Spanyolország: Fabregas a Silva, Xavi, Iniesta trió előtt

2012.09.12. 14:49
Címkék
Cesc Fabregas a vb-címvédő, kétszeres Eb-győztes spanyol labdarúgó-válogatott gólpasszkirálya. A Barcelona középpályása a Grúzia ellen 1–0-ra megnyert vb-selejtezőn már tizenhatodik asszisztját könyvelhette el.

A gólszerzésben és a gólpasszokban egyaránt jeleskedő játékos tizenegy találatnál jár már tizenhat asszisztja mellett a nemzeti csapat tagjaként. Utóbbiból a vele ellentétben biztos kezdők közé sorolható David Silva tizenegyet, míg Andrés Iniesta és Xavi Hernández tízet-tízet tud felmutatni.

Fabregas 2006. március 1-jén, még Luis Aragonésnél mutatkozott be a felnőtt válogatottban, a 25 éves középpályás tegnap már a 72. alkalommal lépett pályára a nemzeti együttesben. Stílszerűen csereként, hiszen a Barcelonában és a spanyol válogatottban sem tud magának stabil helyet szerezni a kezdőben. Utóbbi gárdában úgy, hogy Aragonést időközben Vicente del Bosque váltotta.

Legfrissebb hírek

A kanadaiak sztárja az ezredik

Foci vb 2026
12 perce

Tanácstalanság a Ferrarinál – teljesen eltűnt a tempó a spielbergi versenyen

F1
41 perce

A portugál játékvezetőt kitiltották a kanadai üzletláncból az elmaradt tizenegyes miatt

Foci vb 2026
41 perce

Nem hívták vissza a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szakszövetség elnökségét a rendkívüli közgyűlésen

Egyéb egyéni
42 perce

Ellenfele megsérült, Fucsovics Márton az első továbbjutó Wimbledonban

Tenisz
54 perce

Erste Liga: Horváth Bálint marad a magyar bajnoknál

Jégkorong
1 órája

NB I: a ZTE FC bemutatta Filipe Celikkaya vezetőedző stábját

Labdarúgó NB I
1 órája

Rayan a japánokról: Nem tudom, ki a legjobb játékosuk, meg kellene néznem a videókat

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik