Vb 2010: nem lesznek plusz bírók a tornán, eljárás indul Henry ellen

2009.12.02. 17:41
Címkék
A jövő évi dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon még biztosan nem vezetik be az úgynevezett „ötbírós" rendszert – döntött szerdai, fokvárosi ülésén a nemzetközi szövetség (FIFA) végrehajtó bizottsága.

„Az Európa-ligában még csak most kísérleteznek a dologgal, mi egyelőre nem változtatunk" - nyilatkozta Joseph Blatter, a FIFA elnöke.

Az ülésen bejelentették, hogy a fegyelmi bizottság megkezdte az eljárást Thierry Henry, a franciák csapatkapitánya ellen, aki az írek elleni vb-pótselejtező november 18-i, párizsi visszavágóján – a 103. percben – kézzel vette le a labdát, mielőtt William Gallashoz továbbította azt. Gallas aztán kialakította az 1–1-es, összesítésben 2–1-es végeredményt, mellyel Franciaország jutott ki a vb-re.

Henry a kezezést utóbb elismerte, és hangsúlyozta: a legigazságosabb megoldásnak az újrajátszást tartaná. A FIFA azonban kizárta az ismétlés lehetőségét, mint ahogy azt is, hogy az írek 33. országként részt vegyenek a vb-n.

Legfrissebb hírek

Szűcs Kornél: Előnyt akarunk szerezni a Ferencváros ellen a budapesti visszavágóra

Európa-liga
1 perce

Amerikai pite: a Messi-csoda folytatódik, Egyiptom viszont csalást kiált – vb-kibeszélő, 27. nap

Foci vb 2026
33 perce

Az egyiptomiak panaszt tettek a játékvezetőre a vb-kiesés után

Foci vb 2026
43 perce

Tchouaméniről a negyeddöntős meccs előtt születhet döntés

Foci vb 2026
50 perce

A Real Madrid az új Modricot nézte ki a horvát válogatottból és az Interből – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

„Ha Messi sír, vele sír egész Argentína” – Martin Mazur szerint ez a válogatott már közelebb áll a mítoszhoz, mint a valósághoz

Foci vb 2026
3 órája

Egy kis szünet után három nap alatt négy meccs – mutatjuk a vb-negyeddöntő menetrendjét

Foci vb 2026
4 órája

Videók: argentin fordítás és svájci történelmi szétlövés – mutatjuk a 27. játéknap góljait!

Foci vb 2026
4 órája
Ezek is érdekelhetik