintva olvashatnak.

KORÁBBAN
Albánia–Anglia 0–2
(Kane 39., Mount 62.) – A mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashatnak.

J-CSOPORT
Észak-Macedónia–Liechtenstein 5–0 (Bardi 7., Trajkovszki 51., 54., Elmasz 62., Nesztorovszki 82. – 11-esből)
Románia–Németország 0–1 (Gnabry 17.)

A csoport rangadóján az Izland elleni győzelemmel kezdő Németország Bukarestben lépett pályára az Észak-Macedónia elleni sikerrel rajtoló Románia vendégeként. A németek nagy elánnak kezdtek, ennek pedig hamar meg is lett az eredménye: Antonio Rüdiger felívelése után Kai Havertz középre tette a labdát, amelyetSerge Gnabryközelről a kapuba passzolt. A folytatásban is fölényben játszottak a vendégek, több helyzetet is kialakítottak, újabb gól azonban nem született, ígya németek 1–0-ra nyertek.

GNABRY GÓLJA

A csoport másik mérkőzésénÉszak-Macedónia hazai pályán 5–0-ra kiütötte Liechtensteint.A gólgyártást az exújpestiEnisz Bardiindította, majd a második félidőbenAlekszandar Trajkovszki három perc leforgása alatt duplázott. A folytatásbanElif ElmaszésIlija Nesztorovszkiis betalált, így simán győzött a házigazda.

Az északmacedónoknál több jelenlegi és korábbi NB I-es légiós is pályára lépett: Viszar Muszliu (Mol Fehérvár), Kire Risztevszki (Újpest) és Sztefan Szpirovszki (korábban FTC) végig a pályán volt, míg Bardit (korábban Újpest) Boban Nikolov (korábban Fehérvár) váltotta az 58. percben.