Vb 2014: A brazil csapat még nem játszik jól, de nyerhet - Ronaldo

2012.04.18. 08:02
Címkék
Ronaldo, a labdarúgó-világbajnokságok legeredményesebb góllövője szerint a brazil válogatott ugyan még nem játszik olyan jól, mint amennyire képes lenne, ezzel együtt megnyerheti a 2014-es vb-t.

A világbajnok támadó, aki tagja a bő két év múlva esedékes brazíliai torna szervezőbizottságának, úgy véli, a vb-ig még összeállhat a csapat.

„Generációváltás zajlik, tény, hogy a válogatott még nem játszik igazán magas színvonalon, de 2014-ig van még idő, hogy versenyképessé váljon, és képes legyen bajnokká válni″ – idézte a világ legjobbjának háromszor is megválasztott volt futballistát a brazil sportági szövetség honlapja.

Ronaldo szerint a nemzeti együttes most is a világ öt legjobbja közé tartozik, de nem az első háromba.

„Semmilyen változást nem könnyű megélni. Nem szabad kétségbe esni, a fiataloknak még érniük kell, időre van szükségük ahhoz, hogy eredményeket érjenek el″ – tette hozzá.

Szerinte Neymar, Pato, Ganso és Damiao lehetnek a formálódó csapat meghatározó játékosai.

„Azt hiszem, közülük is Neymar a legtehetségesebb, alig húszévesen hihetetlenül ügyes. Sok gólt szerez és már meghódította Brazíliát.″

Mint megjegyezte, Damiaóból lehet a következő Ronaldo: „erőteljes, gólérzékeny, jól fejel és mindkét lábával ügyes″.

A fiatalok mellett ugyanakkor – Ronaldo szerint – szükség van az olyan játékosok tapasztalatára is, mint például Ronaldinho vagy Kaká, feltéve, ha képességeik legjavát nyújtva futballoznak.

Legfrissebb hírek

Kriza Anna hetedik lett a cselgáncs Grand Slamen

Egyéb egyéni
1 perce

Az első félidőt átaludta, a másodikban háromszor bevette a Nyíregyháza a DVTK kapuját

Labdarúgó NB I
6 perce

Kerkez gólt szerzett, de a Liverpool kikapott a Brightontól

Angol labdarúgás
14 perce

Niké Liga: Zsolna–DAC

Minden más foci
38 perce

Elhunyt Komáromy Ferenc, akinek 38 tanítványa nyert magyar bajnokságot

Tenisz
47 perce

A Racing Bulls egyedi dizájnt használ a Japán Nagydíjon – képek

F1
52 perce

Alpesisí-vk: Laura Pirovanóé a női lesiklás kristálygömbje

Téli sportok
1 órája

Ellenféltől kapta a gólpasszt Kerkez Milos – videó

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik